Index www.parinti.com > Una, alta >Cultural
Unde mergem in weekend ? 15-17 iunie
14.06.2012 5:17
Unde mergem in weekend ? 15-17 iunie
admin
Si nu numai zambet

Va propunem un subiect saptamanal in care sa schimbam informatii utile despre spectacole, targuri, expozitii interesante si atractive pentru micutii nostri.
Se apropie vacanta si vom avea nevoie de distractii pentru copii, de multe ori nu stim din timp ce evenimente interesante apar in Bucuresti sau in tara.




Unde putem merge in weekendul acesta si saptamana viitoare cu piticii nostri sau in cuplu?

Expozitie :Copilăria de altădată, la ţară
· Muzeul National de Istorie · 1 Iunie - 2 Septembrie

Gisellede Adolphe Ch. Adam Libretul: Jules Henri Vernoy De Saint Georges Si Theophile Gautier Coregrafia: Jean Corrali, Jules Perrot, Marius Petipa Regia Si Adaptarea Coregrafica: Mihai Babuska Scenografia: Adriana Urmuzescu Solisti: Kokoro Umemoto, Valenti (mai multe detalii)
· Opera Nationala · Joi, 14 Iunie 19:00

JOI 14 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00
Teatrul independent UNTEATRU
"Trei femei inalte" de Edward Albee

Ora 20:00
TEATRUL IN CULISE
„Ultima halta in Paradis” de Valentin Nicolau


CEAINARIA BOHEMIA TEA HOUSE

Ora 18:00
Trupa studio Mariana Pakiss
„Mica printesa”

CASA ACTORILOR

Ora 20:30
Teatrul ACUM
“Actorul” de Aldo Nicolaj

VINERI 15 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC

Ora18:00
One Woman Show
“Iesiti din casa daca va pasa!”
de Irina Draganescu

Ora 20:00
TEATRUL S’BAROC
„Noaptea americana” de Armen Zurabov

CEAINARIA BOHEMIA TEA HOUSE

Ora 20:00
Teatrul de Magie
Producator: Adrian Teasca

CLANDESTINO CAFE

Ora 20:30
Trupa NOUA
“Auditia” de Kenneth Robbins

SAMBATA 16 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC

Ora 18:00
TEATRUL INDEPENDENTILOR PROFESIONISTI
„Prostii sub clar de luna” de Teodor Mazilu

Ora 20:00
UNATC
„Arta” de Yasmina Reza



CEAINARIA BOHEMIA TEA HOUSE

Ora 16:00
Trupa studio Mariana Pakiss
„Stefan Odobleja”

Ora 17:00
Trupa studio Mariana Pachis
„Importanta decorului in mesajul piesei

Ora 18,00
TOMBOLA organizata de teatredebuzunar.ro
(participarea este pe baza invitatiilor care contin taloane de tombola)

DUMINICA 17 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC

Ora 18:00
Trupa ELEMENTALII
„Puck” (autor colectiv)

Ora 20:00
Trupa LOGOS
„Peer Gynt” de Henrik Ibsen

ALIVE SUMMER GARDEN

Ora 20:30
Trupa OBLIGO
Spectacol de improvizatie

“Teatrul Foarte Mic

Ora 21:00
GALA LAUREATILOR”



SPECTACOLE PENTRU COPII

JOI 14 IUNIE
Centrul Cultural „OCTAVIAN GOGA”

Ora 10:30
Trupa HAPCIU
„Soricelul Hapciu”

VINERI 15 IUNIE
Biblioteca pentru copii „VASILE ALECSANDRI”

Ora10:30
Trupa FURNICUTA
„Povestea norilor”

Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”


Ora 12:30
Trupa studio Mariana Pakiss
“Bubico” de I.L. Caragiale

Ora 15:00
Trupa studio Mariana Pakiss
„Stefan Odobleja”

DUMINICA 17 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”

Ora 12:00
Teatrul de papusi LICURICI
“Divertisment muzical”
Biblioteca Metropolitana Bucuresti (prin Centrul de Tineret), in colaborare cu Primaria Municipiului Bucuresti, Teatrul Metropolis, Teatrul Foarte Mic si Asociatia Connections, va organiza in perioada 11 – 17 iunie a.c. prima editie a Festivalului Teatrelor de Buzunar.


Festivalul de vara "Teatru, strada si copil" - teatrul Tandarica
Joi, 14.06
Teatrul Itinerant Tandarica - Parcul Lumea Copiilor, sector 4
Ora 10.00 - Lampa lui Alladin

Vineri, 15.06
Teatrul Itinerant Tandarica - Parcul Lumea Copiilor, sector 4
Ora 10.00 - Motanul incaltat

Sambata, 16.06
Teatrul Itinerant Tandarica - Parcul Lumea Copiilor, sector 4
Ora 11.00 – Teatrul pentru Copii si Tineret Constanta – Pisica doldora de bani si nepotii ei orfani

Duminica, 17.06
Teatrul Itinerant Tandarica - Parcul Lumea Copiilor, sector 4
Ora 11.00 - Teatrul pentru Copii si Tineret Constanta – Pisica doldora de bani si nepotii ei orfani

Marti, 19.06
Teatrul Itinerant Tandarica - Parcul Lumea Copiilor, sector 4
Ora 10.00 – Danila Prepeleac

Miercuri, 20.06
Teatrul Itinerant Tandarica - Parcul Lumea Copiilor, sector 4
Ora 10.00 – Punguta cu doi bani
Ora 16.00 - Atelierele SOS Masina cu Jucarii – Ne jucam si invatam cu Masina cu Jucarii!

Bucharest Music Film Festival 2012 - Piata George Enescu
Vineri, 15 iunie

18.30 – 19.30
Ora de dans

19.30 – 21.00
Filarmonica Pitesti
Dirijor: Tiberiu Oprea
Solisti: Vlad Mirita (tenor), Mediana Vlad (soprana)

21.00
Film: Forta destinului de Giuseppe Verdi (partea I)



Sambata, 16 iunie

18.30 – 19.30
Ora de dans

19.30 – 21.00
Angely’s
Dirijor: Marius Firca
Corul Academic „Divina Armonie”
Solisti: Alexandra Tarniceru (soprana), Emanuela Pascu (mezzosoprana),
Narcis Brebeanu (tenor), Nicolae Lupu (bariton), Marian Micu (percutie),
Andrei Bogdan (percutie)

21.00
Film: Forta destinului de Giuseppe Verdi (partea II)



Duminica, 17 iunie

18.30 – 19.30
Ora de dans

19.30 – 21.00
Carnavalul animalelor de Camille Saint-
Cu: Cvartetul Imperioso, Toma Popovici (pian), Raluca Ouatu (pian),
Matei Ioachimescu (flaut), Adrian Duminica (clarinet),
Alexandru Anastasiu (percutie), Razvan Popescu (contrabas)
Povestitor: Silviu Biris

21.00
Film: Al Mc Kay si Earth, Wind& Fire
ArCuB - Centrul de Proiecte Culturale al Primariei Municipiului Bucuresti va invita pentru al saptelea an consecutiv, la BUCHAREST MUSIC FILM FESTIVAL. Intalnirea cu acordurile muzicii clasice, cu dansul si cu operele celebre va avea loc intre 8-17 iunie, in Piata „George Enescu”.

Lumea lui P*ET – KidsFest îşi deschide porţile în Piaţa Unirii cu un program plin de evenimente, desfăşurate între 16 şi 17 iunie. Smiley, Hi-Q şi Andrei Leonte vor concerta

Căutătorii de poveşti: eveniment interactiv de jurnalism narativ (14-16 ani) Bucureşti - (16 iunie 2012 )
Web: www.scoaladeartesimaniere.ro

Street Delivery 2012
(Bucureşti, Timişoara, 15 - 17 iunie);

Premiera: Madagascar 3: Fugăriţi prin Europa 3D
15 iunie 2012
la: CINEMA CITY COTROCENI




Sibiu

Expozitia : Arme si armuri
· Muzeul de Istorie "Casa Altemberger"

Arta medievala transilvaneana
· Palatul Brukenthal

Craiova

Expozitia : PUNK, CENUSA SI HOLOCAUST
· Club Electroputere

Iasi

Teatrul pentru copii si tineret "Luceafarul" Iasi - Clovnii

Arta si traditie japoneza
· Galeria de Arta Grand Hotel Traian

Târgul Naţional de Îmbrǎcǎminte și Încǎţǎminte Expo Tex Stil
· Centrul Providenta · 13 Iunie - 17 Iunie

Brasov

Expozitie de arta decorativa
· Muzeul de Arta

Patrimoniul textil
· Muzeul de Etnografie

Kangoo Jumps
· Kangoo Jumps

Tabăra Medievală pentru Copii
Bran, 24 iunie - 31 august

Curs de dans contemporan pentru copii
Braşov - 12 iunie 2012 - 9 august 2012
În perioada 19 iunie - 09 august, Centrul Cultural Reduta găzduieşte un curs de dans contemporan pentru copii alcătuit din 16 şedinţe. Coordonat de coregrafa Bianca Oichea, cursul pune accent pe exprimarea personalităţii copiilor prin dans, îmbinând potenţialul creativ al acestora cu capacitatea fiecăruia de a acumula noţiuni noi din domeniul dansului.

Cursul va ajuta la dezvoltarea încrederii de sine, la stimularea imaginaţiei şi a sensibilităţii artistice. Acesta va fi axat pe lucrul practic atât în grup, cât şi individual, urmârind îndeaproape concentrarea, atenţia şi comunicarea cu cei din jur, prin mişcare, a fiecărui copil.

Data limită a înscrierilor este luni, 18 iunie.

Timisoara

Expo Antichităţi Timişoara - are loc în Piaţa Unirii in 15 iunie 2012 - 17 iunie 2012



Ultima modificare efectuata de catre admin la 15.06.2012 11:42, modificat de 1 data in total

Pagina
http://www.parinti.com/modules.php?name=Forums&file=print&topic_id=41014
a fost generata de pe site-ul
http://www.parinti.com.