· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Obiceiuri , traditii si credinte > botez pt. un copilas
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor botez pt. un copilas     
Bubulina-Gospodina

21.12.2009 2:54   botez pt. un copilas  citat 

Buna ziua,mamici si tatici sant noua pe forum ,dar am si eu un off si nu am cui sa-l impartasesc. AS dori sa botez si eu un copilas orfan de la o maternitate sau de la o familie mai necajita care nu are cine sa-i boteze. Caut cam de 2 ani am incercat si la o maternitate si la un orfelinat dar daca nu ai cunostinta pe cineva din personalul de acolo nu te baga nimeni in seama. Poate exista printre voi persoane care cunosc astfel de familii sau pe cineva care lucreaza intr-o maternitate sau intr-un orfelinat si vorbeste cu persoana respectiva si ma poate ajuta.I-as fi foarte recunoscatoare.Sant si eu o mamica (matura) de 41 de ani , am si eu un "soare" in casa,are 11 ani si jumatate.Si inca ceva as dori sa adopt si un copil cine s-a confruntat cu asa ceva sa-mi spuna si mie cu ce probleme s-a confruntat si cat a durat, pt.ca am inteles ca e un proces f. greoi.In speranta ca o sa imi raspunda cineva va multumesc anticipat. ps. mentionez ca sant din Bucuresti. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

03.01.2010 1:20     citat 

In Buc nu stiu/ Aici in Cta am lucrat la orfelinat si pot spune ca o fetita care trebuia adoptata de o fam din Sua avea cateva luni la inceputul hartogaraiei si aproape 4 ani cand a plecat cu familia. E un gest admirabil ca vrei sa infiezi, dar iti dau un sfat/ Observa bine copilul inainte pt ca multi au mai tarziu diverse probleme psihice. Si eu as fi vrut sa infiez un baietel dar sotul nici n-a vrut sa auda. Adevarul e a nu stim cu ce zestre genetica vin,
In apropierea Ctei sunt f multe localitati cu copii ca vai de capul lor, nebotezati pt ca nu a avutcine sa-i boteze- Traian, Corbu, Dobromir.. Alexuca din CTA a botezat asa o fetita dintr-o fam saraca, poate-ti spune ea mai multe. Si noi vrem sa botezam un copil sarman, dar astept sa creasca Dia putin mai mare.

sus

Denunta
Bubulina-Gospodina

08.01.2010 6:21     citat 

Multumesc frumos pt. raspuns,spune-mi te rog unde o pot gasi pe acest site pe Alexuca din Constanta trist

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

08.01.2010 6:23     citat 

----------
Bubulina-Gospodina a scris:
unde o pot gasi pe acest site pe Alexuca din Constanta trist
----------

Cred ca de ea e vorba:
http://www.parinti.com/modules.php?name...me=alexuca

sus

Denunta
alexxya

Copii

08.01.2010 6:31     citat 

Ti-a rasp Christa in locul meu. trag cu ochiul
Mai Christa unde disparusi? Ca pe unde intram dadeam de tine. sarut Si mai nou iti simteam lipsa asa de cateva zile.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

08.01.2010 7:54     citat 

Aici, nu ma vezi? foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii