· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > mami la sf lunii iulie!!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor mami la sf lunii iulie!!!!     
bebicutza

am nascut deja!

21.05.2009 9:48   mami la sf lunii iulie!!!!  citat 

buna mamici......cum va simtiti?.......eu una sunt putin 'trista' pt ca nu stiu ce voi avea...fata sau baiat....mai am o fetitza de 4 ani si la ea nu am avut aceasta problema. La ea din prima s-a vazut sexul dar acum, o data e baiat, o data e fata ....ati mai auzit asemenea intamplari? NU conteaza dc va fi fata sau baiat.dar tare as vrea sa stiu ce culoare sa fac camera, imi doresc chiar sa ma gandesc la un nume, asa.... dc nu stiu cine e, parca nu am idei trag cu ochiul

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 10 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 9 ani, 11 luni

22.05.2009 9:05     citat 

Eu nu am decat 10 sapt si deja stiu ce nume va avea si pt cazul ca va fi baiat si pt fetitza...
Poti sa te gandesti pt ambele variante....cu zugravitu-l mai greu...faci o culoare neutra si apoi aplici partial tapet in fct de sexul bb-ului foarte fericit

sus

Denunta
bebicutza

am nascut deja!

23.05.2009 5:14   ai si tu dreptate  citat 

zambet ....dar stau si ma uit la 4d si parca , nestiind ce sex are copilul, nu ii se potriveste nici un nume.... foarte fericit rad ..........iti dai seama ca sunt si eu curioasa dc s-a mai intamplat si altor mamici la fel, ca povestioare am auzit multe.......tu cum te simti......iti doresc o sarcina usoara......mai ai un pic si ai sa simti miscarile bebeului tau.......ce frumosssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!! camera fetitei noastre mai mari este toata barbi....cu roz si lila....cu deco barbi si printezese disney.....iar numele ei a fost foarte bine gandit de noi rad ....am avut suficient timp uitandu-ne la poza de la 3 d rad .......

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

23.05.2009 6:45     citat 

Bebicutza, parerea mea e ca e mai bine sa nu stii sexul decat sa stii ca vei avea ceva si la nastere sa constati ca e altceva, cum am patit eu. (si pana la urma nu e nici o nenorocire nici asta, ba chiar face parte din palpitantul nasterii foarte fericit ). Aveam totul pregatit pentru fetita, si a fost baiat. Iar copilul n-a ramas fara nume si nici n-a ramas neiubit. zambet Asta sa fie cea mai mare problema!...

sus

Denunta
bebicutza

am nascut deja!

23.05.2009 11:48     citat 

rad ....somnorici...cum a fost cand a iesit bebe si t i s-a zis ca e baiat foarte fericit .....sa iti traiasca , ce kestie vezi.....te duci la controale, faci tot felul de teste de doppler 4d s.a.m.d si bebe cand iese , iese ce vrea el....sanatosi sa fie si norokosi ca altceva nu mai conteaza, iubit copilul v a fi indiferent de e fata sau baiat zambet

sus

Denunta
miki2504

Copii
dumitru erik andrei: 10 ani, 2 luni

11.11.2009 5:43   fontanela  citat 

fetelor stiti cumva fontanela este normal sa se zbata din cand in cand?

sus

Denunta
bebicutza

am nascut deja!

17.11.2009 3:24   buna  citat 

da e normal sa se zbata tot timpul...doar k nu vezi tu zambet ...stai linistita....apropo...am nascut, v-am zis?.....e fetitza!!!!!!!.....voi avea de cumparat cate 2 rujuri, 2 rokii, sa nu mai zic de plata facturilor la tel.......2 fete....wow!!!!! cool rad

sus

Denunta
bebedamian

Copii
Damian Rotaru: 10 ani, 3 luni

18.01.2010 10:27   Re: fontanela  citat 

----------
miki2504 a scris:
fetelor stiti cumva fontanela este normal sa se zbata din cand in cand?
----------

din cate stiu eu este normal...si lui Damian i se zbate cateodata!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: