· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? Cap. Septe
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? Cap. Septe     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 2 luni
Paul: 8 ani, 1 luna

17.05.2010 7:30     citat 

----------
citat:
brishtara
OhhhhAlice! Of Vanilla....nu va e rusine? Necajiti o biata amarata care nu gaseste poezele cu Lu alaptat in bebelocomotoare?
Nu scapati voi de mine. Sunt superbe pozele voastre
----------

rad sarut

intr-adevar, si eu intrebasem chiar aici niste fete foarte fericit , bretele naked sau cu vatelina? zambet Cu umplutura, nici nu simti greutatea. Totusi, spre surpriderea mea, m-a surprins wrapul alaltaieri. Foarte fain se distribuie si cu el greutatea, mai ales ca al meu e lat, nu mai stiu daca are 60 sau 70 jenat , dar am fost surprinsa sa-l gasesc asa comod ( dupa o pauza luuunga in fav. mei taiului.)
problema e ca nu mai suporta mainile prinse in wrap. Al tau brishu vad ca sta bine cocoonul sarut
cat despre poza la san, ma emotionez zambet

cupilu, sarut mana! sarut A iesit f. fain pouchul, intr-adevar zambet

sus

Denunta
gogolea

17.05.2010 7:35     citat 

frumoase sunteti fetelor! chiar frumoase, frumoase zambet

roxana, multumesc.. chiar nu stiam cand e baby expo.. o sa merg special pt asta
zambet

sus

Denunta
Cupilu

23.05.2010 9:09     citat 

Intrebare pentru fanii mei tai de aici:

V-ar interesa instructiunile de confectionat pas cu pas (ilustrate cu muuuulte fotografii) si tiparul unui mei tai SpurNatur? Am inceput sa le fac si in limba romana in ideea ca sigur sunt mamici care l-ar confectiona ele dar nu se incumeta.

Acuma dupa atata cusut de meiuri m-am gandit ca dau mai departe compact tot ce am invatat pana acuma.

sus

Denunta
gogolea

29.05.2010 10:21     citat 

eu as vrea sa cumpar mai degraba un mei tai.. ca de confectionat hmm ma gandesc la materiale ca-s cam greu de gasit foarte fericit

sus

Denunta
Cupilu

30.05.2010 12:28     citat 

Vreti sa ne vedeti in onbuhimo?

Faza de testare s-a terminat, am feedbackuri foarte constructive, o sa fac pana la urma o colectie mica de onbuhimo (cu catarame si nu cu bretele luuuungi pana la cer)

http://4.bp.blogspot.com/_iB7NozwcgGs/T...1600/3.jpg
(v-am zis ca la noi in casa fiecare are obligatoriu ceva cu verde sau albastru rad)

Aici il testeaz cu o fetita de 4 ani si aproape 20 de kg. M-am indragostit pur si simplu de el (cu conditia sa il folosesti cu un copil mai mare care sta deja cel putin in fund singur).

sus

Denunta
gogolea

30.05.2010 6:30     citat 

este foarte fain.. zambet ma pui si pe mine pe lista? tot ceva cu verde trag cu ochiul
se face pe marimi sau se ajusteaza din bretele?

sus

Denunta
gogolea

30.05.2010 8:04     citat 

repede, repede ca am ceva timp.
vreau sa va spun ca ieri am fost la babyexpo- ce pret de intrare de toata jena(10lei surprins ), in fine.
nu m-am putut abtine, am luat un mei-tai si-s tare incantata ca imi place cum se tine, si Arianei ii place nespus. ba aseara lua mei-tai-ul si-mi arata sa o mai pun in el.. zambet
eu sunt innebynita acum ca am vazut mei-tai-urile SpurNatur.. la mine conteaza si culorile, estetica, dar si calitatea.
si-asta e bun, dar vreau si altceva daca tot m-am starnit trag cu ochiul

sa va pun niste poze, poate va dati cu parerea daca sade fata bine trag cu ochiul

e cam greu de asezat in spate; fara ajutorul sotului nu am reusit:

si l-am mai pus o data, ca mi s-a parut ca-i fata prea jos, desi s-a simtit bine si-n prima pozitie:

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

30.05.2010 11:51     citat 

waw, ce bine arata zambet mereu mi-a placut ideea dar am zis ca nu e pentru mine, mi se pare asa complicat sa fixezi copilul in el, adica sa-l scoti, sa-l bagi...daca transpira, plange, ii e foame, cred ca pana o scot de-acolo ma umplu de nervi, si ca sa o mai pun si la loc... prostit
Totusi am o vecina, cea care a fondat in ro cursurile lamaze si zice ca o sa-mi aduca un pouch sa-l probez....dar tot nu cred ca ma bag...macar incerc sa vad cum e.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

30.05.2010 11:58     citat 

gogo, daca sta copilu corect nu stiu eu, da vreau sa zic ca are maimutica o mutra in ultima pozaaa..... aoleo ce smechera mica sarut .. asa ghidusa, ei, ma vedeti, ce bine stau!

eu am venit sa va zic ca dupa ce v-am intrebat si ras-intrebat diverse, pana la urma am cumparat pentru pretena din state, cea cu probleme de coloana, un wrap elastic... am gasit pe net pe un site american, asa ca nu m-a costat mult transportul... sper sa ii placa si sa il foloseasca. ea mai are putin si naste, asa ca pana ajunge cadoul meu, la fix.
de intrebat nu am intrebat-o ce ar prefera, am dat cu elementul surpriza....

si am gasit si pentru mine un site norvegian cu preturi omenoase, unde au si sling cu inel si wrap elastic si neelastic... dar pentru mine mai e ceva timp, inca nu imi iau... dar urmaresc subiectul, ma documentez intens zambet

sus

Denunta
gogolea

30.05.2010 12:48     citat 

ana, furnicutza , sa stiti ca si eu aveam aceeasi senzatie privind pozele, ca e f complicata treaba, dar nu e deloc asa.. dar uite ca e bine sa-ti arate o data cineva, sau cel putin asa e la mine: sa pun eu mana si sa vad ce si cum. ca si eu am tot stat si privit la poze, bloguri, mi-a placut enorm ce-am vazut dar cand era sa ma hotarasc ce vreau si cum, tot nu reuseam.
si-acum imi pare rau ca o vad pe Ariana asa de incantata si eu m-am fatait atata timp pana sa ma hotarasc foarte fericit

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

30.05.2010 2:49     citat 

dar tu acum pt poze ai pus-o singura sau te- a ajutat sotul? vad ca ai pus-o si la spate...tot greu mi se pare...foarte fericit Oricum abia astept sa il testez.

sus

Denunta
Cupilu

30.05.2010 7:01     citat 

----------
gogolea a scris:
este foarte fain.. zambet ma pui si pe mine pe lista? tot ceva cu verde trag cu ochiul
se face pe marimi sau se ajusteaza din bretele?
----------

gogolea, cu drag, scrie-mi un mail. Eu fac fie doua marimi fie una ajustabila din punte nu m-am hotarat inca ce e mai bine. Insa greul se ajusteaza din bretele (marimea spatelui, lungimea bretelelor etc)

Azi am testat un alt tipar tot al meu, cu prietenul ficei mele care e mai subtirel si mai slabut. N-am poze insa ca a plouat rad avantaj net , am fugit cu el in spate rad

Sunteti frumoase, ma binedispuneti!

sus

Denunta
gogolea

30.05.2010 9:39     citat 

ana, de pus in fata am pus-o eu ,ca m-a invatat tipa de la care l-am luat si oricum e mai usor pe fata;
dar in spate am pus-o de dimineata cand eram si noi mai odihnite si cu ajutorul sotului. Ariana nu se tine bine singura de gatul meu pe spate e inca micuta si de-aia aveam nevoie de el s-o tina; am incercat noi in seara aia s-o punem si-n spate dar eram cu totii obositi, incalziti, asa ca am lasat-o pe a doua zi. cred ca se vede si diferenta de mina a fetei in cele doua ipostaze- seara si dimineata foarte fericit
e important cred sa fii mai relaxat si s-o iei in joaca, ca sa nu agiti copilul la inceput cand experimentezi figura zambet
azi am plimbat-o prin niste magazine in mei tai bine mersi. .
o sa vezi tu cand o face Diana 4-5 luni si o vrea sa vada lumea ce bine e sa ai cu ce-o tine in brate si sa poti duce caruciorul, sacosele sau ce s-o mai ivi in plimbarile voastre trag cu ochiul

cupilu, si Ariana e micuta si slabuta trag cu ochiul o sa-ti scriu mail maine cu detalii..

sarut

sus

Denunta
e-alice

Copii

01.06.2010 9:55     citat 

----------
citat:
ana_348
mereu mi-a placut ideea dar am zis ca nu e pentru mine, mi se pare asa complicat sa fixezi copilul in el, adica sa-l scoti, sa-l bagi...daca transpira, plange, ii e foame, cred ca pana o scot de-acolo ma umplu de nervi, si ca sa o mai pun si la loc...
----------

ana, cu scosul si bagatul e simplu (rad ), adica dupa relativ putin timp de purtat, te obisnuiesti sa manuiesti copilul si bretelele ca altceva. Cat despre plansul in mei tai, as putea face HA-HA. Numai sa pot sa-l tin non stop acolo ca nu-i trebuie nici mancare, nici nu-i e cald, nici nu-i e frig....zici ca acolo l-am nascut foarte fericit Sigur ca nu-l urci flamand, si nici incotosmanat sau dezbracat. Tot asa, in timp, inveti cum ii e bine trag cu ochiul

permiteti o poza? zambet Ne-am intors si noi din concediu zambet

si una cu wrapul, meiul il imprumutasem cumnatei zambet

(nu pot sa cred cat de mare e capritza sarut )

sus

Denunta
e-alice

Copii

01.06.2010 10:27     citat 

hai si una cu pouchul, ca tot suntem la capitolul laudat scot limba jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: