· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Nasterea Nataliei, pui de lorellayy
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Nasterea Nataliei, pui de lorellayy     
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 3 luni

20.08.2010 11:21   Nasterea Nataliei, pui de lorellayy  citat 

special am pastrat sa va spun povestea nasterii Nataliei pt momentul cand implineste 1 anisor.

Miercuri , pe 19 august, la 8.30 m-am dus la maternitate la control pt ca in ultimele 2 zile nu ma simtisem prea bine si nici bebelusa nu mai era asa vioaie ca inainte. Mai intai mi-a facut doctorul ecograf si mi-a zis ca nu ii place ce vede (mai multe detalii nu mi-a dat) si m-a urcat pe masa sa imi faca control....colul era pregatit pt nastere; apoi m-a pus la TNS si mi-am dat seama ca ceva nu e in regula pt ca stiam de datile trecute ca bataile inimii lui bebe trebuie sa fie din cand in cand mai dese, dar acuma erau uniforme; dr tot venea sa vada ce arata testul si se vedea pe el ca e ingrijorat ca fata nu misca; intrasem in panica rau de tot, nu ma puteam abtine din plans; atunci mi-a zis ca ma interneaza ca sa ma tina sub observatie sau sa imi faca cezariana urgent...in functie de cum se termina testul; dupa 20 min mi-a zis clar ca facem cezariana ca nu mai e de asteptat; am inceput sa ma ingrijorez si mai tare atunci cand la sala unde ma schimbam mi-au zis asitentele ca dr tot suna dupa mine, sa ajung cat mai repede in sala de operatii. Inainte de cezariana mi-a mai facut un TNS care si ala a iesit rau; dupa care a urmat inca o tura de pregatiri cu spalaturi vaginale si alte chestii nasoale plang sau sunt foarte trist . Al 2 lea TNS mi l-au facut in sala de nasteri, unde erau cateva femei care nasteau, si cand le-am auzit cum tipa de durere m-a luat o frica groaznica si am ineput sa plang si mai tare.
In sala de operatii, dupa ce i-am dat plicul anestezistei, a urmat chinul cu intepaturiel in coloane pt anestezie....abia a 4 a oara mi-a nimerit aia unde trebuie; dupa ce ca simteam cum imi da cu acul in sirea spinarii ma mai intepa si cu unghiile in spate plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist . Toata operatia am respirat f greu si la un moment dat mi-a scazut tensiunea destul de tare, iar cand mi-a scos printesa si am vazut-o si i-am auzit gurita nu am mai putut de bucurie sarut sarut sarut , stateam cu capul intins tot dupa ea sa o vad; si asa mandra am fost cand i-am auzit pe doctori si pe asistente ca ziceau ca "ce frumoasa e"! sarut .
La 2 ore de la nastere mi-a adus-o pe Natalia in salon o prietena care e asistenta la nou nascuti; atunci am facut si o sesiune foto pt tati care facea carari in fata maternitatii scot limba . A 2 a zi aceeasi prietena l-a adus pe Vio sa ne vada si sa isi tina in brate pt prima data puiuta. sarut

Cea mai frumoasa experienta din viata mea e aceea de mamica.Am asteptat mult timp acest moment, si ii multumesc lui Dumnezeu pt fetita minunata pe care mi-a dat-o.

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 12 ani, 1 luna

20.08.2010 1:33     citat 

La Multi Ani!
Sa va traiasca fetita, sa fie sanatoasa si voi la fel sa va bucurati de ea zambet

sus

Denunta
mihiab

Copii

20.08.2010 8:08     citat 

La multi ani!
Sanatate si multa fericire !Sunteti trei frumosi.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 3 luni

20.08.2010 9:31     citat 

"LA MULTI ANI FERICITI !!!!" sarut sarut sarut , foarte emotionant sarut ,a i dreptate cel mai frumos lucru din lume, acela sa fi mamica foarte fericit , Doamne ajuta sa fie sanatoasa si sa aiba o viata linistita.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

21.08.2010 8:49     citat 

ai o printesa in adevaratul sens al cuvantului, si asa de vedela de iti vine sa o mananci, abia astept sa ne mai vedem sa o ia Vlad dupa perdea zambet. Pupam si mamica curajoasa.

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 10 ani, 3 luni

21.08.2010 11:03     citat 

foarte frumoasa printesa ta ,cat despre intepatul in coloana stiu cum e,dar toate au trecut imp e sa-ti amintesti tot ce e frumos
inca o data La multi ani !

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 3 luni

22.08.2010 2:22     citat 

multumim sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Roxy abia asteptam sa va intoarceti , dar de data asta va asteptam la noi sa probeze Vlad cu Natalia si perdelele noastre rad

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

22.08.2010 8:03     citat 

ok, asa o sa facem

sus

Denunta
KiKilinis

Copii