· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Diversificarea > Cand i-ati dat apa sa bea si ce fel de apa?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Cand i-ati dat apa sa bea si ce fel de apa?     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

11.07.2010 9:00     citat 

----------
flish a scris:
Si ceai fara zahar vrea sa bea? De curiozitate intreb.
Cred ca pe ea n-o deranjeaza apa, ci s-a obisnuit cu zaharul.
----------

Asta am vrut sa zic si eu, ca probabil daca i-ar da apa chioara cu zahar ar bea-o si pe aia, pe motiv de dulce, nu de altceva.

sus

Denunta
CDR

12.07.2010 12:37     citat 

Nu am incercat sa ii dau ceai neindulcit, am scazut cantitatea de zahar. Acum fac ceai mai neindulcit, la 700ml apa 1lingurita rasa de zahar.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 9 ani, 7 luni
Teodor: 12 ani, 8 luni

24.08.2010 1:45     citat 

Eu i-am dat apa de la doua luni pentru ca era foarte cald si afara si in casa si imi era frica de deshidratare. Ceai nu i-am dat pana acum. O sa-i dau doar daca se deranjeaza la burtica.

sus

Denunta
toteupenet

Copii
Lucia Nicole: 10 ani, 8 luni

24.08.2010 1:52     citat 

Al meu copil bea de la sase luni apa plata Dorna szi multe feluri de cdeai neindulcite.E sanatoasa si voinica ,chiar putin cam prea inalta pt varsta ei, asa incat cred ca i-a priit ce i-am dat:)

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 14 ani, 1 luna

24.08.2010 1:57     citat 

----------
toteupenet a scris:
Al meu copil bea de la sase luni apa plata Dorna szi multe feluri de cdeai neindulcite.E sanatoasa si voinica ,chiar putin cam prea inalta pt varsta ei, asa incat cred ca i-a priit ce i-am dat:)
----------

ce lagatura are apa si ceaiul cu inaltimea? confuz

sus

Denunta
toteupenet

Copii

24.08.2010 2:02     citat 

Voiam doar sa subliniez ca e f bine dezvoltata pt varsta ei si s-ar parea ca apa si ceaiul nu i-au facut rau.
Alte nelamuriri?

sus

Denunta
toteupenet

Copii

24.08.2010 2:06     citat 

Pt flish :adevarata probl cu metalele grele.Dar ce poti sa faci cand asta e valabil pt orice fel de cultura aflata pe marginea drumului?
Eu incerc sa-i cumpar cat mai multa mancare bio,sa-i aduc produse de la tara de la ;persoane pe care le cunosc dar ma tem ca nu pot elimina toate toxinele .

sus

Denunta
elaga

25.08.2010 4:09     citat 

Eu i-am dat Dorna cam de la 8 luni. N-am avut probleme. Si acum tot Dorna ii dau.
http://mamasiiubita.blogspot.com/

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 2 luni

25.08.2010 7:50     citat 

Noi am inceput cu apa de cand cu diversificarea, de la 6 luni...avand in vedere ca a fost si este alaptat nu ne-am grabit, oricum pana a venit vara bea o cantitate nesemnificativa, acum ce bea mai multa.
De la inceput am baut Izvorul Minunilor.

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 3 luni
Paul: 7 ani, 2 luni

26.08.2010 8:42     citat 

Sunt 3 zile de cand Vlad nu bea apa. Deloc. prostit Daca ajunge sa guste, o scuipa.... Din ce in ce mai ciudat.. socat

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.08.2010 9:01   Re: Cand i-ati dat apa sa bea si ce fel de apa?  citat 

----------
AndreeaV a scris:
Buna! As vrea sa stiu parerea voastra cand este cel mai bine sa inceapa bebe sa bea apa? Voi ce fel de apa i-ati dat? Noi papam lapte praf. Pana acum am baut doar ceiut.

Cand i-ati dat apa sa bea si ce fel de apa?

----------

La varsta de 6 luni..apa Evian....Pana in prezent a baut ceai doar de doua ori zambet [/b]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: