· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > Un diagnostic de psihoza, disperata, cer sfaturi
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Un diagnostic de psihoza, disperata, cer sfaturi     
eaiulia

26.11.2010 3:31   Un diagnostic de psihoza, disperata, cer sfaturi  citat 

Sunt disperata, nu mai stiu ce sa fac, ce e mai bine pentru el si ce nu.
E vorba de fiul meu, care a fost diagnosticat in iulie cu soc emotional. A luat tratament acasa, fiindca nu ni s-a recomandat internare nici in ruptul capului (NICI NU AS FI ACCEPTAT LA CE SPITALE SUNT IN ROMANIA)...a functionat cam o luna, apoi au inceput iar. Crizele, episoadele au devenit tot mai multe, mai putine momente de constienta, dar in tot acest timp a fost ascultator, isi lua medicamentele, mergeam la plimbare des...pana de vreo saptamana, cand a inceput sa fie mai agresiv cu mine, chiar sa nu ma mai suporte langa el. Intr-o dimineata, se trezea foarte devreme, nu am vrut sa iesim la plimbare si a sarit pe geam(noroc ca stam la parter)...la insistentele familiei am consultat un medic din Cluj, care ne-a spus ca daca vrem sa se faca bine trebuie neaparat sa-l internam, pentru ca altfel il pierdem.
Asta am facut, e la Cluj...dar ma simt vinovata, am intrat acolo, e la sectia inchisa, si cand am vazut ce conditii sunt...am vrut sa-l iau acasa....sunt disperata nu stiu ce sa fac, unde sa il duc, vreau sa se faca bine si nu stiu cum sa-l ajut....
Daca e cineva care a trecut printr-un caz asemanator...are recomandari mai bune in ceea ce priveste un doctor psihiatru, o clinica privata...va rog!!!!!.....va rog din tot sufletul meu...nu mai stiu cu cine sa vorbesc...ce sa fac...va rog

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

26.11.2010 8:42     citat 

Cati ani are fiul tau? Si ce a determinat aceste episoade? Ai incercat sa vorbesti cu un psihoterapeut?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: