· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 20     
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 9 luni
Naty: 8 ani

27.06.2011 8:28     citat 

Si eu sunt de acord sa facem listutza cu flatziolii si sulioalele schmecherilor si nemaipomenitzilor....asa ca...bagati mare datele, ca sa avem ce scrie in capitolul urmator! sarut sarut sarut sarut

Noi, mai avem pana la concediu....abiaaaaa in august... ochi peste cap

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

27.06.2011 9:43     citat 

Deeeeeeeeci
SASHA THEODOR fratior de Patrick Christian este nascut pe 29 oct 2004
sarut sarut sarut

este o poza de la ziua lui, cand a implinit 6 ani, si a dorit sa vina un piarat la petrecerea lui

cred ca am mai pus aceste poze la gravidute, la vremea respectiva, dar na, sunt atat de mandra si de el, ca's cioara rau si ma laud cu el scot limba

hi hi hi
ma uit acum din nou la poze si vad ca e cu toti dintisorii ... acum e si mai haios ca intre timp i-au cazut toti incisivii de sus (centralii la craciun si lateralii prin martie) si abea acum, in iunie, au inceput sa creasca, si's inegali ...

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 10 ani, 8 luni

27.06.2011 10:08     citat 

Mai, da' e un frumusel Sasha! Si mai ales cum sta el asa infoiat ca un pirat! ... zambet

Ia uitati-o si pe printesa mea, azi, ultima zi inainte sa faca 5 luni. zambet

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 6 luni
Josefine: 16 ani, 7 luni
Lucas: 10 ani, 5 luni

27.06.2011 11:06     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Maine face 5 luni coconeta, asa ca am cantarit-o azi, de curiozitate. Are 6,8 kg, a luat 600 g luna asta. Ieri am masurat-o, are 64,5 - 65 cm. Destul de lunguta, nu?
----------

e numai bine ca sa nu fie mai mare ca Alexutul meu scot limba

----------
mihaela_ct a scris:

Ia uitati-o si pe printesa mea, azi, ultima zi inainte sa faca 5 luni. zambet

----------

ce nora frumoasa am !!! Sa traiasca si sa sa fie cuminte!

----------
KiKilinis a scris:

Elsy, noi plecam la mare de vinerea asta, dar ne vedem cumva. zambet

----------

cand va intoarceti?

Eu sunt bucuroasa ca am avut o zi buna, am stat 7 ore in oras !!!
Cu pitik si Alexutu dupa mine , ne -am oprit si l-am alaptat prin cabinele de proba, am cumparat hainute de vara pt copii , nepoti, fini , ( am vre-o 6 bucati in romania cu varsta intre 1 luna si 6 ani ) ba nu ...9 sunt !!! phiu dar tot 6 ani ramane cel mai mare ) ei sunt vinovatii ca mi -au crescut pofta de bb .
Am primit si hartia tradusa , am dat o la apostilat ,maine o iau, am emotii ca miercuri plecam de dim in Stockholm 2 zile, doar de drum imi e ca altfel acolo chiar si ploie de o fi stam la plimbari sa vedem capitala.

Ma retrag ca ma cam doar picioarele , mi am pierdut antrenamentul dar am profitat si eu azi de reduceri.
Noapte buna mamici si puiuti cuminti !

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 1 luna
cea mica: 10 ani, 5 luni

28.06.2011 7:30     citat 

neata! azi am reusit sa domr mai mult nu se stie prin ce minune, s-a trezit mandra la 5 si dupa laptic a mai dormit pana la 7.iu-huu!am dormit si eu cu ele evident (ca cea mare a venit la noi in pat catre dimineata, micuta ramase pe pozitii de la 5)
dodo tare faine pozele! sarut
miha ce ochi are mandra!
azi nu pot iesi ca ploua toata ziua. trist
cea mare...nascuta pe 15 august 2007

sus

Denunta
Uika

Copii
Matea-Tiana: 14 ani, 2 luni
Ilinca Rebeca: 10 ani, 11 luni

28.06.2011 11:01     citat 

eu nu am copil de 2011, dar va urmaresc scot limba , sunt pe aici cateva doamne dragi cu care ma interesctez si prin alte parti asa ca va admir copilasii oriunde va prind sarut sarut sarut
Kurai, pregatirile de iesit la noi si acum dureaza, drept e ca mai rar se intampla sa ma intorc sa o iau de la capat; si ca sa vezi ca se poate si mai rau, atunci cand trebuia s-o iau de la capat cu Ilinca era iarna foarte fericit

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 9 luni
Mara Sofia: 12 ani, 2 luni

28.06.2011 12:03     citat 

Kuray, Cezara mea se uita cu mine pe aici si intreaba daca fata ta catalina vrea sa fie prietena ei sarut
Cica sa iti pun o poza cu ea, sa vada fata si sa zica daca ii place de ea.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 9 luni
Naty: 8 ani

28.06.2011 2:07     citat 

Wow, Dodo, ce pirat frumushel! sarut sarut
Miha, la cat mai multe lunite pt. bubulina ta frumoasa! Sa fie sanatoasa si voioasa! sarut
Lucy, ce dulce este Cata...a doua poza este mortala! trag cu ochiul sarut sarut
iiimmm, si Cezara, ce domnisorica frumoasa...sa va traiasca si sa fie sanatoasa! Ne pui si o pozica cu Mara? zambet sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 2 luni
Antonia: 10 ani, 8 luni

28.06.2011 2:15     citat 

Helou mai doamnelor dragi...
Am fost ieri la capitala sa-l dau pe fi-miu in tuburi la Palatul Copiilor...dupa 2 ore de cocotat era rupt dar tot nu s-ar fi dat dus de acolo. Antonia a dormit in brate la ma-sa vreo ora si jumate, ca n-am putut lua landoul, nu avem loc in masina cu el, am luat carutul sport.
Apoi am mers la Zoo...frumos, dar ne-am intors cu purici acasa. nervos Antonia nu a fost deloc impresionata de fiarele salbatice, ea era chitita pe tzatzi, asa ca am mers prin Zoo cu ea mufata, ca sa vad si eu ceva. foarte fericit
E buna ideea cu lista de fratiori mai mari...ma bag si eu, ca am un exemplar de acest fel in casa: Paul Andrei, fratior de Antonia, nascut pe 1.07.2007.
Mare baiatul meu, ne pregatim de dubla aniversare saptamana asta, si a numelui si a nasterii. sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.06.2011 2:35     citat 

Ce fetite frumoase! Bebeluse si domnisorici! Cavalerii mei le pupa pe toate sarut

Oana, phiiii ce ochisori are fitu'!!!

Abia astept sa se deschida Antipa!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 16 ani
V mic: 10 ani, 10 luni

28.06.2011 3:32     citat 

Vad ca prinde contur gasca meseriasilor.
Pe Vmarele il stiti si daca cumva a trecut neobservat vi-l mai arat inca o data rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.06.2011 3:33     citat 

Cum este in tabara?

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 16 ani
V mic: 10 ani, 10 luni

28.06.2011 3:40     citat 

----------
dodosasha a scris:
Cum este in tabara?
----------

Aseara am vorbit la tel si mi-a spus ca nu prea are timp sa vorbeasca cu mine. In traducere libera, e bine, se joaca si nu are timp de nik altceva rad
Azi au fost la Cetatea Rasnovului si au prins zilele cetatii, au participat la un atelier de pictura si la teatru de papusi.
M-a sunat educatoarea pe la 2, era mirata, ca dupa ce au mancat i-a trimis in camere sa se odihneasca si intr-un sfert de ora erau toti blana, dormeau dusi rad Si era mirata ca stia ca nu mai dorm la pranz.
Si mi-a mai spus Doamna ca a inceput sa le povesteasca despre cetate, dar V i-a luat-o inainte ca stia deja de acasa, citisem de pe internet...si a fost tare mandru ca le-a povestit el la copii foarte fericit
Maine merg la Cheile Gradistei, sper sa aiba vreme buna.
Diseara, daca are timp, poate vorbesc cu el la telefon.
Partea trista si totusi atat de frumoasa e ca Vlad a plans azi toate ziua dupa el, cred ca ii este dor. Si nu vrea sa se joace decat cu jucariile lui fraxo zambet Cred ca deja il iubeste tare mult.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 11 luni
Pufarina: 10 ani, 9 luni

28.06.2011 4:08     citat 

iaca si Pufarinu mare - Lucas nascut la 30.09.2006

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 11 luni
Pufarina: 10 ani, 9 luni

28.06.2011 4:09     citat 

vad ca pe la fete se cer prietenii...daca e vreo domnisoara doritoare sa se imprieteneasca cu fi-miu, nu va rusinati.... scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: