· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 24
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 24     
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 10 ani

26.08.2011 10:04     citat 

Cand am zis de paracetamol, doar la supozitor m-am referit, nu la sirop. De novocalmin... da, e tare eficace la febra dar tot n-as putea recomanda nimanui. E treaba fiecaruia daca-l foloseste sau nu.
Tamy... da, la 38.5 merge si la Ayan nurofenul. Numai ca eu la 38.5 nu ma agit. Nu zic decat: "Aaa, numai atat? E buuun atunci" rad Eventual ii dau nurofen daca e seara, in preajma orei de culcare. Atat.

Aia cu impachetarile o stiu si eu. Numai ca am incercat de 2 ori si n-a dat roade. Asa ca, decat sa ma plimb prin casa de pomana cu cearceafuri ude, prefer sa-l bag pe el in cada. Si merge.

Lucy rad Sa inteleg ca filmele alea de care zici tu ruleaza la mine acasa? Eu asa fac de mult timp. Ma asigur ca pruncul e in patul lui (inainte il asezam eu, acum se duce singur), ii spun sa-si aseze perna (aia pe care sta cu capul cat timp suge), ii dau biberonul iar el ma pupa, spun "noapte buna", sting lumina, trag usa (n-o inchid) si ma tot duc. El bea laptele, apoi da perna la o parte sau o ia in brate si face nani. Daca stau langa el nu adoarme. Macar din punctul asta de vedere am noroc, ca ziua-mi scoate peri albi. prostit

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 7 luni
A M: 8 ani, 8 luni

26.08.2011 1:22     citat 

Oana, imi pare rau sa aud asemenea vesti de la voio..multa sanatate!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 6 ani, 10 luni

26.08.2011 2:26     citat 

a mai aparut un nemaipomenit pe lume!
a nascut luara!
felicitari pentru mami si puiul mic, aici:
http://www.parinti.com/modules.php?name...25#1253725

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

26.08.2011 3:48     citat 

doamnele, stiu ca o sa va lipsesc enorm, scot limba ne auzim peste o saptamana ... plecam la mare sa ne incalzim ciolanele batrane.

sa fiti cuminti, daca e wireles la hotel va voi urmari de pe telefon si voi interveni cu replici pline de intelepciune rad
daca nu, ne auzim peste o sapt.

va pupez.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

26.08.2011 8:01     citat 

Drum bun!
Noi am fost iar cu cortul, acum am venit pentru o nunta si duminica plecam la Poiana Brasov.
Dupa o sa plecam in Bucovina foarte fericit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

26.08.2011 8:23     citat 

Vacanta frumoasa si plina de voiosie va dorim, doamna Furnica! Da' unde la care mare va incalziti oasele? Ca la a nordului sau la baltica ... nu cred ca va iese, sau confuz confuz

Cayia dixtractie placuta si voua ca vad ca plimbati nu gluma!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

26.08.2011 9:01     citat 

la marea rosie. Cam am emotii cu astia doi 6 ore in avion. O sa fie mega frecus. De fapt mi'e frica de mor. Ultimele doua plecari cu fimiiu au fost de cosmar. Si acuma e si pufarina bonus. Mai bine nu ma gandesc.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 10 luni

26.08.2011 10:01     citat 

Furni, concediu placut, stimata doamna! Deci a biruit barbatul, pana la urma, ca matale ziceai ca vrei sa iti incalzesti ciolanele sub plapumioara de acasa. rad
Cayia, distractie placuta si voua! Tot respectul ca va plimbati atata, eu sunt prea crizata sa plec cu kinder dupa mine in excursie, ca atare m-am distrat vara asta doar cu doua bai in mare, desi plaja e jenant de aproape.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

26.08.2011 10:32     citat 

Furni, concediu placut sa aveti si drum bun fara peripetzii! sarut sarut sarut
Cayia, prin ce zone ati fost cu cortul? Nu ne pui si noua ceva pozici...sa mai vedem micii plimbaretzi...? sarut
Dodolica, nici matale nu prea ai pus pozici de prin vacanta....hai, mai arata-ne si noua flacaii tai! sarut
Miha', cred ca ai putea incerca din aproape in aproape la drum cu bubulina ta...intai cu vecinii de peste "gard" trag cu ochiul si apoi mai departe si tot asa....sa vezi cum se manifesta....si eu am avut ceva emotii si am facut aproape 4.000 km fara probleme foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

26.08.2011 11:23     citat 

Da' ati scris nu v-ati incurcat.
Inca nu am apucat sa citesc din urma, ca abia am aterizat azi dupa 2 saptamani la mare.
Ne-am intors diversificate si cu 2 dintuci. zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

27.08.2011 7:48     citat 

neata tuturor
KIKI tare faine pozele ce ochisori are printesa sarut
furni....succes! rad distractie placuta
miha
----------
citat:
eu sunt prea crizata sa plec cu kinder dupa mine in excursie,
----------
cand vei ajunge la al doilea (daca iti doresti desigur) sa vezi cum nu iti mai faci atatea probleme. trag cu ochiul incepe pe distante scurte sa vezi ca o sa ii placa
d3lia, pt mine faza asta cu adormitul e din filme fiindca cea mare niciodata nu a adormit singura, inca de cand era bebe trebuia sa fie ori cu mine in pat, ori la mine in brate, ori macar sa ma tina de mana.si povestea continua si in ziua de astazi, de obicei ori adoarme la noi si o duce tati la ea dupa aia ori adoarme la ea si sta unul din noi cu ea pana adoarme. zambet
deci m-am laudat ieri ca fiica-mea nu se mai trezeste noaptea..evident ca azi noapte s-a trezit rad da numai o data cool
weekend placut tuturor!!!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

27.08.2011 9:59     citat 

Va invit la un nou capitol exclamatie sarut sarut

CAPITOLUL 25

Weekend placut sa aveti! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: