· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 219
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 219     
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 3 luni
Andra Diana: 10 ani, 11 luni

01.09.2011 3:58     citat 

Ione, la multi ani si sanatate sotului tau! Sa va dea Doamne Doamne numai bine!
Am o prietena care s-a dus si a cerut la banca o perioada de...usurare...de 6 luni. Am inteles ca in astea 6 luni plateste mai putin (ceva de genul 100 de franci elvetieni in loc de 400), si dupa astea 6 luni vor face o reevaluare si vad cat vor plati, oricum, mai putin decat initial. Ea de pireus zicea. Poate fac si altele chestia asta.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 4 luni
Natalia Maria: 8 ani, 9 luni

01.09.2011 4:05     citat 

Ione La Multi Ani sotului tau! sarut Imi pare rau ca treceti printr-o perioada asa de grea, incearca ce a zis Bilutza, poate reusiti si voi!!! trist sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

01.09.2011 4:17     citat 

----------
bilutza a scris:
Ione, la multi ani si sanatate sotului tau! Sa va dea Doamne Doamne numai bine!
Am o prietena care s-a dus si a cerut la banca o perioada de...usurare...de 6 luni. Am inteles ca in astea 6 luni plateste mai putin (ceva de genul 100 de franci elvetieni in loc de 400), si dupa astea 6 luni vor face o reevaluare si vad cat vor plati, oricum, mai putin decat initial. Ea de pireus zicea. Poate fac si altele chestia asta.
----------

noi am beneficiat de aceasta oferta iarna trecuta..nu se poate sa ne ajusteze iar rata (ca am intrebat)

ms de urari bilu ,narcisa sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 4 luni

01.09.2011 6:09     citat 

buna fetele azi am avut o zi de rahat plina de accidente

prima eu...............la munci mi-a cazut o masa de marmura de 20 de kg pe picior............bine ca nu s-a rupt nimik doar ca abia umblu si nu prea pot conduce

a doua Rada dimineata inainte sa o scoaat tati afara a cazut din pat si si-a spart capul....arcada...... dupa ce ca are otita si o bolnavioara mai e si asta....................

uofffffffffffffffffffffffff azi am crezut ca innebunesc

va multumesc tuturor de sustinere...............va pupam
acum bubulina doarme de 3 ore oare sa o trezesc????????????????

va pupam

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

01.09.2011 7:03     citat 

Bebe trist ce de suparari pe tine! trist O fi vreo perioada mai aiurea pentru voi, lasa ca de maine soarele o sa rasara iar pe strada voastra! sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 4 luni

01.09.2011 7:07     citat 

----------
geo_narcisa a scris:
Bebe trist ce de suparari pe tine! trist O fi vreo perioada mai aiurea pentru voi, lasa ca de maine soarele o sa rasara iar pe strada voastra! sarut
----------

super aiurea...........................

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani
Jacob: 11 ani

02.09.2011 1:35     citat 

Buna seara !!!

Va multumesc inca o data pentru raspunsuri. M-am mai linistit, nu ma mai simt asa o mama denaturata foarte fericit .

Claudis si eu am aceeasi problema cu ai mei cu ‘’nu’’ . Stiu ce inseamna dar nu ma asculta pe mine deloc plang sau sunt foarte trist dar e numai la mine, ca pe Manuel il asculta, pe mami o asculta. Si nu pot sa zic ca eu i-am lasat sa faca mereu ce vor dar nu stiu de ce pe mine nu ma baga in seama deloc trist . Al meu ma si face sa ma simt prost ca zice ca cica pe el il respecat si ca e normal ca el e tatal si are mai multa autoritate in fata lui. Dar in fine . Eu nu le-am dat miere dar le-am cumparat niste cereale de copii cu miere. Se pune ? foarte fericit Ce tare ca Matei e asa intelegator acum…la mai mare dar nu zice hop pana nu ai sarit gardul, poate e doar o faza de cumintenie :lol :

Adriana ma bucur mult ca e mai bine mandra ta si ca a inceput sa pape sarut

Rara bine ai venit sarut

Raliu pentru constipatie incearca para, avocado. Stiu ca ajuta sarut . Sau fa ca mine si da-i varza , sa vezi atunci ce isi da drumul (glumeam foarte fericit nu face prostia mea scot limba )
Krmnn cred ca e o scumpica cand fredoneaza zambet si ai mei danseaza mai nou....despre dormitul cu voi, nu stiu ce sfat sa iti dau. Stiu ca majoritatea dintre voi nu va place sa ii auziti plangand. Eu sincer asa am facut sa doarma singuri. Au plans cateva nopti si apoi s-au prins ei ca tre sa doarma acolo. Dar tre sa fii tare sa faci asta, si probabil ca multe mame imi arunca cu rosii si oua in cap ca am procedat asa dar sincer eu nu cred ca exista alta solutie. In acelasi timp daca nu va deranjeaza sa doarma cu voi nu e o problema. Eu una nu pot sa dorm cu ei in pat, ca se foiesc, se trezesc peste noapte si nu mai adorm. Dar asta s-a intamplat numai in rarele ocazii cand am fost nevoita sa dorm cu ei in pat, in rest la ei in patut dorm neintorsi pana dimineata. Bafta !!!

Bebe saraca de tine. Si saracuta Rada trist offffff sper sa va treaca repede. Multa putere mami, o sa treaca !!! sarut

Byu cate stie Iulian sarut e asa dragut ... asta ziceam si de baiatul prietenei mele, stie multe dar cand vorbesc cu ea imi zice ca ea sta toata ziua si ii explica, si ii arata. Eu tre sa recunosc ca nici nu am rabdare, ma joc cu ei dar nu pot sa stau toata ziua sa le arat lucruri si sa le explic. foarte fericit Eu am facut ieri o ciorbica de pui pentru pitici si o fasole pentru noi. Nu le dau fasole lor foarte fericit noroc cu voi ca mi-ati zis ca cine stie ce imi mai trecea prin cap foarte fericit

Codrina de Iris ce sa mai zic, nu se pune foarte fericit ca ea e copilul minune de cand s-a nascut. E o scumpa si o desteapta sarut

Madalina sa va fie de bine concediul. Asa se mai intampla cand pleci la drum lung cu copiii, si Nathan a fost cu febra cand am fost la Ottawa vara asta. Dar bine ca nu a fost mai grav.

Ione aiurea cu diareea nu ? a facut de la dinti? Ca daca da ma pui pe ganduri, oare sa fie cauza diareei la astia mici...hmmmm...cu ratele va urez bafta mami. Tre sa va fie tare greu dar trebuie sa exista o solutie , va tin pumnii si sper sa se rezolve curand. La multi ani sotului !!!

Luara ce bine ca sunteti bine toti. Ma bucur sa aud ca e mama ta acolo si te ajuta. Abia astept pozici sarut

Azi am alta ‘’problema’’ . De ceva timp Nathan imi face niste crize de nu stiu ce sa ii mai fac. Daca nu fac ce vrea el, nu ii dau ce vrea el se pune pe jos si se tavalaste si incepe sa zbiere. Nu plange ca daca are ce vrea se opreste imediat si incepe sa rada. Mie nu imi place sa ii fac pe plac, ca nu imi plac crizele sincer, asa ca ii zic de cateva ori ca nu e frumos, ca e baiat mare si nu se face asa dupa care ma ridic si plec. Dar toata ziua zbiara. M-a capiat. Nu stiu ce sa mai fac cu el. Mi-a zis tipa de la cresa ca si ei i-a facut azi o criza ca nu i-a dat sticla de apa care o vroia el. Voi ce faceti daca fac ai vostrii crize asa? Eu nu stiu cum sa reactionez. Inainte ziceam ca trebuie rabdare, ca sa ii explici, ca o sa inteleaga dar acum sincer cand ma lovesc de situatie raman blocata si nu stiu cum sa reactionez.

Mda, de acum incep sa va bombardez cu intrebari, ca incep sa ma intreb ce sa fac foarte fericit !!!

Noapte buna !!!

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani, 2 luni

02.09.2011 8:37     citat 

Buna dimineata!!!

Luara, mabucur ca sunteti bine si ca ai parte de ajutor de la mama, banuiesc ca e mai mult decat binevenit!

Bebe, of mama draga prin cate treceti, multa sanatate si pupam buba Radei sa treaca.

Iris viseaza cai, zice di-di-diii in somn rad ea inca doarme acum.

Manu...nu cred ca nu te ocupi indeajuns de ei. Rabdarea cu totii ne-o pierdem intr-un anumit moment, cred. Ieri de ex , imi venea sa dau cu ceva de pamant, ca sa nu dau cu Iris. M-a scos din minti ieri!! A fost asa de maraita, numai inbrate, in picioarele mele, la titi...nimic nu ii convenea,dar nimic. Mai sunt zile din astea.

Mada, welcome back. Sa va fie de bine concediul.

a, Manu, nu cred ca Iris e copilul minune!! E doar f f f f f f activa. stie multe.da, intelege aproape tot ce i se spune, dar percepe doar ce vrea ea, si sunt copii de varsta ei care stiu mult mai multe. Eu sunt multumita de ea.... nu poate sa le faca pe toate, nici nu ii cer asta.
La noi e santier, renoveaza socrii jos la ei, si au ramas placi de ampora afara si am decis sa le duc in garaj. Sa nu va spun ca m-a ajutat. Imi aducea mie fiecare placa, eu le aranjam in garaj. Imi dadea placa, si fugea repede dupa alta. Placile mai mari decat ea, nu se vedea de ele rad Dar era atat de fericita ca ma ajuta, eu o felicitam de fiecare data cand imi aducea una. Nu va spun cata fericire pe ea, si cata incantare pe mine.

Aaa... ca mi-am adus aminte, vbeati parca la un moment dat de cineva care stie sa numere in engleza. Am o prietena educatoare, si un individ, parinte a unui copil de 3 ani, si-a dar fetita la meditatii la engleza la ea. Si e foarte mandru caci copila lui stie sa numere in engleza pana la 10, desi in romana nu reuseste pana la 4-5!! surprins surprins surprins ha?? Oricum, dupa cum imi spunea ea, un copil , la grupa mica la gradi(3 ani), trebuie sa stie sa numere pana la 3. Acum nu stiu daca pur si simplu sa spuna 1,2,3, sau sa numeroteze anumite obiecte. Adica ca are 1,2 sau 3 creioane, pitici sau alt obiect. Vezi, nu am intrebat-o atunci. trebuie sa o intreb.

Si ma gandeam la cazul Ionelitei. Din 900 + 850 = 1750 (ce ma stiu :d ) ron pe luna, din care sa iti platesti si rata (nu mai retin cat e, parca a spus) si chetuieli (apa, curent, gunoi, tv, net etc) oare cu ce mai ramane?? Si pacat ca e pe punctul de a pierde apartamentul. Oare ne va lasa sa o ajutam cu ceva? Sau eu stiu.... vine toamna, poate are nevoie de hainute pt Cosminel sau mai stiu eu ce. Ce zici, Ione, ne lasi sa dam o mana de ajutor???

S-a trezit mogaldeata!! Bineinteles ca are chef de calarit!!!
Tre;sa intru mai des sa nu mai scriu kilometrii!!!!

Va pup.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 3 luni

02.09.2011 9:49     citat 

Neata fetelor...

Cum ati dormit? Sper mai bine decat mine... foarte fericit Matei clar doarme mai bine spre dimineata la mama...Diseara iar il duc.... prostit A dormit super aeara de la 9 la 2 dimineata dar eu in loc sa dorm am stat pana la 12 noaptea sa vad un film cu Justin Timberlake nervos ..un film de " p.*** de" ca sa il citez pe al meu rad

La 2 cand au inceput trezirile asa a inceput sa ma roada stomacul...ce ma enerveaza..ziua nu am senzatia asta de foame..doar noaptea..si cine are chef sa manance la ora aia prostit ..La a doua trezire a lui Matei m-a luat si o durere de cap...ca asa frumos adormisem si asa frumos il visam..ca imi dormea in mei tai..a trebuit el sa imi strice visul ala frumos unde era asa cumintel rad
E la a 3 a trezire m-a luat si ficatul...Acum ma doare si spatele...Doamne zici ca-s baba de 80 de ani rad
In orice caz....totusi cu atatea treziri si era asa vesel....Clar a inceput sa tina la oboseala...
Ieri mi-a venit prietena in vizita ca de ziua mea nu a putut...nici de ziua ei..si am uitat sa incerc sa il culc la pranz...si apoi sa adoarma in picioare nu alta....dar sa mai ceara el in brate neam..zici ca am alt copil prostit Imi vine sa il mananc... sarut

ionelitavai...asa rau ati patit-o de la canini...sper sa nu mai dureze... sarut .La Multi Ani sotului cu intarziere scot limba

mada ce v-ati mai distrat..asteptam poze zambet Sanatate multa lui Casian

luara ce ma bucur ca va descurcati...ca Lucas e mancacios si cumintel...Ca Ana il place...Bravo mami sarut

Bebe off ce vesti ne aduci..Multa sanatate amandorora

Manu te simt pe tine mai vulnerabila...tonul vocii mai cald ...Lasa ca e important sa asculte de cineva...Uite, Matei nu asculta de nimeni..mi-ar placea sa stie de tati ..eu ii mai zic..." acum vine tati si te cearta..sau nenea" rad ..La noi e vina noastra ca il cam lasam sa isi faca de cap...(el daca era -vezi..vb.la trecut rad asa morocanos... evitam sa il mai supar si eu, sa ii consum energia,..eu daca ma supar sau plang...consum multa energie si ma afecteaza pt restul zilei..am zis sa nu fie si el ca mine foarte fericit asa ca l-am cam lasat sa faca ce vroia...incercam sa ii iau din mana una alta ,sa il pacalesc...dar daca vedeam ca nu merge cu bibisorul faceam ca el jenat )
Prietena mea zice ca este rasfatat...ieri m-a certat ca i-am dat un capac de bere..ca daca se inteapa cu el...i l-a luat din mana iar Matei nu a zis nimik......eu ii zic NU dar pe un ton ca si cum ": stiu ca tot ca tine iese" rad prostit
Insa si cand ma apuca pandaliile..Ieri iar a inceput sa arunce cu un obiect pe parchet..si i-am zis o data,de doua ori...a treia oara mi-a sarit tandara si l-am certat ca pe un baiat mare...nici pas nu a zis..nici obiectul cu pricina nu l-a mai cerut...Si usor usor incerc asa...arunci..ti-l iau..te iert o data..daca arunci si a doua oara nu ti-l mai dau..Poate o intelege intr-un final...Sa mai salvam ce mai e de salvat din casa asta rad

Despre dormit...ca tine a procedat si prietena mea...avea un an si 4 luni cand a venit in tara si a lasat-o sa planga pana a adormit...pentru ca schimbase locul si era agitata.....Insa...nu este asa cum suna...adica fisa zicea " mami ...mmmmm mami hm hm...mai tacea...mai plangea" ,,,si plansul nu era din ala isteric.....cum ar face Matei de pilda...deci depinde de copil.....tu ai simtit ca ii poti lasa sa planga si probabil ei mai mult se smiorcaiau...ca daca urlau iti zic eu ca nu ii lasai... scot limba
Eu pentru ca nu am putut dormi cu Matei si pentru ca facea urat rau daca l-as fi lasat acolo...Am ales sa il tin in brate...si cum adormea in patut..cum se trezea iar in brate 30 minute o ora...pana adormea bine...
Azi dimineata am incercat iar sa il iau langa noi..ca acum pot dormi cu el...dar el invatat in brate..sta ce sta si vine la unul din noi...Macar a inteles ca nu ma pot ridica ..ca numai pot de spate...si a adormit asa leganat pe loc..Deci tonul vocii conteaza....doar atunci cand numai pot ma asculta...cand simte ca mai e loc intinde coarda la maxim rad

Sa sti ca eu am incercat sa il invat pe Matei animalute..culori...etc...dar putin s-a prins de el...acum o data ii zic...si stie...deci acum abia este el pregatit..ai rabdare ca or sa stie si ai tai de toate zambet

Codrina parca vorbesti de o zi normala din viata mea cu Matei cand povestesti de maraiala lui Iris.. rad ...dar asta pana acum o saptamana..hihi...
Eu cred ca Iris e precoce...Si Matei are multa energie...dar nu a avut capacitatea sa si-o consume pana acum cred...Abia acum stie sa se joace....acum tine la oboseala...ca oricum nu e suficient de obosit ca sa adoarma,..

wow ce tata sunt....eu scriu des..n-am nici o scuza:))

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 02.09.2011 9:53, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

02.09.2011 9:50     citat 

Neata,
Codrina ai punctat foarte bine, si eu cred ca suntem de suficient timp impreuna incat sa putem face sau accepta asemenea gesturi. Oricine poate fi, la un moment dat, intr-o situatie delicata. trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 3 luni
D: 11 ani, 5 luni

02.09.2011 11:19     citat 

sageata Capitolul urmator sageata

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: