· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25     
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

10.09.2011 4:50     citat 

Off scumpa pufarina , cat se chinuie ea trist .. nu stiu ce chestie e asta , sa nu ii dai sa manance deloc trist . Aici , daca patesc copiii de astea , te pun sa-l treci pe mancare de regim , lapte praf fara lactoza .. si da , cat de multe lichide .. dar nu chiar deloc fara mancare trist .

Tare faza cu acvariul rad , dar , mai stii ? Poate merge cool .

Rabdare multa in continuare iti doresc .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

10.09.2011 5:14     citat 

a, nu a zis sa nu ii dam de mancare in mod special.. dar sa nu ne ingrijoram ca nu mananca ori ca vomita tot ce inghite... si eu ziceam ca nu ma ingrijorez eu o zi doua, da parca e cam mult..
am intrebat si eu de lapte fara lactoza si doctorita a dat din umeri... i-am dat o chestie care se cheama 'lapte de orez'... cume laptele de soia, doar ca e de orez foarte fericit
asa dupa capu meu, nu stiu daca e bine, da m-am gandit ca orezul face bine la stomac... si contine doar orez si apa si e bio... dar si pe ala l-a vomat oricum..
deocamdata traieste cu apa cu electroliti din aia pentru hidratare jumi-juma cu suc de mere.... (ca electrolitii aia au un gust de mori)...
uite asa slabeste fata mea, se face silfida...
da altfel, si-a revenit, e voioasa, isi mananca ciorapii din picioare, se hlizeste la fra-su....

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

10.09.2011 8:34     citat 

Aaa ... of puiuta mica , ce i-as papa eu piciorusele alea .. sper sa-si revina repede , imi dau seama ce greu tre sa-ti fie ...

Aici , cum ti-am zis , mie doctora de la Cluj imi zicea mereu cand aveam de astea cu Ema : lapte fara lactoza , etc etc etc ... bine , ca eu nu i-am dat niciodata laptele ala , e partea a 2-a foarte fericit .

Mie mi-a dat aici de prima data cand am patit cu Ema asa Debridat ... la noi face minuni , pe cuvant .. si pt diaree Biotics . Sarurile alea de rehidratare nu le-a baut in veci , si mie imi era greata de ele .. dar nu era problema , ca bea ceai de numa numa . Cine stie ce viroza o fi prins draga de ea , mai ales daca ziceai ca toti ati avut probleme la inceput ... la noi a fost mai anul trecut o viroza de asta digestiva in tot orasul , nu stiu daca a scapat cineva .. si a fost urat rau trist .

Daca e vesela , eu sper ca merge spre bine deja .. pupam dulce puiuta mica si scumpa sarut .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

10.09.2011 9:18     citat 

sarurile alea cica nu e nici o problema daca le amesteci cu suc d emere, ori cu siropuri, alte prostii... am ales si eu sucul de mere, ca parca e cel mai 'nevinovat'...
biotics i-am dat si eu, cred ca vreo 20 pliculete pana acuma ... apa de ploaie.. ori poate mai stii, ar fi fost mai rau daca nu i le dadeam....
bai si daca ai stii ca debridat chiar am primit vreo 2 sticle in romania.. de la o prietena cu un copilas putin mai mare, cred ca le-a luat pe reteta gratuita si nu le-a folosit... si eu m-am uitat asa intr-o dunga la ele si m-am gandit.. ma car eu cu sticlele astea , cand si asa am atata bagaj? le-am lasat la maica-mea , or mai zace si acuma pe acolo .. vezi, mintea romanului cea de pe urma, cum ar zice stramosii rad .. eu credeam ca e pentru colici, si cand l-am primit avea fimea vreo 5 luni, am zis ca nu imi mai trebuie.

azi chiar a fost vioaie, ne-am jucat, a dormit in mod normal, atata ca nu a mancat.. a baut niste zemuri de alea si cam atata... si of course niste diaree... ma si mir de unde mai face, ca de mancat nu mananca nimica....
saracuta, cand face kk se aude de zici ca erupe vulcanu'... o bolboroseala si o ditamai explozia, m-ar bufni rasu' daca nu mi-ar fi mila de ea...e buna de pus pe youtube saraca....

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

10.09.2011 9:21     citat 

hai ca am ajuns la pagina 10, abe astept capitol nou cu colaj jmecher....hai mai scrieti si voi pe aici sa se umple pagina...
hai oana, hai oana! trag cu ochiul

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

10.09.2011 9:53     citat 

Nu stiu , noua ne-a prins bine si bioticsul , ala i-l dau doar in caz de diaree sau constipatie , sau daca , Doamne fereste , ii dau antibiotice .. si debridatul da , am auzit ca sunt care il dau si pt colici , eu i-l dadeam cand avea mai multe episoade si de voma , pe langa diaree ...

Cum miroase cand face ? Normal , a kk ? Sau e un miros de ala intepator , greu ? Mie mi-a zis pediatra cand am patit asa cu Ema ca , daca face si febra , e o viroza respiratorie care se manifesta si asa .. daca nu face febra , doar diaree si varsaturi , e o viroza digestiva , sa am grija sa fie hidratata si restul ...stii tu . Draga de ea , ce trebuie s-o doara burtica plang sau sunt foarte trist .

Uite ce articol apare des aici , poate poate ...

http://www.ziaruldeiasi.ro/ghidul-pentr...ine~ni6eto

Nu stiu sursa cat e de ok , dar articolul a aparut in mai multe locuri , nu doar acolo .

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

10.09.2011 10:54     citat 

Pup pufarina! Sa se faca repede bine! sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

11.09.2011 7:08     citat 

Neata!

Sanatate multa Pufarinei! Cand Edi a avut virus la burtica in Spania dr i-a recomandat decat multe lichide, saruri de rehidratare, mancare de regim(daca vrea sa manance, daca nu sa-l las in pace), niste pliculete la fel ca Biotics Baby si cam atat. E drept ca el nu mi-a vomitat niciodata, a facut forme de virus doar cu diaree. Oricum am retinut ca nu tb sa-i dau nimic care sa-l stranga la burta (cum ar fi Smecta sa zicem) pt ca virusul e bine sa se elimine din organism, acest lucru facandu-se desigur prin kk.

Dodooo, ce baieti frumosi! sarut sarut sarut sarut

Mihaela, pup fetita frumoasa! sarut sarut sarut

Elsy, ce copii frumosi! Nu-i vorba ca doar au cu cine semana!

Noi suntem cu bagajele, gata la noapte suntem in Spania.
O duminica placuta tuturor!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

11.09.2011 12:11     citat 

Tare rau faza cu acvariul... rad
Sanatate multa la pufarina! sarut sarut sarut

Cafe, drum bun sa aveti si sa ajungeti cu bine la destinatie! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

11.09.2011 1:52     citat 

Scuze ca v-am facut sa asteptati, nu aveam descarcata nicio poza cu prichindeii mei impreuna. prostit
Capitol nou

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: