· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Mamici si viitoare burtici din Bacau (19)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici si viitoare burtici din Bacau (19)     
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 7 luni
D-P: 8 ani, 8 luni

13.09.2011 7:36     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...68#1255568

a nascut ilinkaaaaaa!!!! Sa va dea DD multa sanatate! Refacere grabnica, mami simo, iar tu, bebe, sa papi mult ca sa cresti mare!!!

eram in kaufland cand am primit telefon de la simo, aproape mi-au dat lacrimile de bucurie...De azi is oficial, NANA!!!

sus

Denunta
ramona7575

Copii
Stefan: 12 ani, 5 luni

14.09.2011 4:11     citat 

Chiar ma gandeam sa o sun pe Simo sa vad ce face dar a ramas nr.in telefonul cel stricat iar Raluca nu-mi raspunde la telefon, e ocupata cu mutatul din cate am inteles de la fostul proprietar...

Simonica, sa iti traiasca mica minune din viata voastra, sa aduca bucurii multe si sanatate maxima la amandoi, sa ai laptic si refacere grabnica pentru a ne povesti cum a decurs totul....

Laura, felicitari pentru proaspatul finutz !!!

sus

Denunta
ilinka

Copii
Adrian: 16 ani
am nascut deja!

15.09.2011 7:59     citat 

Salutari mamicilor, sotul lui SImona

Inca sunt internati, totul a mers natural si ok, detalii cand o sa ajunga acasa, speram weekend-ul asta.

http://imageshack.us/photo/my-images/705/img0236vu.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/4/img0235wg.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/703/img0234vb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/691/img0231ud.jpg/

Multumim pentru urari, o zi placuta

sus

Denunta
ramona7575

Copii

15.09.2011 2:08     citat 

Multumim proaspatului tatic pentru frumoasele poze...
Sa fiu sincera bb imi pare mai mare ca un nou-nascut, e frumos foc si sa va traiasca sanatos!!!

sus

Denunta
monica77

Copii

15.09.2011 7:00     citat 

ce baietel scump si dolofan, ai, simona!!!!!!! Si tu razi de parca ai nascut de o luna....Si arati f bine!

multumim pentru poze, cumatru"!!!
Felicitari inca o data pentru cel de-al doilea baietel!

Abia astept sa il vedem LIVE.

simona, iti dai seama ca te astept cu detalii...ca ma intereseaza subiectul. scot limba

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani
Mathias Andrei: 15 ani, 6 luni
Patrick Elias: 12 ani, 2 luni

19.09.2011 5:21     citat 

Felicitari Simona!!!! Ce scump e bebe!!!! Chiar ma gandeam zilele trecute sa te sun sa vad ce faci, daca a venit bebe.
Am desparut o perioada din peisaj ca ma mut si inca nu am net. Acu' sunt la socrela dar nu pot intra cand vrea muschiul meu. nervos Sper ca intr-o saptamana sa vina astia de la rds sa ma cableze. Maine sper sa ma mut si eu acasa, ca mi-a ajuns de o saptamana de cand stau la soacra-mea. Abia astept sa ajung acasa. Nici ziua Mirunei nu am putut sa i-o fac si din lipsa de fonduri si din lipsa de spatiu. E cam trista saraca, ca nici tort nu i-am luat (e primul an cand nu ii iau) dar sper sa inteleaga. ZIcea aseara ca ea n-a primit nici un cadou. trist
Am inceput si munca, dau o groaza de bani pe naveta dar asta e. Bine ca am unde sa ma duc.
Sper ca sunteti bine si ne mai auzim cand imi pun net si ajung la casa mea (bine, impropriu spus a mea scot limba ). sarut

sus

Denunta
ilinka

Copii
Adrian: 16 ani
am nascut deja!

30.09.2011 9:40     citat 

Fetelor, multumesc mult pt. urari zambet

sus

Denunta
ramona7575

Copii

30.09.2011 6:31     citat 

La multi ani Aditza, sa fii sanatos si numai impliniri !!!

sus

Denunta
monica77

Copii

03.10.2011 2:22     citat 

ramona, cum mai e Stefanel? Mai merge la gradi? AI inceput munca?

sus

Denunta
ramona7575

Copii

04.10.2011 6:58     citat 

----------
monica77 a scris:
ramona, cum mai e Stefanel? Mai merge la gradi? AI inceput munca?
----------

Acum suntem sanatosi, am avut otita, am fost la spital dar cand mi-o zis ca pentru o otita medie ii da antibiotic am zis PAS si i-am dat Otilin si Sumetrolin, se simte ok, nu mai zice ca-l "poaie uletea"...
Vorbeste mult si imita tot de la reclamele tv, e dragalas cum scoate el sunete cu vocea lui cristalina.
Este exagerat de pupacios, ma dispera inainte de culcare "avau pup baba, mama" (vreau pup pe barba, mama)...

L-am avut inscris la cresa dar cand am vazut ca sunt pe lista 41 de copii, frecventau 36, dormeau cate 2 in pat iar la ora 10:00 era un vacarm de urlete mai ceva ca in iad am zis PAS si i-am "donat" locul meu altei familii care au renuntati si ei sa-si duca copilul din cauza aglomeratiei.

Deci, numai PAS, inclusiv servici, m-am saturat sa stau acasa dar ce naiba sa fac, nu am cu cine-l lasa pe Stefan iar varianta dadaca e un fel de dau salariul pe dadaca... nu stiu ce sa fac, asteptam sa mai crestem, sa mai treaca timpul , poate mai fac un bb cand vine sotul in nov,... nu stim... Domnul are grija de noi...

Ilinka, cum ai nascut pana la urma? cezariana sau natural ?
Cristina si laura, cand veniti si voi cu vesti de bb

sus

Denunta
monica77

Copii

18.10.2011 11:54     citat 

salut, fetele!

nu am mai auzit demult nimic despre voi, noi suntem ok, in afara de mine, care o dau din una in alta. Bine ca totusi mi-am revenit un pic, pot sta in picioare acu.. prostit

ilinka, sunteti ok? te-am sunat intr-o zi, sper ca sunteti bine.
va pup pe toate!

sus

Denunta
ELIZA80

Copii
Matei

21.10.2011 11:23     citat 

Buna ziua si scuze ca intervin. Sumetrolimul este antibiotic si este destul de toxic pentru copil. In vest nu se recomanda , numai in Ro se da de zor.

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani
Mathias Andrei: 15 ani, 6 luni
Patrick Elias: 12 ani, 2 luni

22.10.2011 3:21     citat 

Buna fetele! Remember me?
De cand am inceput munca nu mai am timp nici sa respir. Dimineata la 7 plec la gradi (cu Patrick dupa mine, evident), la 1 ajung acasa, ii dau papa, il culc si plec iar, pe la 3-4. Intre timp Miruna il aduce pe Mati de la gradinita (apoi pleaca si ea inapoi la scoala) si Mati ramane cu Patrick, si la 5 ajunge si Miruna acasa. Am gasit niste copii (intre 5 si 14 ani) si fac meditatii la engleza. In jur de 7 ajung si eu acasa. De obicei nici nu mai stiu cum ma cheama. Doar cat le fac mancare, ii spal si ii bag in pat si gata ziua. Nu mai am timp de nimic altceva.
Patrick abia a terminat injectiile acum o saptamana si iar tuseste si ii curge nasul. Nu stiu ce sa ii mai fac. Am inceput sa ii dau propolis (facut de bunica mea), sper sa nu i-l dau degeaba.
Acum avem toti vacanta o saptamana, poate asa imi mai revin si eu.
Va pup pe toate si sper ca in vacanta sa am mai mult timp sa mai dau pe aici.

sus

Denunta
monica77

Copii

07.11.2011 9:19     citat 

salut, fetelor!
suntem din ce in ce mai putine, si-asa eram o mana de bacauance... trist

sa incep cu inceputul, nu mai stiu nimic de ilinka, avand tendinta de felul meu sa ma ingrijorez, am sunat/dat mesaj...niciun raspuns. Simona, te asteptam sa intri sa ne povestesti despre voi, cum fu la petrecere, ce mai face Adi, ce mai gangureste ala micu... zambet
raluca, felicitari pt job!
ramona, se pare ca pana la urma faci tu bebe inaitnea mea...sa dea DD sa se prinda repede, daca asta va doriti! Cred ca ti-a venit jumatatea acasa deja...Distractie maxima!

va imbratisez pe toate, imi pare rau ca nu se leaga de nicio culoare nimic intre noi...va doresc tot binele din lume!

sus

Denunta
ramona7575

Copii

09.11.2011 4:18     citat 

Buna fetele
Eu chiar am crezut ca s-a inchis pagina noastra plang sau sunt foarte trist

Noi suntem gradinari de luni, am gasit o gradinitza cu program scurt (Cancicov parca) e pe langa Piata mioritei (drum spre selgross) unde sunt max.15 copii in grupa.
Inca din prima zi a fost sociabil sarut sarut , nu plange deloc dupa mine si e cel mai vesel la 12, striga cat il tine gura "mama miiiia". Educatoarea a zis ca e prietenos dar cam zgomotos in timpul orelor de povesti, poezii, vorbeste intr-una si nu prea vrea sa stea pe scaunel la desenat foarte fericit foarte fericit , asa ca pentru inceput d.na il ia usurel pana se integreaza.
Speram sa fie cat mai sanatos sa vizitam gradinitza cat mai des.

Sotul meu vine acasa peste 10 zile, zile care trec foarte, foarte greu, abia astept revederea si poate se prinde ceva la burtica , asa ca hai grabeste-te Mony foarte fericit foarte fericit

Simona si Krys - treceti la apel
Ralu - no comment - tu stii mai bine de ce trist
Eliza- merci despre sfatul cu Sumetrolin, e drept ca nu prea abuzez de el, acum pun baze pe aerosoli, sper sa nu prea avem nici de astia nevoie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: