· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (306)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (306)     
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 7 luni

04.10.2011 3:44     citat 

Rome merci , o sa caut si eu catina si sa-i fac. Eu de obicei ii fac de citrice , ca altfel de suc nu bea , in schimb mananca foarte multe fructe. In vacanta i-am dat pt. prima data rodie si a fost innebunit , asa ca o sa-i iau si eu.

Roxy , bine ca ati scapat de problema. sarut sarut

Alexya , o sa trebuiasaca sa aiba un medic pt. ca cer la gradinita tot felul de foi de la dr. de familie , cu vaccinuri si alte alea. asa ca ... nu prea se poate fara! din pacate! ochi peste cap

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

04.10.2011 6:26     citat 

Crysy... cunosc doua persoane care au refuzat vaccinurile (toate) si sunt copiii la gradinita. Daca eu nu-i fac ROR-ul sunt convinsa ca nimeni nu-mi poate interzice sa inscriu fata la gradi... Oricum, la cum stau treburile prin Constanta ma indoiesc ca voi gasi vreo gradi de stat care sa-mi placa. Cel mai probabil voi cauta una particulara si sunt convinsa ca nu e vreo problema daca nu-i fac vaccinul. In privinta doctorului...o sa caut unul chiar inainte de a o inscrie, daca nu gasesc pana atunci... carnetul ei de sanatate cu toate stampilele si dosarul Dianei sunt la mine acasa. Noi avem o homeopata care e de baza...indiferent ce problema se iveste o sun pe ea si ne ajuta. E doctorul nostru...eu pe ea o ascult... doar ca nu e dr de familie.
Am renuntat la posibilitatea de a o mai duce la gradi anul acesta. Am vorbit la tel cu cea de-a doua colega si mi s-a parut ca e prea insistenta pe ideea ca daca stau cu Dia acasa o s-o invat sa stea "dupa fusta mea". Asa ca am luat o pauza. Nu vreau sa mai aud de gradinite ca deja am obosit.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

04.10.2011 6:29     citat 

Rome, ce sucuri minunate faci tu! Eu faceam numai cu mere, morcovi, miere si lamaie. Ies tare gustoase! O sa incerc si eu si alte combinatii ca mi-ai facut pofta.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

04.10.2011 9:51     citat 

Rome, interesante combinatii de sucuri. Meli bea cu mamaie ceva de sfecla rosie, morcov si inca ceva. Doar gusta, in rest mai facem de portocale. Catina stiu ca e tare sanatoasa sarut

Alexya, mi se pare o tampenie treaba asta ca daca sta copilul acasa ''e dupa fusta mamei;;. Ce leg are? Daca tu o duci pe Dia intre copii afara si faci atatea lucruri frumoase cu ea....Pe mine m-au dus la 5 ani la gradi si la program de 4 ore.Am avut bunic care a stat cu mine...si nu ma simt ''legata'' de ai mei/

Dupa faza de vineri cu serv cu banii, mi-au aparut bube pe sistem nervos plang sau sunt foarte trist Asa patesc cand ma consum. O sa incerc sa ma calmez

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 9 ani, 11 luni
Albert Stefan: 8 ani, 2 luni

04.10.2011 11:15     citat 

salutare si de la noi si multi pupicei pt sarbatoriti si mamicile lor!
nu am mai avut timp sa intru nici macar sa citesc, suntem foarte ocupati cu botezull pt ca am ales sa facem cu meniul nostru si acum alergam dupa cumparaturi.
de azi l-am dus i-ar pe mario la camin si sper sa mai am un pic de respiro si sa nu se mai imbolnaveasca el.
dc aveti ideii ce cadou pot sa iau la cumetri, ca mi-am stors creierii, cam au de toate si nu stiu ce sa le iau:(
albert e bine,am facut si vaccinul de 2 luni nu a avut nici o reactie,e linistit in continuare, doarme bn, papa bine are deja 6 kg si 300 , cand nu doarme rade si gangureste,e un scump sarut mario in adora si el , toata ziua intreaba de abinutzu, noi ii zicem albertutzu si el abenutzu, abenutzu..nu stiu ce sa ma fac cu mario e speriat tare cand face kk nu vrea sa fada nici olita si wc, fuge si plange dc insist sa mearga la olita...mi-e si mila de el trist
poate am timp sa mai intru sa mai citesc ca taree mi-e dor de voi sarut va pup

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

05.10.2011 7:49     citat 

neata

Yubi, ce bine ca a luat in greutate Abinutzu si ca este bine, pupam si pe Mario sarut . Poate daca mai vede alt copilas ca face ii va trece teama. Si colega de parc face nu mai in pampers in rest e fara.
Noi am luat la nasi cadou la botez o rama foto digitala trag cu ochiul

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

05.10.2011 8:39     citat 

yubi noi le-am luat la nasii de botez ai lui Vlad o rama foto digitala ca nici noi nu stiam ce s ale luam ca au de toate, au fost f incantati.
Este constipat de plange cand face caca? Daca da asistenta de la gradi mi-a spus sa ii fac un tratament cu estract de mladita de merisor tiomp de 2 saptamani, la vlad se vad efectele, are aproape 3 saptamani de cand ia.
Va pupam si mult spor cu botezul.
crysy nu te iert, astept foto din concediu zambet
ursh ai facut zona zoster? sa te linistesti cat mai repede, ai grija de tine ca si meli are nevoie de tine linistita
alexxya fiecare mama stie ce e mai bine pentru copilul ei, daca tu asa ai simtit ca e mai bine sa stai cu ea sunt convinsa ca te voi ocupa si vei face activitati mai multe decat ar face poate la gradi.

sus

Denunta
yubi

Copii

05.10.2011 9:12     citat 

neata!
a mei copilasi inca dorm, am baut si eu o cafea in liniste rad de cand asteptam momentul...
mario dupa prima zi de camin deja are nasul infundat, a plans toata noaptea, mai mult cred ca de oboseala si azi iar sta acasa, i-am dat deja un oscilo sper sa fie ceva usor
eu tot la rama m-am gandit, o icoana de argint sau mai vazusem niste veioze f frumoase, cred ca o sa raman la rama dc ziceti si voi ca e bine primita.
roxy sarut ne vedem la moieciu?
ursh ce camera frumi are meli si ea e o adevarata domnisoara, ce mare a crescut, o fura mario dc vine la buc scot limba tare greu cu serviciile astea, si eu cand am sunat acum la munk pt acte mi-au zis ca nu mai e nici un angajat in firma decat hr-ul ca am fost preluati de catre alta banca si ca dc nu se reglementeaza piata financiara pana cand trebuie sa ma intoc o sa intru in somaj trist deci ma declar somera de pe acum la cum merg lucrurile in tara
alexxya si noi am refuzat initial ror-ul dar pana la urma l-am acut pe la 1 an jumate dar nu a facut nici o reactie, si mie mi-a fost frica de el

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

05.10.2011 9:26     citat 

yubi cand veniti? noi in week-end avem un botez dar vorbim si poate ne vedem

sus

Denunta
yubi

Copii

05.10.2011 2:54     citat 

pe 16 avem si noi botezul si venim joi pe 20 si stam pana luni. si eu sper sa ne vedem. sarut

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 10 ani, 2 luni

05.10.2011 11:01     citat 

La multi ani RAUL !frumos tortul tau,distractie pe voi
vit c ii dau ascovit cu capsuni sau vit c cu propolis,depinde ce gasesc

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 1 luna

06.10.2011 1:03     citat 

Fetelor ma bucur ca v-am dat o idee, Doamne ajuta sa fie cu folos sucurile, azi i-am dat : afine, grefa, struguri si spanac, a fost super foarte fericit .
Si dupa fiecare 300 ml de suc, cam atat ii fac odata si nu se lasa pana nu-l bea pe tot, imediat face kk, asta poate ii ajuta pe copilasi constipati sarut

Urschuletz suna bine sucul, e bine daca-l bea, nu toti accepta.
Of bube...mai aveam o colega in facultate care patea asa, imi pare rau, sper sa fie totul bine pana la urma.

Yubi, sanatate multa lui Mario si spor la pregatiri, suna bine rama foto digitala si eu vreau una de ziua mea rad , ce frumos ii zice Mario, asa o sa-i ramana pana la urma zambet

Alexxya, toate la timpul lor, bine ca se poate sa stai cu ea acasa trag cu ochiul ; eu m-am gandit sa-l duc la anul inspre vara, sa se obisnuiasca, sa vad daca-i place, sa vedem ce gasim pana atunci.

Crysy eu folosesc catina care am pus-o la congelator, sta f bine, parca cea din miere s-a facut aiurea, s-a inmuiat mierea...

Lidia, ce mai faceti? sunteti bine, Murmu?

Eu m-am pus sa fac salata Boeuf si n-am nici un cartof nervos

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 7 luni

06.10.2011 3:50     citat 

Buna fetele!
Ieri nu am avut net , asa ca nu am putut intra! trist

Yanis e mai bine , nu prea mai are mucisori , in schimb roade tot ce prinde.De azi noapte m-a luat pe mine o raceala si ma simt tare naspa! trist Ma doare si gatul . o sa dau cu putin tantum , ca altceva nu prea am ce lua, ca toata ziua cere tzitzi , asa ca...

Yubi , ai luat rochita pt. botez? Sunteti pe ultima suta cu pregatirile , nu mai e mult. Pupam copilasii dragalasi si pe mamica lor! sarut sarut

Roxy , nu uit de poze , dar tare mi-e lene sa descarc! jenat

Alexya , poate ca e mai bine asa. Sincera sa fiu eu am fost cu el la gradi si am intrebat daca sa-l duc acum si mi-au spus ca e prea mic si e grea despartirea de mama. Mi-a placut chestia asta , mai ales ca e particulara si puteau sa insiste sa-l aduc pt. bani. Am zis ca prin mai o sa-l duc si pe el 2, 3 ore , sa stea cu copiii si de la toamna sa mearga zilnic .

Urschu , poate reusesti sa-ti gasesti altceva , desi e foaret greu in conditiile actuale. Nici sa patesti in fiecare luna la fel nu e ok. Poate ca ar trebui sa discuti chestia asta cu angajatorul.

sus

Denunta
yubi

Copii

07.10.2011 9:43     citat 

neata!
eu sunt la ora de cafea, v-as da si voua, dar e ultima pagina si nu vreau sa depasim pana schimba cineva capitolul.
crysy mi-am luat rochita, e cam sexoasa foarte fericit dar asta e, eu inca sunt tanara rad nu stiuu ce reactie o sa aiba lumea scot limba zic asta ca cineva ma intrebat dc mi-am luat costum, crede ca dc am 2 copii imi pun broboada in cap socat o sa pun poze. euu abia astept sa ma distrez chiar imi e dor de o petrcere pe cinste si sunt convinsa ca o sa fie fain ca suntem numai tineret si cumetrii sunt si ei de distractie..asteptam pozele din concediu sa ne faci in ciuda scot limba eu nu am reusit sa vad nici o mare anul asta, nici la piscina la tine nu am ajuns, poate o sa ajungeti voi la ziua lui mario, deja i-am inchiriat la modern la locul de joaca si va asteptam cu drag sarut .
cu gradinita ce sa va zic trebuie sa fiti tari si cu multa rabdare ca intrarea in colectivitate, indiferent de varsta o sa se lase cu mucisori la greu.eu m-am obisnuit cu gandul asta deja si nu ma mai sperii ca oricat l-as tine acasa cand ajunge acolo se imbolnaveste chiar dc o sa-l dauc la 7 ani...organismul trebuie sa-si creeze singur anticorpi...
va pup fetele

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

07.10.2011 11:14     citat 

capitol nou http://www.parinti.com/modules.php?name...08#1258508

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: