· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (307)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (307)     
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani
am nascut deja!

01.11.2011 12:52     citat 

biencut stiu ca despre asta e vorba doar ca au zis ca daca copilul e tot bolnav si de aceea tot lipseste atunci mai bine il tinem acasa si lasam locul unui alt copil care ar merge la cresa si care nu se imbolnaveste asa des nervos stiu ca e aiurea, dar iti dai seama ca daca e copilul bolnav nu o sa-l duc si o sa le duc adeverinte si daca fac figuri fac un scandal de ne stie tot clujul

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 1 luna
Erica-Teodora: 7 ani, 2 luni

01.11.2011 4:01     citat 

Fetele,am dat peste un concurs si poate va intereseaza.Eu sunt foarte pasionata de ceea ce contine concursul.Aici puteti vedea despre ce e vorba si sper sa nu fie problema ca il postez pe parinti.com http://cosulbio.blogspot.com/2011/11/concurs.html

antimonium tartaricum si KALIUM BICHROMICum se numesc celelalte doua remedii date de homeopata.
Anca pupii lui Raul sa se insanatoseasc complet!Rebeca e fan Raul sarut

Va pupacim pe toti!!!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

01.11.2011 4:27     citat 

Anca, ce fac ele e un abuz asa ca poti sa le reclami sau sa faci tambalau caci se pare ca la noi doar asa iti castigi si pastrezi drepturile. Aaa.. daca copilul ar lipsi luni intregi la rand ar fi de inteles dar asa cand 2 vine 1 lipseste...Multi sunt in situatia asta! Eu cred ca va spus asa sa vada care ar cadea in plasa. Adica ar crede si ar accepta situatia la o adica sau ar renunta singura asa s-ar face un loc liber pt care sa incaseze ceva ca sa-l ofere altcuiva. Poate gresesc si le judec gresit dar ce fac ele clar e un abuz!
Tu fi perseverenta si du cerere cum ca lipseste perioada de (chiar eu am completat una de curand la cresa deci se poate in lipsa avizului) sau du aviz cu perioada cand a fost bolnav. sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

01.11.2011 4:52     citat 

Lore, ma bucur ca s-a rezolvat! Pupici micutei si sa nu va mai imbolnaviti. Si eu am renuntat sa mai dau pe la pediatra, Sun direct honeopata. Imi este foarte bine ca-mi raspunde oricand la tel si vine sa ne vedem si intr-o ora daca-i spun ca e o urgenta. E chiar minunata!
Crysy, la asta ma gandeam si eu. Poate o sa mai vrea sa se joace cu un copil e care-l loveste si acela o sa se fereasca...macar asa sa-si dea seama ca o vor evita ceilalti.

Ieri am fost sa vizitam o gradinita step by step, de stat, ce-i drept. Am vorbit cu educatoarea pe indelete...mi-a placut mult ideea de step by step, mi-a placut cum se aplica la acea gradinita. Am vazut ce acitivitati au avut in ultima vreme (inainte de vacanta) si am regasit multe dintre activitatile pe care le fac cu Diana. Ce nu mi-a placut a fost atitudinea unei educatoare (la acea grupa sunt 2 educatoare care lucreaza in ture) si faptul ca aveau foarte putine jucarii si materiale si acelea vechi de cand lumea. Pai Diana are de 10 ori mai multe decat aveau aia la grupa intreaga. Dar materialele se pot cumpara. Prima educatoare mi-a placut foarte mult...a doua in schimb... era mandra ca are cei mai cuminti copii prostit si cand a tipat odata nu stiau micutii in ce directie sa o ia. Nu se stie inca ce educatoare va lua la anul grupa mica. Urmeaza sa fiu pe faza... M-a mirat totusi sa gasesc o persoana asa de calda si atenta (prima educatoare) la o gradinita de stat. Ma bucur sa gasesc si oameni fericiti in drumurile noastre.
Lore, misto improvizatia la poezia cu piticul trag cu ochiul o sa o folosesc. Eu nu ma refeream la tratamentul dat pt e-coli, ci pt laringita...unde Dia se manifesta asemanator- accese de tuse si senzatia de sufocare (la noi, numai in somn). Nu mai conteaza, e important ca sunteti bine si sa nu mai treceti niciodata prin asta.
Lore, Diana stie DEJA ca nu e bine ce face. Stie ca provoaca durere- nu stiu in ce masura percepe ea durerea ca pe ea nu pare sa o doara nimic, stie ca il va face pe celalalt sa planga, stie ca adultii din jur se vor incrunta si vor dezaproba ce a facut... initial am mers numai pe ideea ca trebuie ea sa vada ca provoaca durere...apoi am realizat ca nu se va opri asa si...nici acum nu vrea sa se opreasca. Ieri am fost la o petrecere cu costume...a fost si un program pt piticoti cu...sa sarim de 4 ori, sa lovim balonul, sa facem trenuletul... a fost tare incantata. A sarit langa copii, s-a jucat cu ei...pana cand a dat de o fetita de vreun an tinuta de mana de mama ei. S-a repezit catre parul ei fara niciun semn dat inainte... Eu eram in spate si am vazut ca mamica aceea era cu ochii pe ea. I-a prins mana la timp. Dia a inceput sa rada si sa incerce sa o prinda din spate. Nu mi-a cautat nicio secunda privirea, nu a interesat-o ca acea mama era acolo... I-am spus: "Copiii sar ca iepurasii dincolo. Mergem la ei?" si a plecat imediat. Alt incident nu a mai fost. Am facut o programare la neurolog. Vreau sa o duc putin sa vad ce-mi zice. Poate e doar o faza trecatoare dar ma pune pe ganduri si faptul ca nu plange cand cade. Cand o ciupesc reactioneaza, azi cand am lovit-o din greseala in ochi s-a dat inapoi si mi-a aratat ce am facut... dar nu stiu ce sa mai cred.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 6 luni
Zuza: 10 ani, 2 luni

01.11.2011 7:28     citat 

La multi ani Mario! sa cresti sanatos si sa fii vesel mereu!
Sa va traiasca minunea! sarut

Anca aiurea nervos cu locul la gradi!

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 7 luni

02.11.2011 12:03     citat 

Ice , sunt minunate pozele! Pupam Zuza frumoasa si cavalerul pupacios! sarut sarut
Daca schimba cineva , pun si eu poze! scot limba

sus

Denunta
crysy_m

Copii
9 ani, 11 luni
6 ani, 7 luni

02.11.2011 12:16     citat 

un preview scot limba

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

02.11.2011 10:32     citat 

crysy, felicitari!!! super pozele! de ce apare acolo ca ai 1 sapt de sarcina? am pierdut eu ceva?

ice
, ti-am mai spus ca ai 2 copii fermecatori!!! sarut [/i]

sus

Denunta
crysy_m

Copii
9 ani, 11 luni
6 ani, 7 luni

02.11.2011 3:10     citat 

Smiri , nu ai pierdut nimic, asa apare pt. ca am trecut data ultimei menstruatii. scot limba Inca suntem la tinere sperante! rad rad

Mai multe poze gasiti aici: http://www.facebook.com/media/set/?set=...453&type=1

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 1 luna
Erica-Teodora: 7 ani, 2 luni

02.11.2011 5:07     citat 

Buna,

Ice,Crysy,Yubi aveti niste copii minunati !!! sarut sarut

Alexxya am inteles ca e vorba de laringita dar stiu ca in trecut ai tratat-o pe Dia de e-coli cu homeopate.Atunci am aflat cainfectiile se pot trata cu mare succes si fara antibiotic,cu homeopate.

Crysy,poate daca nu te mai gandesti o sa ramai insarcinata...uite,ia eemplu la mine ca m-am trezit insarcinata.Azi mi-am facut testul si sunt II linii STRIDENTE.... prostit
Nu eram pregatita dar nici o problema,avem timp cool .

Va pupacim !!!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani
am nascut deja!

02.11.2011 6:07     citat 

noul capitol

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: