· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > nu se lasa burta
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor nu se lasa burta     
wioleta

18.11.2011 11:09   nu se lasa burta  citat 

salut
va rogsa ma ajutati...am intrat in 39 de saptamani si burtica mea nu a coborat...fac cezariana este important acest lucru? ce pot face?va multumesc

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 2 luni
Gabi: 8 ani, 9 luni

21.11.2011 2:48     citat 

Nu cred ca-i neaparat o conditie .. eu am 2 nasteri , prima naturala , declansata de la sine , si mie inca in dimineata nasterii burta imi era la fel .. a trebuit sa ma apese doctorita pe burta sa coboare copilul , eram dilatata si cu apa rupta si bebita nu cobora ..
A doua oara , cezariana , la fel , la termen , burta mea tot sus .. desigur , se intampla sa si coboare cand se pregatesc copiii de iesit , dar nu cred ca-i ceva esential .. mai ales daca esti la termen .
Recuperare rapida si un bebe sanatos si cuminte sarutsarutsarut .

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 9 ani, 3 luni

21.11.2011 5:58     citat 

mie la 38 de saptamani mi s-au fisurat membranele, am fost internata la nastere cu burta sub sani, nu era deloc coborata, in timpul travaliului provocat (ca nu aveam contractii deloc) mai bine zis fix inainte de nasterea propriu zisa doctorul si cu rezidentii s-au apasat pe burta sa coboare copilul. si am nascut intr-un final natural asa cum mi-am dorit. eu zic ca inca mai are timp si sa coboare, 3 saptamani e mult. nastere usoara!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: