· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

12.03.2012 5:11     citat 

La noi naoptea nu e problema, caci Teea f rar se trezeste si atunci e ta-su langa ea, dar ziua o apuca dragaleala si nevoile fix cand suge Denis, in rest e ocupata foarte fericit De cateva ori i-am tinut pe amandoi in brate,Denis la tzitzi of course.
Ale voastre sunt mici, dar la a mea aveam pretentii ca e mare si intelege altfel lucrurile, dar de unde scot limba . E drept ca nu mereu, dar o apuca din cand in cand chestiile astea de gelozie. Sper sa fie din ce in ce mai rare cu timpul.

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 7 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 5 ani, 7 luni

12.03.2012 5:27     citat 

adriana, noi pt colici am incercat prima data espumisan...nu mi s-a parut sa aiba vreun efect, apoi am trecut la o masa espumisan, la una colief, parca ceva mai bine, pana acu 3 zile cand au inceput niste crize fantastice dupa fiecare masa, nu numai seara cum erau pana acum , ti se rupea sufletul cand il vedeai cum urla si cum transpira de agitatie, iar de ieri am trecut pe infacol o masa, colief la cealalta si vad ca de azi e mult mai bine ( o fi coincidenta sau chiar isi face efectul infacolul). incearca si asa. aa, si ii dam intre mese ceai de chimion.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

12.03.2012 7:22     citat 

Gonzo la noi Ana cand vedea ca-i dau san lui Lucas imi aducea biberonul. Si mama mea vroia sa-i dea biberon, dar ea insista sa-i dau eu. Si cu o maina il tinem pe Lucas la san cu alta biberonul Anei. Deci e vesel. Te inteleg. Acum s-au calmat la noi spiritele. BArbat-mio dormea cu Ana, cand am ramas singuri, ca s-o linisteasca, era greu pentru el, dar n-aveam ce face, ca Ana daca nu era cineva linga ea tipa isteric si riscam sa-l trezeasca pe Lucas.

sus

Denunta
gonzonica

Copii

12.03.2012 7:36     citat 

Si cat a durat perioada asta de acomodare pana s-a linistit Ana?

sus

Denunta
adrianaBuc

13.03.2012 10:39     citat 

Rebeca e tare simpatica. I-am spus la un moment dat sa nu puna mana pe fata lu' bb; si ce credeti ca s-a gandit ea? Isi ridica manecile si o atinge pe Natalia pe fata cu incheietura. prostit

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 11 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 7 ani, 2 luni

13.03.2012 11:54     citat 

rad super tare rebeca, sa adaptat fata ce sa faca rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

13.03.2012 12:49     citat 

gonzo si la noi diferenta de varsta intre copii ese exact ca la tine.
am avut perioade mai bune si mai proaste.
acuma pot sa zic ca e f bine fiind si Anya deja maricica si se joaca impreuna.asta a fost problema o lunga perioada, Catalina mereu intreba "ooofff da nu mai creste o data sa ma pot juca cu ea?"...acum cateva luni joaca lor era ca asta mare canta si se stramba si asta mica radea, si in timp si-au gasit tot mai multe jocuri..sa chiuie impreuna...dupa aia sa se fugareasca in 4 labe, acuma se joaca cu mingea impreuna, etc.nu au nu stiu ce jocuri elaborate iti inchipui dar se distreaza impreuna tare mult.
cat era Anya bebe f mic, pt Cata era amuzant cand o rugam sa ma ajute sa ii alegm pampersul impreuna (ca au desene cu animale), sau hainute pt bebe..
adriana vezi ca fiecare bebe reactioneaza diferit la fiecare produs pt colici.probabil nu il nimeresti pe cel potrivit din prima.dar cand il gasesti pe cel potrivit, e alta viata foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

13.03.2012 6:22     citat 

Gonzo a durat aproape 3 luni. Dar acum e idila. Se iubesc, cand Lucas o vede pe Ana chiuie, bate din palme. Iar Ana, care nu e pupacioasa deloc cu noi, la el se duce si-l pupa. Deci e ok.

sus

Denunta
gonzonica

Copii

13.03.2012 8:16     citat 

Lucy, asa ma intreaba si Teea cand vine de la gradi: "Mami, gata, a crescut Denis?". Ea incearca si acum sa il faca sa rada, dar na rade si el cand ii vine rad , nu can dvrea sora-sa. Parca e mai bine ca in prim aluna, sper si eu sa treaca perioada de gelozie.

Super Rebecca, lui Teea nu i-a venit in cap. EU ii spun sa nu puna mainile si ea tot cu ele pe fata aterizeaza foarte fericit , eventual si pe fontanela foarte fericit

sus

Denunta
adrianaBuc

18.03.2012 10:05     citat 

Capitolul urmator: : sageata sageata MINUNILE ANULUI 2012 -1 -

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: