· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > Ciudatenii de copil mic II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6
subiect nou  raspunde
autor Ciudatenii de copil mic II     
kylina

Copii
: 11 ani, 9 luni
: 7 ani, 6 luni
am nascut deja!

17.03.2010 8:13     citat 

fiica mea doarme cu mine de mana...si noaptea se trezeste si-mi cauta mana sa ma tina de deget(acum ma entuziasmez,peste cateva luni o sa dau din colt in colt cand nu o sa doarma fara mine trag cu ochiul .Are"boala"pe castroanele la caine si cum prinde ocazia isi baga picioarele in ele.aduna tot ce gaseste pe jos si vine fericita la mine sa-mi dea,urland de bucurie.Ne stinge tv-ul cand ne e lumea mai draga si se amuza cand vede ca noi tot insistam sa-l aprinda,ea nimic,il stinge si-l aprinde de la buton.cand e obosita musca si ciupeste.si mai face destule dar nu-mi vin in minte acum.Regret doar ca momentele astea or sa treaca si eu ma chinui sa inregistrez tot,sa surprind toate momentele astea.Dar in acelasi timp ma gandesc ca va face altceva nou pe viitor.

sus

Denunta
adrianna80

11.05.2010 11:55     citat 

Buna, va rog mult ajutati-ma cu un vot pentru bebelusul meu - participam la un concurs foto. Multumeeeesc! zambet

[...]

sus

adivera

20.05.2010 11:56     citat 

Al meu se distreaza cand isi bea lapticul cu piciorusele. Se joaca cu ele.

sus

Denunta
mellyamelia

Copii
Amelia Gabriela: 12 ani, 5 luni

11.09.2010 12:39     citat 

a mea pitica la 2 ani si 3 luni de cate ori intram in masina si plecam undeva face crize pana ne punem centurile foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 1 luna

01.10.2010 1:09     citat 

Diana se sperie de papusi, papitoi sau chestii care au ochi nas si gura. In trecut facea mai urat- incepea sa urle in prezenta lor. Acum s-a mai domolit si s-a obisnuit cu cele vechi dar tot nu se apropie de cele noi. La petrecerea de un an am anuntat pe toata lumea sa nu aduca papusi drept cadou.
Pampersul eu nu i-l mai pun demult cu ea intinsa in pat. O las in picioare si ii bag un picior dupa care fuge, da un ocol de pat, cand ajunge in dreptul meu ii bag si celalalt picior (in cazul in care primul mai e bagat in pampers)si tot asa pana reusesc sa i-l ridic de tot, altfel daca o tin imobilizata se supara.

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 3 luni
Paul: 8 ani, 2 luni

03.10.2010 7:13     citat 

alexxya, Vlad se sperie daca nu vede ochi, nas, gura .... A facut o criza la dentist pt. ca omu avea masca pe fata si nu-i vedea nasul si gura.... foarte fericit
cu pampersul si la noi e la fel, cu pantalonii, cu sosetele...e o super "distractie" cand are 3 scaune la rand dimineata, sunt rupta de oboseala inainte de pranz rad

sus

Denunta
alioana

Copii
dan: 12 ani, 1 luna

14.03.2011 12:32     citat 

imi modifica toate povestile "clasice": lupul nu a mancat-o pe bunica ci a baut cafea cu ea, pe cei trei purcelusi i-a ajutat sa-si construiasca casele, capra cu trei iezi se ducea la piata impreuna cu iezii si ei carau sticlele cu apa. singura pe care o accepta in forma ei originala este punguta cu doi bani.

de la 1 an si jumatate nu ne-a mai lasat sa-l spalam decat pe cap noi, in rest se fraca el bine cu buretele, inclusiv face bau la cuc (decaloteaza)

sus

Denunta
mami_darya_raluk

Copii
RALUCA: 14 ani, 11 luni
DARYA_MARA

21.03.2011 3:09     citat 

eu nu le-as numi ciudatenii..... dulcegarii .... sunt tare dulcii...

la mine raluca de la un an pana la 3 ani jumate , dormea doar daca ma ciupea de gat asa a renuntat la biberon la un an.... nu putea sa tina si gatul si sticla.... a ales gatul.... mama ce m-am bucurat..... atunci.... apoi incepuse sa mi se inegreasca pielea pe gat, si aveam zgarieturi, fine de tot.... imi era rusine sa merg pe strada sa nu zica lumea ca am jeg rad asa arata....
darya.....darya? e figura, cand o cauti e cu vasele din buc in mijlocul sufrageriei, altadata o caut de inebunesc.... o strig ,nu raspunde... o gasesc in final, dupa canapea , in dulap, sub pat,...... mama ce stil are de a te baga in sperietii!!!!!!!

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 3 luni
Paul: 8 ani, 2 luni

10.04.2011 11:16     citat 

lui Vlad nu-i plac sertarele deschise. Un milimetru daca e deschis, il vad ca se duce si-l alinieaza. E fain ca la majoritatea am pistonase din alea de nu le poti tranti, ca altfel ar fi minunat scot limba Si mai e fain ca-i plac inchise, nu deschise scot limba
Dar intr-adevar, toate astea sunt chestii dulci, nu ciudate zambet

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 14 ani, 8 luni
Elena, Alin si Andrei - tripleti
10 ani, 7 luni
Andrada: 16 ani, 6 luni

25.05.2011 6:45     citat 

trist fetita mea musca. te joci cu ea si ...hop te-a muscat rad rad in rest..toate bune si frumoawe

sus

Denunta
Sixella

25.03.2012 9:43   Vreau sa intarc  citat 

Am baietelul de 1an si incerc sa il intarc treptat dar nu imi reuseste.Am incercat sa sar peste masa de la somnul de pranz si sa il adoarma tati dar dupa 20 minute de plans nu am mai rezistat si am intrat in camera si l-am pus la san.Intr-un minut era adormit numai ca de atunci nu prea mai vrea la tati si eu abia mai pot merge fara copil la toaleta.Cum simte ca vreau sa plec fara el incepe plansul.Nu ma sfatuiti sa il las doar cu tati 2-3 zile pt ca mi-ar fii si mie greu fara el iar el cred ca s-ar imbolnavi.Motivul intarcari este ca mai vreau sa fac un bebe ,sa fie diferenta de maxim 2 ani jumte intre ei. Multumesc pt sfaturi.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

25.03.2012 10:47   Re: Vreau sa intarc  citat 

Nu stiu ce are subiectul tau de a face cu tema in discutie ("ciudatenii de copil mic), dar ...
----------
Sixella a scris:
Motivul intarcari este ca mai vreau sa fac un bebe ,sa fie diferenta de maxim 2 ani jumte intre ei.
----------

... cine zice ca trebuie sa il intarci daca mai vrei sa faci un copil?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: