· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Re: Minunile anului 2010!! Cap.237
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Re: Minunile anului 2010!! Cap.237     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 8 luni
Natalia Maria: 8 ani, 1 luna

04.04.2012 5:10     citat 

Chiar nu mai tin pasul cu voi rad . Ajung pe la ora 17.00, fac mancare, curat, alea , alea, pe fuga si dupa 19-19.30 iesim afara..e prea fain sa-l tin pe Iuri in casa! Si uite asa zboara timpul!
Cu sarcina...acceptabil cool sper sa treaca totusi repede timpul prostit
Va pup pe toate sarut sarut sarut ...mai ales pe gravidutze jenat sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 6 luni

04.04.2012 7:01     citat 

Alina..ce mai zici? Ce mai face Miruna?
Felicitari gravidutelor si succes cand va aparea bebe 3. Ma gandesc cu groaza cum va fi la voi cu 3 cand vad cum e la mine cu 2 surprins

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

05.04.2012 12:04     citat 

Simo, dar ia treci tu la condica in fiecare zi ca pe vremuri..ce-ai rarit-o? vezi ca nu te iert, sor-mea!
Ti-am dus dorul sarut
Si la mine e ca la nebuni cu amandoi.
Am sunat-o intr-o zi pe Anca, sora mea cea mica, caci nu ma credea ca am copii galagiosi...si fara sa-i zic nimic..pun telefonul cu apelul deschis langa baieti. Mi-a zis ca s-a crucit! rad . Apoi ma intreba care tipa infelul ala, care urla asa..dar care pocnea pe-acolo, dar care arunca.. rad . Cel putin , ala mititel, creeaza impresia de copil extrem de cuminte si genul de copil pe acre daca il asezi undeva nu misca si nu vorbeste. cand colo..asta mic e mare bandit..cu orice ocazie il pocneste pe cel mare..ii strica jucariile, ii arunca creioanele dupa pat, il trage de par...are un tignal cand nu ii dam ce vrea el..si un plans de-ti vine sa bei zeci de ceaiuri de tei pe zi prostit

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

05.04.2012 12:08     citat 

Claudia, si eu asa ma mai enervez ca abia abia ce reuseste sa pune cateva sute de grame pe el in 3 luni...si la prima raceala, in cateva zile da tot inapoi jos... nervos .
Stiu ca Matei mananca bine..povesteai odata cat mananca.,.si chiar ma miram ca la cat mananca ..abia abia se ingrasa. Asa e si la noi. Au avut o luna grozava amandoi, cand mancau pe saturate si-mi cereau mereu mancare si eram ferm convinsa ca se va cunoaste neaparat la cantar dupa o luna. DEGEABA! nervos

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

05.04.2012 8:30     citat 

La mine e minunat cu 2, dar si foarte solicitant, banuiesc ca avand 3 totul se tripleaza, so... iau numai partea minunata foarte fericit sarut !!!

Neata'

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

05.04.2012 8:58     citat 

Eu cred ca e frumos si cu 2, si cu 3. Tipetele, urletele si alelalte fac parte din frumusetea asta. Fara astea n-ar mai fi asa frumos. Si asta eu spun dupa jumate de noapte nedormita, ca i-a fost Anei rau. Si ghiciti de ce, ca tat-so s-a gandit sa-i dea o bucata de pruna pe la 11 noaptea, exact inainte sa adoarma. Cand a facut-o nu stiu, n-am fost pe faza. Dar s-a trezit ea pe 2 si ceva, tipand, n-o puteam linisti cu nimic, ne vroia pe toti 4 pe linga ea, apoi ma punea s-o plimb prin casa in brate. Intr-un final am pus-o in patuts si ea s-a enervat si fara sa vrea a dat cu capul de perete. Am zis sa-i dau Nurofen, sa n-o ia durerea de cap. Si bine am facut, ca Nurofenul a fost capacul, i-a provocat voma si asa am aflat ca bucata aia de pruna nedigerata deranja copilul. Imi venea sa-i rup capul lui asta mai mare ca degeaba e sur la cap. Ei si dupa ce a vomitat la 15 minute copilul meu a adormit. Eu va dati seama cum sint, ca numai a adormit Ana, s-au inceput reprizele de trezire ale lui Lucas, ca asa face, spre dimineata mai vrea un gat de laptic sau apa, sau pur si simplu vrea el sa-i dau eu suzeta.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

05.04.2012 10:23     citat 

doar astea poze le-am mai putut "fura"...

e pagina 10 si m-am gandit ca cine schimba capitolul poate schimba colajele, va rog...
eu nu stiu cum trist

si o sa mai adaug pe parcurs... numai sa le postati zambet

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

05.04.2012 10:34     citat 

Cry merci, eu deja uitasem ca am postat niste poze de la Revelion. Era mai sa nu-mi cunosc copilul. foarte fericit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

05.04.2012 11:04     citat 

sper sa fi reusit ceva zambet

capitol nou

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: