· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! - Capitolul 240
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! - Capitolul 240     
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

05.06.2012 11:15     citat 

si pe mine ma bate gandul sa-mi iau un sling...la S nu am avut si ma gandesc ca are practicabilitatea lui...
insa ma tot gandesc, de la cate luni se poate purta ?
nu-i prea devreme ?

eu sunt inca pe aici, ma mai inteapa din cand in cand colul, si am o senzatie ca de cistita...dar sper sa nu insemne mare lucru... incerc sa stau dupa masa cat pot mai mult intinsa...dar tot nu reusesc mai mult de 2 ore, eventual franturi de sferturi de ora intre alte treburi...
ma rog doar sa stea bebe la calcurica inca o luna...

Corina, cu productia de lapte asa e dupa ce te intorci la lucru...e normal...

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 4 luni

05.06.2012 1:18     citat 

Buna, fetelor!
Sweety, mersi de raspuns!
corina2007, ce printese ai tu acolo!
cu olita nu ne stresam nici noi, sper ca pana la sfarsitul verii sa rezolvam cu asta, el are zile cand cere la olita, si zile cand face in pampers si nu zice nimic....si asta doar in casa, afara inca nu am abordat problema

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 3 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 5 luni

05.06.2012 1:35     citat 

Buna!

Am disparut mult timp de pe forum!
Bine v-am gasit!
La multi ani tuturor prichindeilor! Pupici de la noi! sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

05.06.2012 1:37     citat 

Cristina, ma uit la datele noastre pt nastere, sunt aproximativ la fel...cum stai cu psihicul ? stari de groaza, emotii etc ?
oricum vazand ca la tine e al 3-lea, cred ca deja ai mai multa experienta, insa tot trebuie sa trecem iar prin operatiunea stres...

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

05.06.2012 5:04     citat 

Fetelor, e ok si slingul, dar muuuult mai comod wrapul pt cei mici, mici. Ambele se pot purta din prima zi. zambet Am avut si wrap si sling si mei-tai. Eu va recomand cu caldura si din experienta wrapul elastic, pentru primele 6-8 luni, apoi, dupa ce stau in fundulet, mei-taiul e o comoara. Spor la purtat comorile! Ma bucur sa vad ca din ce in ce mai multe mamici inteleg beneficiile sistemelor astea de purtat. zambet

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

05.06.2012 5:43     citat 

si eu am avut si sling si mei tai. slingul mi-a placut la inceput, dar apoi am inceput sa il urasc din cauza durerilor de umar
Mei tai-ul ( de la Ancuta l-am luat ) il folosesc si acum. De fapt..intentionez, ca ma plimb mereu cu el dupa mine si nu e cazul. Vorbesc despre faptul ca sunt la tara si in fiecare zi ne urcam pe deal si ma astept ca V sa ceara in brate. Si nu se intampla, asa ca degeaba car meiul dupa mine zambet

Sweety.. ieri V a inghitit o moneda de 10 bani. Si nici acum nu a scos-o.. trist
Cand i-ai facut radiografie lui Edy ce ti-a spus dr in cazul in care nu o scotea?
Ca nu mai tin minte.. si eu acum nu stiu ce sa fac in afara de faptul ca rascolesc mereu ce nu trebuie....

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 4 luni

05.06.2012 7:07     citat 

Krmn. cred ca daca nasc de 10 ori, tot o sa am sentimentul asta de teama....dar nu pentru nastere, ori poate un pic, ca stiu ce ma asteapta-dupa 2 nasteri naturale- ci mai mult sa fie bebele sanatos, sa nu faca vreo greseala cei din spital si sa am de suferit apoi....sa ajung cu bine acasa din spital
in ultimele saptamani, mai mult stau cu stres ca nu mi-am terminat bagajul pentru maternitate...si trebuie sa ma mut in Botosani pe 15 iunie...mi-e groaza de cate am de impachetat
in ultima luna am fost mai mult singura cu copiii, sotul lucrand in alt oras, venea o zi, maxim 2 pe saptamana....si chiar sunt curioasa cum o sa nasc, avand in vedere ca toata ziua alerg dupa asta mic, apoi la gradi cu Claudia, daca e cald si nu ploua stam afara cu orele, merg la cumparaturi, iar cand ajung acasa trebuie sa fac mancare, curatenie....enterteiment pentru copii....si tot asa
deja vad ca au inceput sa mi se umfle picioarele, cred ca si de la caldura, dar si de la atata plimbare, in celelalte 2 sarcini nu mi s-au umflat deloc...am redus si sarea...oricum mancam impreuna cu copiii, adica cat mai natural..
biluta, eu vreau un wrap elastic....am cautat si pe internet....dar tot as vrea ceva la mana a doua, ceva mai ieftin...tu cat ai dat si de unde l-ai cumparat?
am si eu mei tai, l-am folosit la Sebi si sigur il voi folosi si la Sabrina

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

06.06.2012 4:15     citat 

Simo, David a fost cel care a inghitit doua monezi, una de 10 bani si alta de 5 bani. Am facut radiografie in aceeasi zi ca sa vada unde si cum s-au situat monezile ca sa nu creeze pericol de blocaj intestinal si blocaj pe trahee, sau la "gura"stomacului. Una era in stomac si alta deja in intestine. cel din intestine a fost eliminat dupa 2 zile, iar cel din stomac in a 5-a zi. am stat cu mare stres, ptr ca a zis ca daca nu va fi eliminat dupa o saptamana sa revin cu el la spital, unde ori i-ar fi facut o alta radiografie, ori i-ar fi facut endoscopie(ceva de genul)..nici nu mai stiu ce au zis atunci caci eram cam speriata.
Ne-au zis ca trebuie sa consume muuulte lichide..sa nu insistam cu mancarea solida...doar supe, compoturi...fara crocantele, covrigei, orez, din astea..ca sa nu se constipe si sa se lubrifieze mai usor, dar a zis ca daca incepe sa se constipe si sa nu iasa cu scaunul intr-o zi, sa ma prezint la spital (sa nu fie vb de blocaj intestinal)
in cele mai multe cazuri(din ce am citit si din ce mi-au povestit asistentele din spital) s-au rezolvat cazurile astea cu bine, in general.
va tin pumnii!!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 3 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 1 luna

07.06.2012 7:58     citat 

Buna dimineata!

Mi-am permis sa schimb eu capitolul.
sageata sageata Cap. 241

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: