· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Diversificarea > Produse Plasmon: paste si biscuiti
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Produse Plasmon: paste si biscuiti     
anema

Copii
Alessia-Maria: 11 ani, 11 luni
David Gabriel: 8 ani, 9 luni

10.03.2011 12:48   Produse Plasmon: paste si biscuiti  citat 

Am auzit de curand de aceste produse si as vrea sa stiu daca le folositi, daca sunteti multumita de ele si de unde se pot cumpara in Romania.
Multumesc pentru raspunsuri!

sus

Denunta
AndreeaV

Copii
Sarah Stefania: 9 ani, 8 luni

10.03.2011 7:33     citat 

Paste nu stiam ca exista, insa biscuiti da. Noi am folosit biscuiti Plasmon fara gluten. Au variante speciale pentru pus in biberon. Se dizolva ok. Se gasesc la farmaciile Donna. Sunt cam scumpi insa.

sus

Denunta
anema

Copii

11.03.2011 9:46     citat 

Multumesc Andreea. O sa caut si eu.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani

11.03.2011 12:41     citat 

Nu vad sensul pentru care sa indopi copilul cu zahar la varste atat de fragede, cu atat mai putin "administrat" prin biberon.

sus

Denunta
anema

Copii

11.03.2011 12:55     citat 

Contin zahar? Nu am stiut trist In cazul asta ii voi exclude de pe lista de cumparaturi...

sus

Denunta
Christa

Copii

11.03.2011 1:07     citat 

Exista granulatul ala de care zicea Andreea, care cica e de la 4 luni in sus, despre ala nu am gasit lista ingredientelor, doar o lista cu "contine ..." ceea ce nu inseamna ca pe langa ce e dat acolo nu contine si altceva. Iar cei care sunt de la 6 ani in sus sunt clar cu zahar:
http://www.farmaciastejara.ro/plasmon-b...-3801.html

Compozitie:
Contine :
Faina de grau, zahar, lapte degresat in pulbere, ulei vegetal, fibra alimentara (inulina), agenti levitanti (carbonat acid de amoniu, carbonat acid de sodiu, tartrat monopotasic), malt de orz, ulei de masline, integrator Plasmon (proteine de lapte), saruri minerale, arome, vitamine.
Contine: gluten si lapte

Daca e pe locul 2 inseamna ca e in cantitate foarte mare! Si cica biscuiti "simpli". prostit

Faptul ca un produs e scump nu inseamna ca e si sanatos. trag cu ochiul
Pastele nu le cunosc, nici nu am auzit de ele.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 4 luni
Zuza: 9 ani, 11 luni

11.03.2011 2:03     citat 

Eu am folosit si inca folosesc unele produse Plasmon.
Cand a fost nevoie borcanele cu mancare, pastele- au foarte marunte ce pot fi folosite devreme in alimentatie, fructe la borcan atunci cand nu le gaseam pe piaza etc.
Personal am fost multumita de ele.

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 25 ani, 11 luni
Federica: 12 ani, 9 luni

11.03.2011 10:06     citat 

Si eu am folosit Plasmon si Mellin, biscuiti, fructe, carne.... cam toate produsele si am fost foarte multumita. Unicul lucru ..biscuitii Plasmon nu se disolva total in lapte dar Mellin da...

sus

Denunta
mitzi2011

01.07.2011 11:33   paste Plasmon  citat 

Buna,

Eu am folosit pastele de la Plasmon. Le puteti lua direct de la importator de pe www.dinodany.ro.Sunt singurii care au paste de la cea mai mica varsta, cu sau fara gluten, si in plus sunt singurii care au toata gama de produse Plasmon:biscuiti, branzeturi, gama completa de carne, peste, fructe..etc. Sunt foarte seriosi si livreaza rapid comenzile. Iti recomand produsele lor cu toata inima.
Le-am folosit aproape pe toate, si asta dupa ce am incercat si cu restul: Nestle, Humana, Milupa, etc..De aceea iti spun ca nu exista comparatie cu produsele Plasmon. Sunt net superioare celorlalte. In afara sunt considerate ca fiind cele mai bune, dar la noi medicii ne umplu capul cu celelalte, made in... care nici nu se stiu unde sunt produse.

Daca cel mic mananca pasat la blender totul iti recomand pastele Sabbiolina. Sunt micute ca un gris si se inghit f usor. Celelalte cu forme de ineluse, stelute, etc. ti le recomand de la 7-8 luni. Sunt dintr-un grau usor de digerat si nu exista riscul de inec. In plsu biscuitii de la ei sunt deliciosi si au gustul piscoturilor facute in casa. Sunt crocanti si in contact cu saliva devin cremosi.

Pastele pe care le gasim in comert, altele decat cele de la Plasmon, nu sunt indicate pana la varsta de 3 ami. Este plin prin spitale de copii alergici, sau cu probleme digestive.

sus

Christa

Copii

01.07.2011 11:43   Re: paste Plasmon  citat 

----------
mitzi2011 a scris:
Pastele pe care le gasim in comert, altele decat cele de la Plasmon, nu sunt indicate pana la varsta de 3 ami. Este plin prin spitale de copii alergici, sau cu probleme digestive.
----------

Nu-i banc, da-i bun! prostit

sus

Denunta
cristi8053

14.10.2012 2:49     citat 

daca doreste cineva produse PLASMON imi poate scrie pe mess la adresa cristi8053..aduc sau trimit direct din italia

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 7 ani, 10 luni
Ana Leia: 9 ani, 1 luna

14.10.2012 2:55     citat 

Noi am folosit produse Plasmon, dar dupa ce am vazut unde le pastreaza, am renuntat. MI le cumpara mama din Italia si mi le trimitea cu niste prieteni, care le puteau aduce in conditii corespunzatoare.
Noi am folosit borcanasele cu carne si peste. Foarte bune.Le amestecam cu legumele care le faceam in casa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: