· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > Betisoare de urechi
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Betisoare de urechi     
danyramy

Copii
Rares - Andrei: 10 ani, 2 luni

21.01.2011 10:36     citat 

----------
danyramy a scris:
----------
Arculetz a scris:
Da, putea sa-i perforeze timpanul. Trebuie obligatoriu sa-l duci la ORL. Poti sa-l duci la urgente ca sa scapi de birocratie.
----------

azi la 13.30 am programare cu el la un cabinet de specialitate....se prezinta bine azi...il apas acolo si nu spune nimic...ma aude chiar daca ii acopar cealalta ureche ...se comporta normal zic eu...nu mai am rabdare pana la 13.30 offf
----------

la urgente nu...nu am incredere deloc in dr de acolo....ms mult ca mi-ai raspuns

sus

Denunta
danyramy

Copii
Rares - Andrei: 10 ani, 2 luni

21.01.2011 2:42     citat 

uffff....am fost la dr cu el azi ...am avut mare noroc....nu i s-a spart timpanul dar, atentie la neatentie:

mi-a zis ca daca mai foloseam betisoare de urechi pt mult timp putea ajunge la otita urata pt ca i-am impins ceara inauntru si el cand si-a bagat betisorul si-a atins dopul de ceara si a impins in timpan si are o mica leziune care se rezolva cu tratamentul care mi l-a dat....ideea e ca nu tb folosite deloc betisoare ca cica ceara se usuca si cade singura...asta nu o mai stiam ca va cadea singura de la sine...oricum spray-urile sunt cele mai bune pt ca ajuta in acest sens

ufffff....bine ca nu e nimic grav si ca o pot rezolva

multumesc pt interes

sus

Denunta
Arculetz

Copii
Andra-Camelia: 14 ani, 7 luni
Carina-Patricia: 11 ani, 7 luni

21.01.2011 6:39     citat 

La urgente sunt tot dr din spital de obicei.
Am vazut ca esti din Piatra... te poti duce la d-na dr Lujinschi.
Intr-adevar betisoarele nu sunt bune. Imping ceara spre timpan si se fac dopuri indesate care pot irita timpanul si infunda urechea.
Bine ca a scapat fara perforatie!

sus

Denunta
andrellina

18.10.2012 4:25     citat 

stiam de la medic ca nu trebuie sa folosesc betisoarele, ce urechea se curata singura, dar recunosc ca din cand in cand le mai folosesc; dar n-am s-o mai fac; si va multumesc pentru asa. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: