· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > Minunile anului 2012 (7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2012 (7)     
piperus

Copii
Adelina: 7 ani

24.10.2012 4:46     citat 

Ce m-as face fara voi?
Gazzella, ce facem?
Hm..Ziua sta cumintica si doarme, sau sta treaza intre mese,noaptea la fel ne trezim de vreo 2-3 ori pana dimineata sa papam, azi dimineata doar nu prea a avut stare, a plans mai mereu dar poate ca sunt colicile
Iar eu.. uneori ma copleseste schimbarea asta , in sensul ca sunt foarte obosita ,m-am incapatanat sa fac zilnic ceva prin casa cat doarme micuta sa fie totul pus la punct si curat si mancare si simt ca nu mai am putere, tot spun ca ma culc si eu dupamasa cu ea dar nu am reusit,si cred ca din cauza oboselii sunt si foarte nervoasa, ma enervez foarte repede, nu imi convine nimic, parca a intrat timpul in sac si eu nu mai termin treaba..
Cat despre mancarea in timpul alaptarii sincer , am cam evitat ceapa, usturoiul, varza rosile si muraturile stiind ca nu fac bine, poate ca ar trebui sa le introduc asa treptat cum spuneti voi sa vedem cum reactioneaza
De usturoi citisem ca schimba gustul laptelui...
ma bucur de de ieri nu m-am mai muls poate ca mananca ea mai mult ca pana acum ma mulgeam dupa fiecare masa a ei, desi uneori am impresia ca mananca atat de putin
A si despre masaj.... si eu tare mult as vrea sa ii fac un masaj dupa baita dar urla ca din gura de sarpe si nu stim cum sa o imbracam mai repede sa taca..

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

24.10.2012 5:36     citat 

----------
piperus a scris:
m-am incapatanat sa fac zilnic ceva prin casa cat doarme micuta sa fie totul pus la punct si curat si mancare si simt ca nu mai am putere, tot spun ca ma culc si eu dupamasa cu ea dar nu am reusit,si cred ca din cauza oboselii sunt si foarte nervoasa, ma enervez foarte repede, nu imi convine nimic, parca a intrat timpul in sac si eu nu mai termin treaba..
----------

"Incapatanarea" asta iti poate dauna. piperus, tu inca esti lauza, si ai mare nevoie mai ales de odihna, deci ori ai pe cineva ca sa te ajute cu casa, ori inchizi ochii si lasi casa DEOCAMDATA asa cum e, ca nu-i un capat de tara. Sanatatea ta e mai importanta decat toate, nu doar pentru tine ci si pentru bebelus. Citeste si poezia asta zambet http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=4

----------
piperus a scris:
De usturoi citisem ca schimba gustul laptelui...
----------

E drept ca eu mancasem si in sarcina usturoi, dar am continuat si in alaptare si nu am remarcat probleme la Mona. Probabil era obisnuita din burta cu gustul. Acum daca tu cumva nu ai mancat in sarcina usturoi, nu ar trebui sa mananci direct o capatana rad, ci tot asa, inceput cu cantitati mici.

----------
piperus a scris:
A si despre masaj.... si eu tare mult as vrea sa ii fac un masaj dupa baita dar urla ca din gura de sarpe si nu stim cum sa o imbracam mai repede sa taca..
----------

Nu stiu ce "masaj" ai incercat sa faci, si la noi se "practica" masajul bebelusilor, insa nu e mai mult decat practic un simplu mangaiat, nu asa ca sa il gadile, dar nici asa ca sa se inroseasca pielea in urma masajului. zambet

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

24.10.2012 5:50     citat 

Nici eu nu am crezut nici un moment ca ar scadea usturoiul aptele, dar asa zic babele ca asa se proceda cand aveau furia laptelui, se manca usturoi sa pierzi laptele ...
Eu am mancat usturoi si in sarcina si in timpul alaptarii si nu au avut nici unul nici o probleme, nici eu cu cantitatea de lapte.
Carmen, nu am folosit niciodata praf de usturoi, dar sincer cred ca e sintetic si plini de Eur-i. De ce nu papi tu mama usturoi de la tarancile noastre din piata?

Piperus, Crista are dreptate, nu iti ridica nimeni statuie daca ai casa luna. Ai grija de tine, ca oboseala si nervii tai agita si bebelina si de aici problemele. Hai lasa ca nu e un capat de tara daca nu straluceste tot, mai bine sa fii tu si bb odihnite si linistite.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

24.10.2012 6:08     citat 

Capitolul urmator: : sageata sageata MINUNILE ANULUI 2012 -8

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 7 ani

24.10.2012 7:27     citat 

Buna zambet Am si eu o minune de 2012 ! Ne primiti si pe noi aici in gasca voastra?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

24.10.2012 8:46     citat 

----------
ksde2000 a scris:
Capitolul urmator: : sageata sageata MINUNILE ANULUI 2012 -8
----------

E gresit linkul, duce tot la capitolul asta. Linkul corect: http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=41283

Alexa-Maria, vezi la urmatorul capitol (linkul dat de mine), ca asta se inchide. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: