· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > NU STA IN SCAUN AUTO!!!!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5
subiect nou  raspunde
autor NU STA IN SCAUN AUTO!!!!!!     
Uricios

05.11.2006 10:12     citat 

of, tot nu ma descurc trist

poate le deslusiti voi cumva

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

18.04.2011 7:02     citat 

ce a trecut timpul ...
Sasha a crescut, are 6 ani si cateva luni. calatoreste in scaun auto adecvat varstei, e fericit si relaxat in masina. am facut fff multi km in concedii si toti in scaun auto.
Patrick are momente cand plange tare. si ma opresc in primul loc unde e ok si il linistesc. apoi plecam mai departe! am fost deja si la munte (la 6 sapt) dar atunci dormea mult.

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 2 luni
Paul: 7 ani, 1 luna

18.05.2011 8:31     citat 

pt. cine are aceeasi problema inca, problema in sensul ca bebelusul/copilul nu accepta sub nici o forma sa stea in scaun, am niste prieteni care au aceasta problema si singura lor solutie este: pleaca la drum noaptea (in special la drumuri mai lungi, cateva ore). Hranesc copilul, il schimba, ii canta de noapte buna, si inainte sa adoarma, zdup cu el in masina..... foarte fericit
In cazuri absolut disperate, eu cred ca e o solutie. Decat sa stai acasa 6 ani.... prostit

sus

Denunta
andrellina

05.11.2012 10:13     citat 

si noi am avut aceleasi probleme cu fetita: nu-i place sa stea in scaunul auto; asa ca plecam tot timpul la drum in timpul somnului de pranz; pana adoarme ascultam muzica si povesti; si pentru ca transpira destul de mult in general, i-am cautat un scaun dintr-un material care sa respire, confortabil; l-am gasit la Peg Perego; sunt multumita de el.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: