· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Imunizare > Imunizare-Broncho-Vaxom
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
subiect nou  raspunde
autor Imunizare-Broncho-Vaxom     
florycelm

09.02.2010 9:19     citat 

multumesc muuult
asa ma gandeam, sa fac doar toamna cura cu bronho.
Pediatra mi-a recomandat bronho in urma unor analize.Niciodata nu mi-a dat pe incercate.Drept dovada,multumesc lui D-zeu,nici nu mai vizitam cabinetul.

va pup si sanatate la puiuti.

sus

Denunta
prichindut

Copii
Rares - minunea mea zilnica
12 ani, 10 luni

16.02.2010 4:09     citat 

buna!
din cate am citit , fiecare spune din experienta personala. si e normal. eu voi incepe a doua cura cu acest broncho-vaxom din martie pentru Rares. ce e drept dupa prima nu am vazut mare imbunatatire, dar el a intrat aproape imediat in colectivitate si cred ca nu se pune. ce credeti dupa a doua cura vom vedea ceva rezultate? eu sper!
am vazut ca cineva a mentionat ca ar fi un antibiotic(asa i-au spus unii medici). din cunostintele mele este fals. este un produs din categoria vaccinurilor si contine o serie de tulpini bacteriene. asta nu inseamna ca e antibiotic. zambet
o zi buna tuturor!

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 14 ani, 9 luni

16.02.2010 4:14     citat 

Si eu stiu ca este tot vaccin, chiar mai mult noi l-am dat primul an pe ultimele zile de antibiotic si nu au fost probleme zambet

sus

Denunta
carla_craciun

05.04.2010 6:03     citat 

am auzit ca este foarte eficient

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 7 luni
Teodor: 13 ani, 8 luni

03.07.2010 8:55     citat 

Chiar ma incurajati si pe mine sa incerc o cura cu bronho-vaxom pentru Teo pentru ca luna trecuta mi-a racit de doua ori - rosu in gat si bineintele ca doctorita ne-a recomandat Augmentin. Ce-i drept a doua oara nu l-am dus imediat la medic pentru ca am zis ca sigur a tras curent si o sa-i treaca cu Ketof, Nurofen si Sumetrolim dar din pacate raceala a avansat la plamani si acum ne chinuie si o tuse. El asa a fost mereu mai sensibil dar acum e vara si ma asteptam sa mai fac o pauza de la antibiotice dar nu a fost asa din pacate.

sus

Denunta
tinavesa

17.01.2012 2:32     citat 

Am si eu o prblema.... acum de doua ,trei zile am facut test de sarcina si nici nu mi-a venit ciclul...sunt insarcinata,ceea ce ne aduce mare bucurie....Problema este ca am luat bromhovaxom si as vrea sa imi spuna cineva daca asta mi-a putut afecta sarcina.Sunt putin ingrijorata,mai ales ca eu am avut si in alt an, in trecut, o sarcina oprita in evolutie.....nu o sa mai iau acum bromhovaxom si voi contacta un medic foarte curand,,,,,,insa poate imi spuneti si voi parerile !Multumesc!

sus

Denunta
kylina

Copii
: 11 ani, 9 luni
: 7 ani, 6 luni
am nascut deja!

29.03.2012 7:01     citat 

poate tusea seaca sa fie o reactie la acest broncho vaxom?fetita mea este racita de o luna,ba tuseste,ba ii curge nasul,am avut si episoade urate de febra ,cert e ca de 2 saptamani avem doar tusea de care nu am reusit sa scapam cu nimic.Medicul ne-a recomandat broncho vaxom si azi i-am dat prima apstila dupa care a inceput sa tuseasca mai rau ca pana acum si e tuse seaca.Azi dimineata cand ne-am dus la doctor avea tuse expectoranta dar la ceva timp dupa administrarea primei pastile a inceput cu tusea asta seaca care persista la modul ca tuseste la 5-10 secunde.Zici ca e pe ilot automat,am ajuns sa numar secundele in care nu tuseste sa vad cat poate sta asa dar nu dureaza prea mult.Am impresia si ca se cam forteaza,poate-s paranoica dar vreau sa stiu daca e reactie la Bv sau nu,daca a mai aptit cineva asa ceva.

sus

Denunta
Lorikay

Copii
Erica Maria: 13 ani, 5 luni

03.04.2012 1:21     citat 

[quote="kylina"]poate tusea seaca sa fie o reactie la acest broncho vaxom?fetita mea este racita de o luna,ba tuseste,ba ii curge nasul,am avut si episoade urate de febra ,cert e ca de 2 saptamani avem doar tusea de care nu am reusit sa scapam cu nimic.Medicul ne-a recomandat broncho vaxom si azi i-am dat prima apstila dupa care a inceput sa tuseasca mai rau ca pana acum si e tuse seaca.Azi dimineata cand ne-am dus la doctor avea tuse expectoranta dar la ceva timp dupa administrarea primei pastile a inceput cu tusea asta seaca care persista la modul ca tuseste la 5-10 secunde.Zici ca e pe ilot automat,am ajuns sa numar secundele in care nu tuseste sa vad cat poate sta asa dar nu dureaza prea mult.Am impresia si ca se cam forteaza,poate-s paranoica dar vreau sa stiu daca e reactie la Bv sau nu,daca a mai aptit cineva asa ceva.[/quote]

Bronchovaxomul nu este medicamet pentru tuse sau raceala el se foloseste pentru cresterea munitatii dar in timp. Si la 3 ani sunt recomandate pliculetele nu pastilele.
Noi suntem la a 4-a cura de bronchovaxom si in iarna aceasta nu am avut probleme cu raceala. Doar vreo 2-3 zile i-a curs nasul dar atat.
Bine, eu m-am tot gandit daca bronchovaxomul chiar a ajutat sau pur si simplu fetita a mai crescut si totodata i-a crescut si imunitatea. Dar o sa facem toate cele 6 cure recomandate.

sus

Denunta
75ella

Copii
Bianca Florina: 26 ani, 7 luni
Dayana-Ioana: 11 ani, 10 luni

20.06.2012 1:15   Bronho-vaxom....  citat 

Bun gasit...rasfoind siteul si "impletind" informatiile cu problema mea,as dori sa relatez cateva randuri si sa imi dati sfaturi sau sa imi povestiti din experienta voastra.....mictua noastra are o imunitate scazuta,iar in urma a mai multor tratamente am "ajuns" la bronho.... suntem la a treia luna a cate 10 pliculete.....cert este ca, acum e racita, tuseste ,nu ii dau antibiotic (momentan) ci doar nurofen,sumetrolim si ambroxol.....sper sa nu se agraveze si acest vaccin minune sa isi mentina reclama....adaug ca, am completat tratamentele cu o saptamana la salina (Praid),toate facandu-le in sparanta ca vom avea mai putine probleme de ordin medical cu printesa noastra....ma intrebam daca sa ii dau 10 zile sau 15, de pliculete cu BV.....o zi mununata si racoare va doresc,asteptand raspunsuri ,sfaturi si idei din partea voastra mamici...

sus

Denunta
alyana

24.08.2012 10:46   imunologie-copii  citat 

as vrea sa o intreb pe mmp daca a dat roade tratamentul medicului imunolog din timisoara, si daca da, care e acest medic?

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

20.02.2013 12:33     citat 

Am vazut acest subiect despre bronhovaxom si m-am gandit sa va scriu ceea ce stiu eu despre el, dintr-un interviu cu un medic pediatru. In primul rand bronhovaxom contine extracte microbiene, iar in al doilea rand s-a observat ca la unii copiii care au facut tratament timp de 3 luni cu acest medicament ca amigdalitele, care erau oricum mari inainte, se marisera si mai mult incat au trebuit scoase.

Administrati doar daca vi s-a recomandat special pt copilul dmv si nu-l administrati dupa ureche, doar asa ca lui x si y i-a mers.

Cele mai sanatoase imunostimulente raman tot cele pe baza de extracte naturale.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: