· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Etapele dezvoltarii > la ce varsta s-a intors bebe?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor la ce varsta s-a intors bebe?     
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 6 luni

24.12.2008 11:41     citat 

----------
Danutza07 a scris:
dak un medic de la care avem pretentii si mergem la el cu toata increderea spune asa ceva si ne sperie.....nu stiu ce sa mai zic...:
----------

Danutza, esti inca relativ noua in meseria de mamica, stai sa vezi cate tampenii o sa mai auzi de la medici. rad
Mie medicul de familie mi-a spus ca are Mihnea displazie de sold (pe la 5-6 luni) pentru ca era grasut si tinea piciorusele putin cracanate; iar acum vreo 3 luni l-a intors o raceala si doctorita mea cea desteapta a zis ca e imposibil asa ceva, sa raceasca de 2 ori intr-o luna, si mi-a dat sa fac analize pentru suspiciune de rahitism. rad In situatia in care fiu-meu nu refuza nimic din ce se poate manca. rad
Aaaa, si unei prietene, la 2 zile de la nastere pedietrul i-a spus ca bebele e bolnavior la nimioara, el fiind sanatos tun.
Asa ca rabdare multa. zambet

In alta ordine de idei, ca sa nu fiu off topic, Mihnea s-a intors prima oara pe burtica la 2 luni si 5 zile in timpul somnului de noapte. Nu am dormit toata noaptea aia de teama sa nu pateasca ceva. rad

Pupici. sarut
Sa te bucuri de minunea ta mica.

sus

Denunta
MamaLuiMihaita

27.02.2009 9:51     citat 

ma speriati rau fetelor.beicul meu face maine7 luni si nu s.a intors niciodata de pe spate pe burta.are9.300 si 75cm.voi ce ziceti?e prea gras?

sus

Denunta
sanda291283

Copii
Razvan Alexandru: 12 ani, 2 luni

11.03.2009 5:52     citat 

M-ati pus si pe mine pe ganduri, puiul meu are deja 6 luni, dar inca nu s-a intors deloc. Bine..s-a intors accidental intr-o noapte dintr-o parte pe burta cam pe la 3 luni, dar atat. Sta pe burtica, isi tine bine capul, acum invatam sa stam in fund, dar...nu incearca sa se rostogoleasca. Stiu ca fiecare are ritmul propriu dar...etapele astea toti ar trebui sa le parcurga, nu? Sau ar putea sari peste anumite miscari? Offf...abia astept sa se rostogoleasca. jenat

sus

Denunta
JoannaV

Copii
Andreas - Our little sunshine
12 ani

19.03.2009 8:19     citat 

Andreas se intoarce de pe spate pe o parte de la trei luni. Astazi s-a intors prima data de pe burta pe spate si eu nu am vazut!!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist L-am lasat pe burtica cu jucariile, am plecat la baie, de unde il auzeam cum striga de bucurie, si cand m-am intors l-am gasit pe spate. Degeaba l-am pus la loc si m-am uitata la el, ca nu a mai vrust sa se intoarca, s-a marait sa il iau in brate.... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Brighitte2012

18.03.2013 8:34     citat 

Buna fetelor! Bebe al meu are 4 luni si 2 saptamani si inca nu se intoarce. Are 9 kg si 68 cm, sa fie prea mare sau mai puturos? Vreau sa mentionez ca daca ii dau 3 degete se ridica in fundic.

Ar trebui sa ma ingrijorez?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: