· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)     
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

01.05.2013 2:04     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
kiki cum stati cu varicela? au fost multe bube?
----------

din fericie, a facut o forma f usoara, cu max 30 de bubite (numai 2 pe fata si mai multe in reginea scutecului) si fara febra, ceea ce mi se pare ciudat in conditiile in care Tedi a avut febra 40-40,3 timp de 3 nopti. Bine ca am scapat, acum se curata frumos, nu s-a scarpinat, sper sa nu ramana urme, mai avem primele 2 pustule care au aparut cu crusta urata. au fost cele mai mari, iar una din ele avea capul plin de puroi de dimensiunile unghiei mele mici de la mana. trist

azi eu sunt la serv si copiii sunt cu tati. scot limba abia astept sa-i vad diseara!!! cred ca sotului meu i s-a incertit si mai tare parul. foarte fericit foarte fericit foarte fericit

mie imi place colajul de la inceputul capitolului. n-am imic impotriva daca vreti sa-l scoateti.

eu nu gatesc de Paste (ca de obicei scot limba ), pt ca plecam la Brasov (ca de obicei zambet ) si avem acolo la hotel tot ce ne trebuie. niste oua cred ca fac si atata. si alea, doar cateva, sa nu ma ostoiesc prea tare.

Oana, nu insista cu olita. eventual ia-o cu tine la baie. La noi asa a fost cu Tedi, ca mergeam cu el pe genunchi la baie si procesul a decurs usor. Timeea s-a luat dupa Tedi, ii place sa-l imite, seara inainte de spalatul pe dinti si baie, stau el pe wc si ea pe olita, in rest face la wc si ea. succes.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

01.05.2013 9:08     citat 

Seara buna si de la noi!

Kiki, bine ca ati scapat usor! sarut I-ai facut cumva varilix-ul?

Si mie imi place colajul de la inceput...eu nu am apucat sa fac pana acum, dar o sa incerc sa vedem daca reusesc si poate il si actualizam...trag cu ochiul

sageata sageata CAPITOL NOU exclamatie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: