· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Dintisori > AJUTOR
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor AJUTOR     
stefania1

26.04.2010 11:22   AJUTOR  citat 

buna,Am o fetita de 1 anisor si 3 luni.de cateva zile am observat ca are depuneri pe dinti de sus,nu sunt carii,are culoarea alb-balbui. :( copii se spala pe dintisori dupa 3 ani din cauza gingiilor si a pastei,totusi nu are nimik natural in ea.sa-i dau fluor?
inca nu prea am cu cine vb despre acest subiect, e orasul mik si pe toate mamicile care le-am intrebat de asa ceva nu stiu!
avem un idiot de dentist care mi-a spus ca aaaaaaaaa nu stie dc,si ce sa fac
Poate ma puteti ajuta

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

26.04.2010 11:33   Re: AJUTOR  citat 

----------
stefania1 a scris:
copii se spala pe dintisori dupa 3 ani din cauza gingiilor si a pastei
----------

Pe asta n-am inteles-o. surprins Si pe langa orasul ala "mik" nu e si unul mai mare unde gasesti un dentist mai destept? ochi peste cap

sus

Denunta
vicky1

26.04.2010 12:46     citat 

Eu pana la un an am spalat copiii pe dintisori cu o carpa moale uda , de la un an cand au avut si prima intalnire cu dentistul cu periuta si pasta pt copiii.Si la fiecare 6 luni se intalnesc cu dentistul.
Nu inteleg de ce zici ca copiii se spala pe dinti numa dupa 3 ani (sau nu am inteles eu bine?)

sus

Denunta
alessia_ionescu

09.07.2013 1:10     citat 

Salutare parinti!
Sunt mama a 2 copii (un baiat 5 ani si o fata 7 ani) si ii duc de 2-3 ori pe ani la dentist. Va sfatuiesc sa faceti si voi la fel. Insa cred ca cel mai important este unde il duceti, pentru ca pe viitor copiii sa nu aiba traume cand aud de dentist.
Noi mergem la o clinica stomatologica unde au cabinet special pentru copii, cu sala de asteptare destinata lor, unde pot sa se joace si sa coloreze pana sunt luati pe scaun, pentru a nu le mai fi teama. Cabinetul pentru copii este frumos colorat, cu o tematica pentru copii, iar aparatura are anumite denumirii (ii ziceau la turbina aceea bondarel, pentru ca bazaie ca un bondarel). In felul asta mi-am invatat copiii sa nu le fie frica de dentist. Clinica este in Bucuresti, pe Titulescu (la iesirea din pasajul de la Victoriei), au si site. www.clinica32.ro .
Pupici la toti! Sa avem grija de dantura copiilor nostri!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: