· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatiile 2013 - 2015 > 2013- o noua generatie de pui iubiti!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor 2013- o noua generatie de pui iubiti!     
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 3 luni
Karina-Ioana: 6 ani

30.07.2013 7:38     citat 

ce fac fetele dragi si puisorii lor? sarut sarut sarut

am recitit topicul...a e asa scurtut! trist si mi s-a facut dor de voi!

primii pui din an au ajuns la varsta diversificarii, cum stati cu papatul? noi inca n-am inceput...poate incercam ceva azi! scot limba
de fapt cate un varf de lingurita i-am mai dat cand eram la masa...incercam un fel de autodiversificare! zambet

Karina are aproape 9 kg, vad joi cand mergem la vaccin... e cumincioara...tot putin doarme ziua deci e harnica! rad
e blonduta cu ochii albastri-verzi, tenul mult mai deschis decat al Mirunei... parca-s fetele tale, Lucy! rad

Miruna a crecut si ea frumos, din toamna incercam sa mergem la gradinita zambet

voi ce mai faceti?

hai, macar un rand doua sa scrieti...ca si-asa e canicula si e recomandat sa stati in case! scot limba rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 1 luna
Naty: 5 ani, 5 luni

30.07.2013 1:02     citat 

Cry, hai ca mai este un pic si vin si eu ca sa-ti tin companie pe aici...sper sa nu fim doar noi ca in partea cealalta... scot limba

Eu o sa-ti spun cum sunt cu tzitzi si tu cum merge diversificarea... foarte fericit

sus

Denunta
cry_styna

Copii

30.07.2013 7:16     citat 

Crispy sarut sarut

chiar ma gandeam ca sigur nu o sa ma lasi sa vb singura! rad

abia astept sa-ti cunosc minunea !

poate totusi o sa mai vina cateva mamici ! sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii

30.07.2013 7:18     citat 

am uitat sa zic... am inceput oficial diversificarea! a mancat cateva varfuri de lingurita de morcov cu dovlecel! zambet sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 1 luna
Naty: 5 ani, 5 luni

30.07.2013 8:46     citat 

Pai, cum sa te las? rad Sunt sigura ca vor mai aparea si alte mamici... trag cu ochiul
Felicitari pt. diversificare! zambet

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 9 ani, 9 luni
Al mic: 6 ani, 1 luna

30.07.2013 9:47     citat 

Felicitari pentru papa Cry. A crescut bine Karina. Noi suntem pe la 7 kg si ceva si vreo 73-74 cm. A avut de rcuperat vreo 600 gr dupa bolile din iarna cand a slabit.

La noi (auto)diversificarea merge f greu, spre deloc. Titi e la putere. A mai molfait ba din mar, ba din banana, din caise, din piersica, din para - toate astea de-a lungul unei luni, fara a manca efectiv ceva din ele. Mai mult le-a supt. Cred ca mai mult de 10 grame per total n-a mancat. prostit

Cu somnul e la fel ca in prima zi. Se scoala de n ori pe noapte. Sunt destul de chiauna, mai ales ca sint toata ziua cu ei + casa + munca in unele zile 2-3 ore, in altele 12..
Sanatosi sa fim ca reusitele vin ele din urma.

Si noi vrem din toamna sa reinceapa gradinita, dar la cate am patimit in iarna cu cel mic am o frica de numai. Vom vedea.

Crispy mai ai putin si tu. Mult succes si sa stea bebelina pana la termen la locul ei.

sus

Denunta
cry_styna

Copii

31.07.2013 1:17     citat 

suns, ma bucur sa te citesc!
sarut sarut sarut sarut

si a mea a gustat cate un pic din fructele enumerate de tine...da' un pic-pic! cate un varf de lingurita sa zic! nu e incantata de fructe dar legumele vad ca-i plac!
a mancat cu placere morcov cu dovlecel, i-am dat un pic de ardel gras fiert...ar mai fi vrut! azi am scos niste legume din ciorba inainte sa o sarez si sa o dreg pentru noi... a mancat si din ele...bine, nu mult...cateva varfuri de lingurita...dar eu ma bucur ca vrea si atat! i-am dat si ceapa verde si a supt din ea, a supt si un pic de castravete...dar mi-a fost frica sa nu se inece caci e fraged si il rupea cu dintisorii!

cat despre greutate...e a mea mai dodoloatza...fetitele care-s nascute intr-o zi cu ea tot in jur de 7 kg si ceva au!
ea a luat de la inceput avant...la 2 luni avea 6 kg, la 4 avea 8 si o luna a stagnat...acum a luat din nou un kg intr-o luna... are niste picioruse, sa le mananci, nu alta!

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 9 ani, 9 luni
Al mic: 6 ani, 1 luna

08.08.2013 10:42     citat 

Are deja dintisori karina?
Flacaul meu are gingiile albe si sus si jos, dar nimic deocamdata.
La capitolul mancare am performat si noi. De cateva zile mananca zilnic cateva lingurite de mango. O sa incep sa ii dau si altceva, vreun morcov fiert, vreun dovlecel, om vedea daca/ce ii place.

sus

Denunta
cry_styna

Copii

09.08.2013 7:49     citat 

da, are doi dntisori jos... de aproape o luna, i-au iesit amandoi in acelasi timp...si asa, fara veste... ma jucam cu ea si i-am vazut gata iesiti! zambet

noi tot cu legume mergem inainte...asa cate putin...
pe zi ce trece tot mai multe fac puii astia.. parca am uitat de la Miruna ochi peste cap

ieri m-a intrebat cumnata cat are la picior un copil de-un an caci vrea sa le ia la amandoua sandalute pentru la anul caci sunt la oferta...si habar nu am avut...a trebuit sa caut prin cutia cu pantofi de la Miruna prostit

mai ziceti si voi despre ei! sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 8 ani, 6 luni
Sofia-Maria: 5 ani, 4 luni

21.10.2013 10:35     citat 

Salutare!
Ne inscriem si noi in lista voastra. Sofia-Maria nascuta pe 28 septembrie, 4300g si 57 cm.

Ma asteptam sa gasesc mai multi bebei pe aici.

Succes fetelor cu diversificarea!

sus

Denunta
cry_styna

Copii

23.10.2013 7:58     citat 

bun venit Sofia Maria! zambet <3
Lavinia, poate ca acum, cu noul val de bebei de toamna, s-o inteti activitatea pe-aici! o sa incerc eu sa fac prezenta sa vad eu care e mai constiincios!
sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii

23.10.2013 8:09     citat 

Alex, pui de sunshineme
Adel, pui de angel
Karina-Ioana, pui de cry_styna
Diana-Aurora, pui de Rozaroza
Daria-Catalina, pui de crysy_m
Natalia-Maria, pui de crispy
Sofia-Maria, pui de lavinia_ionela
Amina, pui de Ioana_leka

Yasmina, Luv31, pupy.... ati vrea si voi sa povestiti cu noi?
sau oricare alta mamica sau viitoare mamica?
sarut sarut

eu nu ma pot desprinde de forumul asta...mi-e tare drag! sarut sarut sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

23.10.2013 9:17     citat 

Multumim de primire!

Am o intrebare pt cele care au carnet de sofer: Cand va transportati bebelusi, ii tineti pe scaunul din fata in scoica?
Eu cand l-am avut pe Octavian il transportam in scoica si pe scaunul din fata, dar orientat cu spatele la sensul de mers, ca sa am vedere mai buna spre el, acum am cautat in legislatie si cica ar fi interzis sa transporti copiii pana 12 ani pe scaunul din fata chiar daca sunt asigurati de dispozitive omologate.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

23.10.2013 9:18     citat 

Ma gandesc ca daca pun scoica pe bancheta din spate, va trebui sa o pun tot cu spatele la sensul de mers, si atunci cum pot sa mai am vedere asupra copilului?

sus

Denunta
cry_styna

Copii

23.10.2013 9:59     citat 

eu tot in fata o puneam, dar trebuie airbagul dezactivat, asta e pericolul nr. 1... a mea nu statea singura in spate trist n-aveam cum sa ies numai eu cu ea altfel, asa ca o puneam in fata.... o data m-a oprit politia dar nu s-a legat de asta ci ca pentru ca nu aveam folie omologata pe geamurile din spate.... care nici nu era folie din aia neagra ci doar putin verzuie...nici nu ziceai ca-s foliate geamurile(asa cumparasem masina) ...in fine... nu stiu cum e legea, mai exact trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: