· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > Paralizie, inconta ,hidrocefalie,spina bifida,meningomieloce
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6
subiect nou  raspunde
autor Paralizie, inconta ,hidrocefalie,spina bifida,meningomieloce     
edi14

05.06.2012 2:19     citat 

Buna ma numesc Claudia si am un baietel de 1 an si 3 luni cu mielimeningocel si hidrocefalie cine are aceste probl imi puteti spune mai multe

sus

Denunta
ralucasb

23.09.2012 10:19     citat 

Buna!

S-a lansat primul forum din Romania dedicat parintilor care au in ingrijire copii cu spina bifida si/sau hidrocefalie!

www.arsbh.ro/forum

Hai sa dam start discutiilor!

sus

Denunta
petronela23

02.08.2013 4:06     citat 

buna ziua.am o fetita de 3 anisori cu hidrocefalie stagnata si mielomeningocel.nu poate sa mearga.la 2 zile de nastere a fost operata la iasi de mielomeningocel operatie nu a decurs asa de reusita ca acum incepe din nou sa creasca mielomeningocelul,doctori imi spun ca daca o opereaza s-ar putea sa-i puna drenaj si s-ar putea sa fie mai rau la picioare decat acum,am vrea sa incercam si in strainatate dar nu stim incotro sa o luam.va rog daca stiti vro clinica spuneti-mi si mie.e o fetita foarte desteapta vorbareata si nu as vrea sa o distrug cu drenaj.am auzit foarte multe de drenaj.multumesc

sus

Denunta
oprescuioana

20.11.2013 11:45   HIRANENCEFALIE  citat 

Ma numesc Alexandra,am o surioara in varsta de 8 ani nascuta prematur pe data de 07.08.2005 , la varsta de 7 luni a fost diagnosticata cu HIDRANENCEFALIE si TETRAPAREZA de Dr. Morosoiu Eduard in data de 28.03.2006 la SPITALULCLINIC DE URGENTA "BAGDASAR-ARSENI. Pana la varsta de 3 ani s-a hranit doar cu lapte,dupa aceasta varsta pana in prezent hrana a constat in amestec de fructe cu biscuite,iaurturi,sucuri naturale.Nu urmareste cu privirea,in schimb daca este intuneric in camera si aprind lumina,imediat inchide ochii,deranjata probabil,Nu vorbeste,in schimb se manifesta,de fapt asta este singurul mod de comunicare,prin tipat si gangurit.Este foarte receptiva la un anumit tip de muzica,rade asa de frumos in hohote cateodata si ofteaza in aceeasi masura.Pana la varsta de 7 ani era foarte energica,misca manutele si putin capul ,insa cu o saptamana inainte de a implini 8 ani a inceput sa slabeasca,iar activitatea de dinainte sa redus.Domnul Doctor Morosoiu a fost foarte ferm si a spus ca o interventie chirurgicala nu este posibila...de atunci am tot incercat pe la diferite fundatii,dar mi s-a raspuns ca nu este competenta lor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: