· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (73)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (73)     
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 5 luni

06.10.2013 10:21     citat 

ce bine ca cineva mai are si timp de muraturi foarte fericit ca eu una nu am cu siguranta...saptamana trecuta am ajuns la capatul puterilor cu programul de munca de 10-12ore 7zile pe saptamana si i-am spus sefului ca nu mai pot si ca plec daca nu imi schimba programul si pe hartie l-a chimbat chiar mi-a dat o zi libera si maine trebuia sa ma duc la 10 la munca dar am primis un mesaj de la el in care ma ruga sa ma duc iar de la 8 asta inseamna iar cel putin 10 ore de munca rad rad putin a durat schimbarea...sa vedem ce are de spus maine
noapte buna fetelo! sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

07.10.2013 7:06     citat 

Seara buna la fete! sarut

Suntem si noi prin zona, ne refacem dupa o gripa ce ne-a doborat pe toti de la mic la mare...ne-a adus Alex din parc si ne-a dat la toti...inclusiv la sora-sa! trist
Ana, cat de mare si frumoasa s-a facut Ema! sarut Dulce foc....sa itzi ajute Dumnezeu sa rezolvi si sa o poti lua si pe ea!

Miha, voi ce-ati mai facut? Ati hotarat daca veti pleca spre buc. sau inca mai dezbateti?

E drept ca e slaba activitatea pe aici...daca tot avem grupul nostru pe fb si majoritatea fetelor intra acolo...cred ca e mai la indemana... trag cu ochiul

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

08.10.2013 10:05     citat 

Buna, fetele!
Felicitari Ana pentru casatorie! Sa va dea Dumnezeu sa va iubiti si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!
Crispy, imi pare rau de raceala. Cum e cea mica? Botezul pe cand? Nu ne pui si noua niste poze?
Nu am mai facut nimic cu jobul de la Bucuresti, ne-am cam refuzat reciproc - eu nu prea imi doream sa ma intorc la stapan, ei vroiau pe cineva mai docil si mai usor de relocat. Am ajuns la concluzia ca imi place libertatea si ca am ajuns sa gandesc mai mult decat ii place unui angajator, daca m-as fi dus la Bucuresti dupa 2 ani, cand se termina proiectul, ar fi insemnat sa o iau de la 0.
Noi am fost 4 zile la Roma saptamana trecuta, a fost frumos, Clara s-a comportat rezonabil in absenta noastra, asta fiind prima data cand am lasat-o cu bunicii mai mult de o noapte. Roma mi s-a parut foarte frumoasa dar italienii extrem de speculanti si de lipsiti de bun simt fata de turisti, mai ales taximetristii si cei din restaurante.
Clara a racit si ea, tuseste, dar e pe tratament si sper sa scape repede.
Furni, veteran forumului, ce mai faci?
Celelalte fete, care nu ati mai scris de 1000 de ani, pe unde sunteti?
Lucy, cum mai merge afacerea cu prepelitele? Concediul cum a fost?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

08.10.2013 10:31     citat 

Miha, daca te simti impacata cu hotararea luata, inseamna ca asa e bine! Sanatate multa la buburuza! sarut Nashpa cu vremea asta: cand cald, cand frig...

Gaza mea e cu mucozitati in gat si o tot "chinui" cu aspirat si ser fiziologic...i-am dat si oscillo....mult laptic de tzitzi si sper sa ii treaca...Botezul il facem pe 09.noiembrie pt ca apoi incepe postul...

Am pus si 2 pozici...

Chiar asa, restul fetelor....pe unde umblati?

Ce o mai face cretulina lui Rizi? sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

08.10.2013 6:16     citat 

Cuscra, da' matale n-ai participat la facerea copilului asta decat cu inchiriat burta pe perioada determinata? E copia lu' tati sau mi se pare mie? scot limba Dar seamana si cu Alex cand era bebe... Pupam mandruta.
Noi suntem ok cat de cat, Antonia a facut aseara febra asa din senin, 38.5 fara nicio explicatie, a trecut cu Nurofen iar apoi nimic... sper sa nu fie, Doamne fereste, vreo otita ca ma sui pe pereti.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

09.10.2013 10:05     citat 

Crispy sa iti traiasca fetita!!!!! sarut E frumoasa foc sarut sarut
Am gasit o gradinita are este aproape de cafeneaua unde lucrez, au program de la 7am la 7pm asa ca mi-ar conveni tare bine, maine sun sa vedem si cat ma costa confuz confuz ca de aia mi-e frica mie
Mihaela eu stateam macar o saptamana in concediu foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

10.11.2013 3:53     citat 

Heeeelllllooooo lumeeee sarut sarut .. I'm back , unde e toata lumea ? trist sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

23.11.2013 4:31     citat 

io sunt pe aici!!!
nu am mai intrat deloc fiindca mi-a decedat calculatorul....
acum am reusit s ane luam un laptp (puteam mai repede dar a durat f mult pana sa sinchisit husbandu s aduca compu la reparat si sa constate ca e mort de tot...laptop a vrut cu banii jos nu in rate...asa caa durat problema...bine ca exista black friday cica rad
no va astept cu noutati ca am revenit
la noi toate bune in general...
sotu se tine de regim asa ca se recupereaza bine, se simte bine si analizele au iesit in sfarsit bune.faptul ca se da obosit si ma calca pe coada e inca o dovada ca se simte perfect.
Catalina e la clasa 0, ii place f mult la scoala...o iubeste pe invatatoare, si-a facut prieteni, (noi), ii place.e ambitioasa, vrea sa fie cea mai buna. a luat locul 3 la un concurs si a fost nemultumita, ca vrea sa ia locul 1, nu doar 3, si ca sa facem exercitii zilnic sa stie mai multe. dupa cursuri are marti balet si joi desen si pictura, si acolo ii place f mult. eu sunt multumita ca mananca mai bine decat inainte si sincer de cand a inceut scala e un copil mult mai vesel .ii prinde bine sa fie intre copii mai maricei ca ea sii place la scoala ca fac mult mai multe decat la gradi, o stimuleaza.
Anya merge la gradi, e si ea f incantata, eplina de veselie si energie, un copil f iubaret si vesel si voios.bine si atunci cand nu ii convine ceva e la fel deplina de energie ca urla si s eaunca pe jos ceva de groaza.dar ce am observat ca funcioneaza ff bine la ea e sa ai multa rabdare, sa incerci s ao intelegi si s aii explici cu frumosul, chiar daca pe moment iti vine sa faci urat si poate ca ai impresia ca nu rezolvi nimic si te ignora dar de fapt are efectf bun si pe termen lung.nu ii place sa ridici tonul la ea, e f f sensibiloasa si se supara.la gradi si- a facut prieteni, cand intra dimineata in claa toti copiii sar in jurul ei.a inceput sa se descurce mai bine si la colorat si s aisi dea mai mult interesul, si stie multe chestii noi, invata multe.zilele trecute faceam lectii cu cea mare si a vrut si ea, si a recunoscul dintr-opagina plina d eforme toate patratele, toate cercurile si toate triunghiurile, fara sa le confunde deloc(eu ma gan0...deam ca poate confunda patratul cu dreptunghiul, triunghiul cu trapezul nici nu stiam ca stie formele astea.
eu sunt f bucuroasa sa anunt ca am pus 7 kg pe mine, ceea ce e minunat.nu ma intrebati cum ca nu am facut nimic deosebit in sensul asta...dar e drept ca mi-am schimbat putin atitudinea si psihicul si poate de acolo mi se trage.
merg inainte u afacerea cu prepelitele, e destul de obositor ca de luni pana sambata merg zilnic la chiosc sa vand,dinica mergem la tara si facem acolo iara munci...dar maine intentionez sa chiulesc sa stau acasa.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

25.12.2013 9:40     citat 

CRACIUN FERICIT!!!!!!!!!!!!!!
SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Data este GMT + 2 Ore