· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Concursuri parinti.com > Concurs: Curs de vara gratuit la Shakespeare School
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Concurs: Curs de vara gratuit la Shakespeare School     
admin

08.07.2014 2:05   Concurs: Curs de vara gratuit la Shakespeare School  citat 

Cum ar fi să exersezi engleza și vorbitul în public alături de alți copii de vârsta ta, într-un mod atât de relaxant și distractiv, ca un show de Stand Up Comedy?

Plecând de la această provocare, Shakespeare School a dezvoltat pentru voi o nouă experiență de vacanță – cursul de vară de limba engleză “Stand Up Comedy”.

Cum te ajută acest curs?Cursul “Stand Up Comedy” este conceput astfel încât să stimuleze învățarea limbii engleze în paralel cu dezvoltarea inteligenței emoționale: îți pune în valoare creativitatea, te învață să îți gestionezi emoțiile, îți aduce noi prieteni, îți perfecționează nivelul de cunoștințe de limba engleză într-un mod relaxant și distractiv și te ajută să te exprimi mai bine în public.

Ce vei descoperi la lecțiile de engleză Stand Up Comedy?
• Elemente specifice jocurilor de scenă din stand up comedy
• Jocuri de imaginație și spontaneitate
• Activități de improvizație pentru a exersa vorbitul în public
• Dezbateri și dialoguri în limba engleză
• Activități distractive în echipă pentru dezvoltarea fluenței în exprimare

Răspunde la întrebarea de mai jos și participă la concursul nostru pentru a câștiga un voucher* pentru un curs de vară de 2 săptămâni la Shakespreare School sau una dintre cele două summer bags, în care vei descoperi ceai englezesc și o carte în limba engleză pentru a experimenta o vară în stil britanic.

Intră pe site-ul Shakespeare-school.ro și află care este durata, în număr de ore, a unui curs de vară Stand up Comedy?

Concursul se desfasoara in perioada 8-16 iulie 2014, cei 3 castigatori vor fi extrasi prin tragere la sorti iar premiile se vor ridica de la sediul Shakespreare School.

Extra info
Cursul de vară de limba engleză intensiv Stand up Comedy este adaptat copiilor din clasele a 6-a până la a 8-a și se desfășoară la sediul Shakespeare School din Victoriei (Str. Tokio nr.9), în perioada 28 iulie – 24 august 2014, în serii a câte 2 săptămâni.

Prețul: 490 RON + suportul de curs.

Oferta verii: Înscrie-te împreună cu un prieten (care nu este cursant Shakespeare School) și beneficiați amândoi de suportul de curs GRATUIT!

*Voucherul pentru un curs de vară gratuit la Shakespeare School poate fi folosit pentru oricare dintre cursurile de vară aflate în oferta centrului nostru de limba engleză despre care găsiți detalii pe site-ul www.shakespeare-school.ro, la sectiunile dedicate pentru copii, adolescenți și tineri.

Ultima modificare efectuata de catre admin la 11.07.2014 11:46, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
marcris84

Locatie: STR.CORNELIU BOTEZ NR.8,ET.2,AP.4,SECTOR 2,BUCURESTI

08.07.2014 3:00     citat 

20 de ore in total

sus

Denunta
LunguAML

10.07.2014 8:27   Participare concurs  citat 

În total, cursul are 20 de ore.

sus

Denunta
admin

18.07.2014 11:34     citat 

Castigatorii concursului sunt:

marcris84: voucher pentru un curs de vară de 2 săptămani la Shakespreare School

LunguAML: summer bag (ceai englezesc și o carte in limba engleză)

Felicitari! Veti primi un email pe adresa cu care v-ati inscris pe forum pentru informatii asupra ridicarii premiilor.
Va multumim.

sus

Denunta
marcris84

18.07.2014 2:36     citat 

Buna ziua!Multumesc mult pt voucher insa mi-as fi dorit mai mult premiu 2 adica summer bag+ceai englezesc+carte si sa dati premiul meu altcuiva care are nevoie de el
Nu vreau sa va suparati pe mine.Astept un raspuns

sus

Denunta
LunguAML

20.07.2014 5:58   Schimb premii  citat 

Am vazut ca cea care a castigat locul I nu este interesata de curs, iar eu doresc foarte mult sa il fac, si as dori sa fac schimb cu ea, daca este posibil. Ar fi super daca s-ar putea si am fi amandoua fericite rad

sus

Denunta
marcris84

20.07.2014 6:20     citat 

Eu fac schimb cu cea mai mare placere

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: