· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > Caut dezumidificator
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Caut dezumidificator     
Gawain

01.12.2008 11:10   Caut dezumidificator  citat 

Publicat in talcioc de alex_bn ...

Pt ca bebe este bolnav de astm bronsic...si pt ca nu ii este indicat aerul umed , desi locuim intr-o zona unde acum in perioada aceasta aerul este extrem de umed.. caut sa cumpar urgent...dezumificator de aer pe baza de pastile sau pe baza de curent. pt apartament , pt o suprafat de aprox 20 mp sau pt 60 mp ..in stare noua..sau sh..dar in stare ff buna..
acest aparat il va ajuta sa inspire aer uscat...si il va face sa numai tuseasca si sa aibe caile respiratorii si nazale curate..cel putin cat sta in casa..

atentie..dezumificator caut..nu purificator de aer( pe care il am)

sau dc stiti unde sa gasesc asa ceva la un pret cat de cat acceptabil..am tot cautata pe site-uri dar ma ingrozesc preturile...

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

01.12.2008 3:41     citat 

incearca la domo ...noi acolo am gasit anu trecut da un serch pe google si sigur gasesti ..parca de ceresit e facut !

sus

Denunta
crigeo

Copii
george: 15 ani, 1 luna

01.12.2008 4:18     citat 

Noi am cumparat dezumidificator ceresit de la baumax dar nu ti-l recomand . In casa tot umezeala e. nu cred ca face fata a fost vreo 60 ron. noi avem probleme cu mucegaiul

sus

Denunta
Onush

04.12.2008 8:42     citat 

Si eu am luat dezumidificator din acela cu sare, Bison, cu doar 20 lei de la Practiker si primul impuls a fost sa zic ca nu merge... insa incet, dupa cateva zile aburul s-a restrans pe geamuri iar vasul lui de apa aduna tot mai multa apa.
Important este la acest tip sa respecti suprafata pentru care este indicat si sa il plasezi intr-o pozitie cat mai centrala daca vrei sa acopere o suprafata mai mare decat a unei singure camere.

E foarte adevarat ca la noi problema este mult mai mica, varul este inca proaspat pe pereti, inca se usuca. La probleme de mucegai pana nu rezolvi izolatia peretelui nu vei scapa de el.

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 1 luna
Emilia-Maria: 11 ani, 1 luna

05.02.2009 12:30     citat 

Probleme mari cu umezeala aveam si eu...dupa ce am luat dezumidificatorul am scapat de ea.
Uite aici ceva asemanator cu ce am eu http://intax.ro/veziprodus.php?id=13
Aceasi marca e si al meu dar m-a costat 1200 ron acum 2 ani si e pentru o suprafata de 50mp..asta vad ca e pentru 25..acum tu stii daca vrei sa-l folosesti in toata casa sau doar intr-o camera.
Preturile sunt cam aceleasi peste tot..totusi sa stii ca merita banii trag cu ochiul
Numai bine !

sus

Denunta
marchi

08.06.2013 4:04     citat 

Acum lucrurile stau mai bine in domeniu asta , eu am luat un dezumidificator ieftin de aici www.dezumidificam.ro in jur de 700lei (o marca germana) pentru camera copilului si sunt multumit.Orientativa catre unul care condenseaza aerul , pentru ca cel pasiv gen Ceresit nu prea da roade. Umiditatea aerului este importanta pentru sanatatea oamenilor mari , daramite pentru cei mici.

sus

Denunta
danielutza13

07.08.2013 5:35     citat 

Eu am unul Woods. Da search pe google ca sa iti dai seama cum arata

sus

Denunta
iona89

13.09.2014 11:01     citat 

Tot de la AlecoAir am cumparat si eu cu mult timp in urma unul marca Trotec ttk 100S si merge pe o suprafata mai mare. Super aparatul, il am de 3 ani si l-am folosit intensiv si pentru uscarea rufelor si merge struna si acum. Intre timp ne-am mutat intr-o casa mai mare si am mai cumparat un dezumidificator mai mic special pentru camera copilului de la acelasi furnizor , dar o alta marca care se numeste Meaco 12L cu consum redus de energie.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: