· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Imunizare > siropelul NONI de la Calivita
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor siropelul NONI de la Calivita     
laura70

Copii
Matei: 13 ani, 3 luni
Alexandru: 9 ani, 5 luni

13.01.2009 2:09     citat 

sburac, cred ca ai dreptate. Suplimentele nu ma incanta nici pe mine, as vrea insa sa aflu daca apare vreo posibila afectiune ca sa pot face si investigatii medicale complete apoi.
Copilul meu are 2 ani si 5 luni si pe cand avea 6 luni a fost operat pe inima pentru corectia unei malformatii cardiace. Se spune (si am intalnit destule cazuri) ca o astfel de malformatie mai este asociata si cu alte afectiuni. Vreau sa vad daca mi se spune ceva in sensul asta.
In plus, are uneori cearcane la ochi si eu suspectez niste paraziti intestinali, dar care altfel nu se vad, nu exista.

Tratamente n-am sa bag asa usor in el, orice ii dau trebuie sa am acordul cardiologului. De exemplu, banalul Nurofen nu este recomandat pentru copilul meu, si am aflat asta citind prospectul. Farmacista nici n-a clipit cand mi l-a vandut, desi i-am spus ca este operat de 2 ori pe inima.... Noroc ca stiu sa citesc

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 13 ani
alaptat, purtat, rasfatat

13.01.2009 3:13     citat 

Sburac referitor la produsele pt imunizare iti dau dreptate.Eu nu i-am dat pana acum si nici nu ii voi da, incerc prin alimentatie si prin laptele matern (pana se va intarca el!).
Intrebasem de sirop pt o cunostinta, cu copil de peste 3 ani.

Cat despre biorezonanta ceream detalii pt ca eu il banui pe D ca ar avea viermisori, analizele de copro si elise au iesit negative si cand Abramburica a zis de biorezonanta eram curioasa.

Stiu ca in trecut, la indemnul colegelor mele (sunt cam suspicioasa din fire!), am fost la un tip care avea un fel de ansa, te masura din cap pana in picioare cu ea si ii spunea asistentei niste coduri, dupa care am intrat in cabinet si mi-a detaliat cam ce suspecta el ca as avea prescriind pt fiecare afectiune in parte un tratament naturist.Ce m-a socat e ca fara sa deschid gura a zis ca am o masea lipsa in partea de jos, stanga (ceea ce , culmea, era adevarat!), ca pe ovarul dr. am un viitor chist (dupa o perioada la un control gine. mi s-a descoperit chist ovarian drept de 8 mm!).In fine!

rox

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 10 ani

13.01.2009 3:21     citat 

Ap este in felul urmator...aparatul de baza plus 4 cureluse..2 la maini , doua la picioare si se mai pune una pe cap...si le ia pe rand...in tot timpul stai conectat la aparat...

sus

Denunta
lulu26

Copii
A: 12 ani, 10 luni
B: 12 ani, 10 luni

13.01.2009 3:26     citat 

----------
abramburica a scris:
Eu l-am folosit si-l folosesc cu succes in cazuri de febra si raceala...la febra as putea zice ca este mai bun decat Nurefenul...
Pt imunizare sunt tot la Calivita niste vitamine f bune si naturale.
.
----------

abramburica, zi-mi si mie te rog cum se numesc vitaminele pe care le folositi voi pt imunizare? si daca ati vazut vreo schimbare in bine...
in legatura cu noni, cum il folositi la racela si la febra? pur si simplu fara alte medicamente, trece raceala fara alte complicatii?

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 10 ani

13.01.2009 3:39     citat 

Lion Kids+Vit D...si da manca mult mai bine , adika s-a marit pofta de mancare si avea mai multa energie...ea este mai moale si mai docila...devenise un pik de copil atomic
Eu cand face febra ai dau 5 ml pe 3 ori pe zi...ca sa iti zic exact i-am dat de vreo 3 ori ...de 2 ori a mers numai cu Noni , o singura data am Nurofen

sus

Denunta
lulu26

Copii

22.01.2009 8:38     citat 

asaa, revin cu noutati...dupa vreo 2 luni de stat acasa copiii mei au rezistat 2(doua!!) zile sanatosi la cresa, a treia zi erau mucosi, a patra zi au inceput sa tuseasca, si, verdictul final..bineanteles, pneumonie interstitiala...a n'spea pneumonie consecutiva, in ciuda prevenarului "lu' peste" nervos
si ne-am decis sa acordam o sansa si acestui siropel miraculos, am dat putin din coate si am ajuns la doctorul pneumolog care stie cu ce se mananca acest siropel, ne-a dat si o reteta in care a trecut si vitaminele de care povestea abramburica..acu sa vedem ce-o iesi; daca nu merge nici cu asta nu mai stiu, dezertez trist

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

22.01.2009 9:38     citat 

Lulu, imi pare tare rau...
Mai aveau la GNLD un produs tare bun, cica intareste imunitatea organismului cu pana la 37% in 20 de zile, dar noi nu l-am incercat, doar din povestite spun. (oare tre-en-en e? poate ma ajuta cineva care e cunoaste produsele GNLD)

sus

Denunta
casandralin

Copii
Allegra Bianca: 14 ani, 3 luni

22.07.2009 1:52   unde se face aceasta biorezonanta?  citat 

Buna! Daca aveti date despre locul unde se face biorezonanta va rog sa le postati. Avem si noi nevoie de info - Alla a mea are o urticarie care ii apare dupa raceli si a carei cauze nu au fost identificate.
Merci mult

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 13 ani, 1 luna

22.07.2009 2:16     citat 

calivita face biorezonanta. intra pe site-ul lor si suna la nr. de contact de acolo si intreaba. ti-am trecut eu numerele, dar link-ul mi-e sa nu fie considerat reclama.
0741 101 409,
0745 070331 .

sus

Denunta
casandralin

Copii
Allegra Bianca: 14 ani, 3 luni

22.07.2009 4:37     citat 

merci mult.

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

19.08.2009 8:10     citat 

Sa va povestesc de ce pacaleala am avut eu parte in legatura cu siropelul noni. am comandata siropel noni de la firma aia careia ii face reclama iantu. nu am fost atenta si am descoperit dupa ce l-am luat ca scrie pe el cu rosu ca nu este pentru copiii sub 12 ani. pe prospect scie ca nu contine decat pulpa de fruct si acid citric. O data scrie ca nu este pentru copiii sun 12 ani, in alta parte ca nu este pentru copii. si foarte contrariata, ca nu asta afasem eu despre el, caut pe net. toate firmele care il comercializeaza scriu numai laudativ despre el si ca este si pentru adulti si pentru copii, dar dau peste un aricol foarte bine documentat, cu bibliografie, de pe wikipedia. acolo scrie ca FDA avertizeaza ca s-au facut studii si niciunul din asa-zisele beneficii nu are rezultate. unele studii pe soareci au aratat ca se inmultesc celulele canceroase , alte studii ca se micsoareaza nr. lor. dar cel mai grav, contine o substanta toxica, si au fost 2 cazuri de hepatita provocata de intoxicatia cu acea substanta. si mai scrie ca uniunea europeana nu a declarat ca fiind sigura decat o singura marca de noni juice, fiindca el este produs de mai multe firme. asa ca mare, mare atentie la ce cumparati, chiar daca nu sunt medicamente. eu nu stiu cum se permite comercializarea acestor suplimente alimentare la intamplare. ar trebui verificate si sa intre in regimul medicamentelor. nu poti sa vinzi orice, cu orice permisiune., mai ales ca nu toata lumea are acces la informatie. nu ar trebui sa fie permis sa se vanda daca nu este sigur. zici ca e din plante si nu iti face niciun rau, dar nu e chiar asa. citi articolul de pe wikipedia inainte sa cumparati noni juice. mai ales ca poate ca il dati in combinatie si cu allte medicamente si nu stiti ce efect are asupra ficatului.

sus

Denunta
colnago

25.02.2010 8:28     citat 

Buna tuturor!
Sunt vreo 300 de firme care, printre altele comercializeaza si noni insa originalul este cel din partea firmei Tahitian Noni International: sucul Tahitian Noni juice. Contine 89% noni si restul afine si struguri rosii. Este singurul care are acordul EU, Novel Food: 2003/426/EC care declara ca nu are nici un fel de contraindicatii, se poate consuma la orice virsta. In fine...nu doresc sa fac reclama
Fetele mele consuma Tahitian Noni de 2,5 ani si de atunci nu au mai fost la medic, a trecut a doua iarna si nu sau inbolnavit ... 1L costa 125 Ron, pentru ele ajunge pina la o luna de zile.
Este singurul produs pe baza de noni care este prezent in PDR, manualul medicilor din SUA si Canada, ei pot recomanda ca tratament complementar

sus

Denunta
lulu26

Copii

25.02.2010 8:59     citat 

In timpul cand ma informam despre acest sirop am vazut si eu ca sunt mai multe firme care-l comercializeaza sub diferite forme.
Pt noi a fost apa de ploaie; dupa un set de analize complet am gasit si raspunsul problemelor noastre: copiii mei erau in limite normale in ceea ce priveste imunitatea in schimb li sau descoperit ceva alergii respiratorii.
De cand tinem in frau alergiile cu singulair suntem foarte bine, in sezonul rece care a trecut am scapat fara nici o laringita(in contextul in care anul trecut pe vreme asta aveau cate zeci de larigite la activ pe fond alergic)
Sfatul meu: mergeti pe mana investigatiilor medicale inainte de a indopa copiii cu asa zise siropuri minune "no name" zambet

sus

Denunta
carla_craciun

05.04.2010 6:02     citat 

eu stiu fa este foarte bun

sus

Denunta
VitaClub

06.10.2014 4:22     citat 

----------
roxanamirela a scris:
Lulu cam cat costa si cat timp trebuie dat pt. imunizare?
Abramburica biorezonanta se face la orice varsta?

rox
----------

Produsul poate fi cumparat acum la un pret special de doar 169 LEI de persoanele care solicita cardul de reducere, iar livrarea e gratuita oriunde in tara prin curier rapid.
Mai multe detalii despre produsul Noni Sirop de la Calivita gasiti pe site-ul nostru: http://www.vitaclub.ro/products/Noni-Ca...-noni.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: