· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Informatii despre crese, gradinite, scoli > Crese/gradinite Galati
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Crese/gradinite Galati     
titoto

Copii
Ioana-Cristina: 15 ani, 6 luni

13.08.2008 3:53     citat 

Acum am vorbit acum cu cealalta educatoare si mi-a spus ca de ieri este venita doamna directoare, deci poti sa o suni acum. Succes!

sus

Denunta
petronela

Copii
Lavinia: 14 ani, 7 luni

13.08.2008 9:45     citat 

abia acum am vazut mesajele tale, o sa incerc maine sa mai sun. cand am fost pe acolo muncitorii de acolo au spus ca e plecata din tara, dar maine dimineata o sa sun cu siguranta. multumesc mult ca ma ajuti cu problema aceasta. tu unde duci fata anul asta, la ce gradinita?

sus

Denunta
titoto

Copii

14.08.2008 6:42     citat 

Eu am inscris-o pe Ioana in februarie la o gradi de stat aproape de casa, pentru ca nu avem o situatie materiala prea buna ... trist, dar adevarat. Dar, tot mai sper sa se intample o minune, sa-mi gasesc un job mai bine platit ca sa o pot duce tot la gradinita asta particulara, daca nu de la 15 sept., macar din semestrul doi. Daca nu ar fi fost problema banilor, nu as fi mutat-o sub nici o forma.
Cu multa placere ajut, daca pot, doar asta-i farmecul pe acest forum: ajuti si esti ajutat neconditionat, cunosti oameni extraordinari, iti faci prieteni trag cu ochiul

sus

Denunta
petronela

Copii

14.08.2008 6:01     citat 

vesti proaste trist nu mai au locuri. nu mai stiu unde sa ma mai duc sa caut, cred ca ramanem tot la varianta de bona, desi as vrea sa stea printre copii plang sau sunt foarte trist spunea sa mai astept poate se elibereaza vre-un loc, daca se mai retrage careva, dar nu ma mai vad asa de norocoasa. tu ai retras-o pe a ta, sau e rezervat locul?

sus

Denunta
titoto

Copii

18.08.2008 6:18     citat 

Imi pare rau trist
Nu am rezervat locul...sincer, ma asteptam sa nu mai fie locuri, pentru ca la grupa mica e batalia mare pt. locuri, nu numai aici, peste tot ... eu anul trecut am inscris-o din iunie. Dar nu dispera, mai sunt parinti care isi retrag copiii...ori nu se adapteaza deloc, ori cine stie din ce motiv. Tu oricum vroiai sa o dai de la 1 oct., poate in alea 2 saptamani se iveste ceva. Dar, trebuie sa ai pregatita si varianta de rezerva, adica bona.

sus

Denunta
petronela

Copii

18.08.2008 2:59     citat 

da, bona e inca o optinune, nu am informat-o de planurile mele, dar nu imi pierd speranta, mai astept. sa vad ce mai apare

sus

Denunta
petronela

Copii

06.10.2008 4:44     citat 

am gasit pana la urma o gradinita buna. e noua, asa ca deocamdata are putini copii. se numeste "Mirunaland" fata mea e incantata de tot ce face pe acolo, nu am avut deloc probleme cu ea. si educatoarele sunt niste dragalase

sus

Denunta
titoto

Copii

06.10.2008 9:08     citat 

Bravoo! Uite ca ati rezolvat problema si inca cum, fara probleme de adaptare surprins ... esti o fericita !
Am auzit si eu de gradinita asta ca isi fac reclama la radio ... o sa razi, dar pana la urma eu am dus-o pe Ioana tot la gradinita aia de la Flora... m-am hotarat pe 12 septembrie jenat si am avut noroc ca mi-au primit-o ... e deja la grupa mijlocie foarte fericit

sus

Denunta
petronela

Copii

06.10.2008 9:53     citat 

si eu cand am sunat spusese ca nu mai au locuri, cred ca s-au mai eliberat, dar sunt multumita aici, desi preturile sunt putin mai mari

sus

Denunta
titoto

Copii

06.10.2008 10:01     citat 

chiar nu mai aveau locuri, dar se pare ca toata lumea de acolo a indragit-o pe fi-mea si au regretat enorm ca nu o mai duc ... era un fel de exemplu didactic sau nu stiu cum sa-i zic, a avut o evolutie remarcabila la gradinita ... asa ca atunci cand am sunat sa intreb daca se mai poate s-o duc mi-au spus ca pentru Ioana oricand se gaseste loc jenat

sus

Denunta
petronela

Copii

06.10.2008 10:06     citat 

da, e chiar dragut din partea dansei. sarut e frumos sa iti vezi copilul atat de apreciat. si a mea face furori pe acolo. au indragit-o toate de acolo, mai ales ca nu plange niciodata ca vrea la mami foarte fericit

sus

Denunta
shodorogea

24.10.2014 8:28   Gradinita Particulara Galati  citat 

nici nu am incercat la alte gradinite din Galati.. noi am dat baiatelul la gradinita particulara Iulica .. am incercat inainte si cu bone dar pana la urma nu eram multumiti... la varsta lui de nici 2 ani, a fost o alegere foarte buna... suntem multumiti ca de la ora 8 si pana la 6 seara copilul este in siguranta, se dezvolta si fizic si intelectual iar noi mergem la serviciu fara griji... mai cautati ... crewd ca sunt si alte gradinite bune daca aveti timp vizitati si hotarati..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: