· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2004 > Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
subiect nou  raspunde
autor Clubul copiilor nascuti in 2004 (10)     
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 14 ani, 8 luni
David: 5 ani, 8 luni

03.04.2013 3:01     citat 

Buna, fetelor!
Ma apuca nostalgia citind nume cunoscute si mi-e groaza cand realizez cati ani au trecut si cat de repede au trecut.
Si noi suntem in clasa a doua si temele nu sunt pe lista noastra de preferinte...
Eu sunt insarcinata cu DPN 1 dec 2013. Asta e si motivul pentru care am intrat pe forum si am realizat ca nu mai cunosc pe nimeni - pana ce am gasit acest subiect.

sus

Denunta
xrisanka

Copii
Miruna: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

05.04.2014 8:22     citat 

Buna dragi mamici! Sunt cam 9 ani de cand nu am mai intrat pe forum, de atunci mi-am uitat si parola, cred ca mi-a fost inchis si contul, cred ca nu mai am nici e-mailul pe care il aveam atunci. Sunt crisanca, mama de una bucata Miruna, nascuta pe 19 Noiembrie 2004. S-au intamplaaat foarte multe schimbari in viata noastra de atunci. Multe schimbari pe plan familiar, de fapt...pe toate planurile. Acum, Miruna este in clasa a 3-a si de aproape 4 ani ne-am mutat pe o insula in Grecia. Deci sunt mamica de Miruna si, cu ajutorul lui Dumnezeu, viitoare mamica de octombrie! Ma bucur sa descopar din nou acest forum si sper ca ma primiti din nou printre voi cu acest nou nickname, xrisanka. Deep sunt tot eu, crisanca zambet
Salutari tuturor mamicilor veterane de aici si celor noi bineinteles.

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 14 ani, 8 luni
David: 5 ani, 8 luni

06.04.2014 9:38     citat 

Hello! Hello!
Ce frumos ca mai apare o burtica!!!
Eu am nascut un nazdravan in 25 noiembrie 2013. Alexandra il iubeste enorm de mult si noi la fel. Crisanca, ma bucur tare mult pentru voi! Sa ai o sarcina usoara si un copilas sanatos! Mult timp ne-a luat si noua sa ne hotaram sa mai avem un copil, dar e ceva absolut extraordinar...cu exceptia noptilor nedormite de la inceput. scot limba Miruna ce mai face?

sus

Denunta
xrisanka

Copii
Miruna: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

06.04.2014 1:01     citat 

Da, greu m-am hotarat sa mai fac un copil, de fapt nu m-am hotarat...s-a intamplat. Pe Miruna am crescut-o aproape singura si a trecut prin multe etape grele. Este o fetita extraordinara, din pacate foarte sensibila. Am trecut prin multe impreuna. Cel mai greu moment pentru ea a fost divortul si faptul ca a inceput o viata noua in alta tara, a trebuit sa invete o alta limba, alti prieteni. Din fericire este un copil care nu se lasa pus la pamant, a invatat foarte repede lucrurile noi si acum este in clasa a III-a, la o scoala cu predare in limba greaca. Este un copil bun, un copil ambitios si in continuare face experimente ciudate rad....Imi aminteam, citind pe forum, ce tampenii facea cand era mica. Acum este domnisoara, asculta cand vrea (in proportie de 80%), are momente de rebeliune (pe care le pun si pe seama divortului), este un elev foarte bun.
Ii place muzica, are senzatia ca are voce (intre noi fie vorba, NU are) si ma condamna ca nu am dus-o undeva sa isi arate talentele,sa-si inceapa cariera :foarte fericit
Vorbeati despre tabere, chiar acum este plecata intr-o excursie de zile...pe partea cealalta a Greciei (noi locuim in insula Paxos) si in afara de faptul ca este casa goala, ea se distreaza de minune.

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 7 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 9 ani, 9 luni

31.10.2014 2:07     citat 

Vad ca nici nu mai apar in ultima lista ...Abramburica mamica Danutzei...domnisoara de 10 ani aproape, pe 21 decembrie...clasa a IV-a...
Danutza este f bine si un copil mai mult decat perfect, capos,amuzant,inteligent si f independent ceea ce o va ajuta f mult in anii care vor urma.
Face gimnastica de performanta si anul viitor probabil o va intinde catre lotul de la Deva...se pare ca este o mica minune a gimnasticii fiind antrenata de cea care a descoperit-o si format.o pe Larisa Iordache!!!
NU are rost sa va zic cat de mandra sunt!!!
Danutza intre timp a mai primit in dar un fratior ....terorist...care a fost/este si va fi opusul ei in ceea ce priveste cumintenia,intelegerea si comunicarea. El in schimb este mult mai dragastos si lipicios! Si el se indreapta mai mult catre sport avand abilitati si pt gimnastica dar inclina mai mult spre inot unde se descurac de minune la 4 ani jumate invatand singur sa inaote in bazinul de adulti!
In rest suntem sa zicem bine...mai putin bine pt ca sotul a trebuit de aprox o luna sa plece din tara pt ca aici nu faci decat sa te adancesti in datorii!!!
Va pup si spre sa ne auzim cu bine!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: