· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casa > curatenie la minut... ce secrete aveti? II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor curatenie la minut... ce secrete aveti? II     
Carmella

01.08.2007 12:04     citat 

----------
onitzu a scris:
pai da.....ca baia ta e desteapta, adica are scurgere......ceea ce astia de facura blocul nostru au uitat............
----------

Am mai vazut chestia asta in Brasov surprins dar credeam ca e caz izolat. Zau, ce arhitecti si constructori au proiectat baile alea, frate ? Pai la mine dupa un dus e mai multa apa pe jos decit curge in cada rad ca n-am nici paravan sau perdeluta ... e in proiect de vreo 6 ani ...

Pe-aici bate iar un vint de m-a zapacit cu praful, parca special imi face in ciuda cind ma gasesc si eu sa il sterg asa, la firisor. Ieri am luat pamatuful cu pene si pe o parte desprafuiam pe alta aspiram praful care sarea in toate partile. Am aspirat pe jos, am mai lasat praful sa se mai aseze si-abia dup-aia l-am sters cu Pronto pamatuf pe care am pulverizat si Pronto spray de mobila. Am spalat terasa, balcon, sa nu mai avem de unde aduce prea mult praf. Si peste noapte s-a stirnit iar vijelia, juma de movila de praf + nisip de la constructia vecinilor e iar la mine in casa plang sau sunt foarte trist O sa decretez cod rosu si n-o sa mai sterg praful pina la toamna cind inchid toate geamurile ochi peste cap

Pamatuful cu pene e o chestie haioasa pe care am gasit-o la Brick (un magazin de materiale de constructii in Ctza), de fapt utilitatea lui e clara, sterge praful, dar are o alura foarte eleganta trag cu ochiul coada e din bambus si e curbata ca un miner de umbrela, iar pamatuful propriu-zis e din fulgi adevarati foarte pufosi si interesant colorati, natural, nu artificial. Ma simt ca o menajera de-aia scortoasa de pe vremuri cind il folosesc, sortulet si boneta imi mai trebuie rad

sus

Denunta
danniela

Copii
sandra nicoleta: 26 ani, 4 luni
alexandru ioan: 19 ani

04.08.2007 9:26     citat 

Carmella, m-ai facut sa rad cu pamatuful tau. Am cumparat si eu o data dar nu era asa misto ca al tau si fiica-mea l-a pus in vaza de flori....

sus

Denunta
danniela

Copii
sandra nicoleta: 26 ani, 4 luni
alexandru ioan: 19 ani

07.08.2007 3:27     citat 

Fetelor , dati-mi un sfat.Am cumparat un stemer care are toate jucariile cam din acelasi plastic ca robotul de bucatarie de la Mulinex. Am facut orez in vasul special pentru orez si s-a patat de "tumeric" si nu mai iese la spalat. Am frecat cu ciff, cu dero de vase. cu ariel, cu clor, cu praf de curatat, cu domestos, dar nu a iesit. Mai stiti si alte solutii???? Sar'mana in avans

sus

Denunta
steluta11

08.04.2015 10:38     citat 

Secretul sta in a apela la o firma de curatenie. E singurul mod prin care nu mai sunt nevoita sa pierd o gramada de ore luna de luna facand curatenie. Nu toata lumea agreeaza solutia asta pentru ca e destul de costisitoare.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: