· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > scaun auto
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5
subiect nou  raspunde
autor scaun auto     
Ay

Copii
Y: 11 ani, 7 luni

19.04.2008 12:36     citat 

Am priceput cu isofixul.Ce-i drept,cand am scris mesajul era destul de tarziu si imi era lene sa mai caut pe google sau wiki...

Cred ca o sa tragem si noi maine o fuga prin Metro,eventual Selgros;poate gasim ceva bun si ...rezonabil.Azi am fost intr-un magazin unde era cat p-aci sa cumpar,dar nu m-am putut hotari intre:

http://www.bestkids.ro/p-463-scaun-auto...18-kg.aspx

si

http://www.bestkids.ro/p-533-scaun-auto-moovy.aspx

..plus ca am mai dat peste o serie de produse cu preturi cam piperate si am zis sa ne mai uitam si prin alte parti,eentual o cautare pe ..google.

ps- daca,intamplator,cunoasteti modele de mai sus,poate lasati si un comment.Apropo,noua ne trebuie musai de la 0+ kg.

sus

Denunta
iriss

Copii
Yvonne Maria - Un ingeras minunat
12 ani, 5 luni
David-Alexandru: 10 ani, 11 luni

20.04.2008 11:04     citat 

Ay, eu am luat http://www. happybaby. ro/Grand%20Prix%20Silver.htm (inlocuieste spatiile). E super bun, burete gros si are si reductor de inaltime, sta comod in el (are 1 an si 2 luni acum). O ridic mai in sus (de fapt il dau pe spate mai mult), pt ca s avada pe geam si e f incantata.

Am vazut ce varsta are copilasul tau. Sincer, mie la 4 luni mi se pare cam mic de pus in scaun 0+ Nici unul nu se lasa pe spate la fel de mult ca scoica, iar ei inca nu pot sta in fund si le poate afecta coloana. Faci cum crezi, dar mai bine mai astepti vreo 2 luni, cel putin sa stea in fund bine.

sus

Denunta
Ay

Copii
Y: 11 ani, 7 luni

21.04.2008 11:16     citat 

Multumesc de raspuns!Deja l-am cumparat pe cel de la inglesina "moovy".

Intr-adevar,la doar 4 luni e de discutat cu asezatul in fotoliu` 0+.Are totusi pernuta pentru cap si spate care ajuta copilul sa stea intr-un unghi cat mai deschis (daca pot spune asa),plus ca spre deosebire de celelalte scaune auto mi s-a parut cel mai putin .."adanc" chiar si fara pernuta ajutatoare.

Speram ca macar pana va incepe sa stea in fundulet sa nu facem drumuri lungi si sa ne ajute doar ici si colo in oras cand e nevoie.

sus

Denunta
lukas1

15.01.2009 12:55   Cele mai sigure scaune auto din lume testate si aprobate!!!!  citat 

Vrei sa cumperi cel mai sigur scaun auto sau cel mai bun carucior din lume?

www.avertismentpentrureclama este singurul magazin online din Germania care ofera produse germane foarte bune si sigure pe limba romana in magazinul virtual. Daca apesi pe steagul Romaniei iti arata totul pe limba romana. Acolo gasesti: Quinny Zapp, Quinny Buzz, Quinny Speedi, Quinny Freestyle, Maxi Cosi Mura, Maxi Cosi Citi, Römer Yanis; Maxi Cosi Cabriofix, Maxi Cosi Citi SPS, Maxi Cosi Tobi, Maxi Cosi Priorifix, Maxi Cosi Rodi; Römer Babysafe, Römer Duo plus, Römer Eclipse, Römer Evolva, Römer King si mult mai multe...
Toate preturile sunt ca in Germania si sortimentul este foarte mare, toata colectia din 2009 poti sa gasesti acolo!!! GENIAL!!!!

sus

Denunta
Tit

Copii
Sofia
Natalia
Felix
Remus
Julia

24.02.2009 3:04     citat 

Scaunas de masina pt copii (scoica ?) nu prea sint fara huse sintetice. Am vazut de piele.. dar nu stiu cit e de raspindit. Noi folosim o blanita de oaie / sau paturica moale sub bebeu. Cel mai sigur tip are cinci ancore, nu stiu in Romania cum sint legile, daca e obligatoriu au ba. Cele mai practice sint cele care se pot folosi pt bebei pina la sase luni (?) cu spatele spre directia de mers, apoi se regleaza sa stea cu fata tip scaunel mai culcat au ba dupa dorinta, si tin pina la virsta de patru-cinci anisori. cool

sus

Denunta
fenesimonica

05.03.2009 2:58   prin magazine  citat 

noi avem de la miniblu.e ok.l-au cumparat nasii la botez.deci eu nu am umblat dupa el.

sus

Denunta
diana028

15.01.2015 11:48   prin magazine  citat 

noi am achizitionat modelulu asta : http://kidmagazin.ro/scaune-auto/6036-s...white.html mi-a placut mult ca este alb. Nu am avut probleme cu el dar se murdareste destul de repede asta este singurul dezavantaj.[/url]

sus

Denunta
Geanina85

18.11.2015 10:55     citat 

Si eu am descoperit un site cu foarte multe scaune auto, cosulete si inaltatoare auto. Site-ul este www.plusica.ro si il recomand cu incredere.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: