· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Probleme dupa fractura cotului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Probleme dupa fractura cotului     
kinetodia

22.05.2009 8:25   Cere medicilor mai multe detalii!!!  citat 

Cere medicilor mai multe detalii!!!
Trebuie sa stii foarte bine daca este vorba de afectarea nervilor periferici ai membrului! Asta ca sa stii daca apelezi la chirurgie reconstructiva a nervilor pentru a recupera functionalitatea lor. Daca trec mai mult de 5-6 luni de la traumatism functionalitatea membrului superior afectat nu se mai poate recupera in totalitate. Pentru mai multe detalii iti las adresa de mail <[email protected]> Sunt kinetoterapeut.
Astept vesti despre Print!
Multa sanatate tuturor!

sus

Denunta
CarlaVargas

Copii
Printul: 15 ani, 9 luni
Printesa: 15 ani, 9 luni
Micul Print: 10 ani, 5 luni

17.06.2009 4:17     citat 

Nu am mai scris de mult... Nu am mai scris pentru ca s-au adunat asa de multi nori pe cerul familiei noastre, incat nu am avut nici atata putere sa scriu cateva randuri...

Pe langa gravele probleme de sanatata ale Printesei acum ne confruntam cu probleme mari si in cazul Printului meu adorat.

Pe scurt, la operatia de urgenta a fracturii nu au avut grija nici de arterie, nici de nervii bratului. Asa am pierdut DEFINITIV circulatia arteriala a bratisorului, avand numai circulatie colaterala.

Apoi avem vatamati si doi nervi din cele trei, deja am avut inca o operatie de 5 ore luna trecuta...

Urmam o kinetoterapie foarte dura, la care urla saracutul de parca ar fi jupuit de viu...

Si cotul lui tot nu vrea sa se extinda, si degetii la fel tot indoiti sant.

Fiind la control cu Printesa la Berlin, am gasit medici cumsecde care sa-l examineze si ne-au spus ca problema e grava, dar sant sperante, numai ca Printul ar trebui sa urmeze un tratament riguros de rehabilitare la Berlin, si probabil si o alta operatie. Tratamentul ar dura 3-6 luni in continuu si ar fi contra-cost.

Sant disperata.

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 12 ani, 7 luni

17.06.2009 4:46     citat 

Carla, trist
mult curaj si putere sa aveti...

sus

Denunta
Onush

17.06.2009 5:09     citat 

Carla, suntem cu sufletul alaturi de voi si ne rugam sa se imprastie norii de pe cerul familiei voastre.
Multa sanatate puilor ! sarut sarut sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 14 ani, 9 luni
Teodora Maria: 12 ani, 9 luni

17.06.2009 5:14     citat 

Sanatate! Sa se termine cu bine! sarut sarut sarut

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

17.06.2009 8:47     citat 

O, Doamne, Carla, imi sau seama ca esti ravasita cu totul!! In Ungaria a fost operat prima data, nu? Deci nu se-ntampla numai in Romania. trist

sus

Denunta
CarlaVargas

Copii
Printul: 15 ani, 9 luni
Printesa: 15 ani, 9 luni
Micul Print: 10 ani, 5 luni

01.07.2009 1:48     citat 

Multumim pentru sprijin sarut

Da, a fost operat in Ungaria. Imi doresc sa fi fost operat in Romania, poate atunci nu s-ar fi intamplat asa plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
alina100178

26.12.2015 9:33   pentru Carla  citat 

V-as ruga mult de tot sa-mi scrieti daca s-a recuperat complet mana fiului d-voastra.Prin acelasi calvar trece si fetita mea care,pe 27.07.2015,a suferit o fractura la cot( fractura supracondiliana humerus stang).Mergem la recuperare din 14 sept.,zilnic,insa rezultatele nu sunt dintre cele mai bune.Adica,nu poate indoii mana sa manance un sandwich,spre exemplu, Nervii degetului aratator nu s-au refacut.Doctora ne recomanda in continuare multa miscare a bratului si rabdare multa.Sunt disperata,mi-e teama ca nu va putea indoii manuta niciodata ca cealalta.Multumesc mult,Alina.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: