· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > sarcina sau altceva?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor sarcina sau altceva?     
AndraAndreea

31.03.2016 7:05   sarcina sau altceva?  citat 

Dragi mamici si burtici, am o problema si sunt confuza atat eu cat si doctorul meu in urma analizelor de sange si urina. Am hotarat sa mai asteptam si sa refacem toate analizele dar pana atunci imi bubuie creierii !
Povestea incepe asa ... cm in feb 6-9 cu ovulatie pe 17 , contact neprotejat exact in dimineata ovulatiei. Scurgere roz pe 22 feb. Cm regulat la 25 max 26 zile , timp de 4 zile maxim (asta de trei luni incoace, pentru ca inainte venea la 25 zile dar tinea si cate 6-7)
Apoi cm 2-5 martie cu ovulatie pe 14 si la fel , contact si pe 13 si pe 14 , si pe 16. Cm intarzie 2 zile, lucru neobijnuit pt mine, timp in care incep greturi ca atunci cand iti ramane o pastila in gat, dar fara vreun gust rau, ragaieli, gaze , balonare, urinat des si sfarcuri sensibile , mai apoi dureri de sani si in final apare menstra... roz pe 27 ... maronie pe 28 , hemoragie pe 29 (numesc hemoragie un flux ridicat pentru aprox 3 ore, timp in care am umplut un tampon allways normal de tot) , redus pe 30, oprit pe 30 seara,astazi 31 fiind, din nou o prezenta infima rozalie...
Intre timp doctorul meu dragut imi face teste de urina.. negative, Hcg vineri 25 (cu starile si simptomele de rigoare) 0.58 , luni 28 inainte de menstra, dar cu scurgerea rozalie 0.66
Cand in mod normal HCG sub 4 sau in cel mai rau caz sub 2 e clar negativ si nu arata prezenta undei sarcini ...
Si totusi , stomacul este ok, nu am infectie urinara si dupa ce s-a oprit chestia asta ciudatica... revine greata, revine starea de agitatie, gaze si tot tacamul.. de aseara ...
Plus ca in continuare mergand pe strada am tendinta de a-mi tine respiratia la miros de mancare pentru ca imi vine sa vomit. (de unde eu adoram mirosul de carne fiarta acum nu mai gandul la ea ma face sa vars).
Intre timp intru pe net si citesc aproape toate paginile destinate simptomelor de acest fel ... si gasesc un test cu iod si urina pe o foaie alba .. albastru negru sau culoare nemodificata = negativ , violet sau lila = sarcina pozitiva. Incerc metoda ca orice femeie curioasa si surpriza... un violet intens si frumos. (sotul = albastru, o prietena gravida =violet , si o alta prietena care nu este gravida = albastru inchis spre negru...)
Nu stiu cat de adevarata e toata treaba insa imi cam da fiori pe sira spinarii ...
Pana refac analizele aveti cumva vreo explicatie logica din propria experienta, urmeaza sa ma prezinta la o ecografie transvaginala din proprie initiativa pentru ca ma gandesc ca poate e mai concisa si imi poate da mai multe raspunsuri...
Dar pana la data programata ... As aprecia orice idee sau sugestie (nu am nici o sarcina , nici un avort si am deja 30 de ani)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: