· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > tuse seaca iritanta continua
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor tuse seaca iritanta continua     
simo_blaga

23.03.2012 10:18   tuse productiva  citat 

Ufff, ce comuna pare sa fie problema asta cu tusea la copii.
Bine, micutul meu de 4 ani a avut o tuse productiva...cateva saptamani bune, timp in care am incercat si noi cu toate siropurile si ceaiurile posibile... dar nu-l ajutau decat sa doarma linistit o noapte eventual...si pe urma o lua de la capat.
Pana cand ne-a recomandat medicul Fluimucil sirop...si abia cu asta i-a trecut.
N-as putea sa zic pentru tuse seaca...dar la tuse productiva, daca va intalniti cu situatia asta, puteti incerca fluimucil...micutului meu i-a facut foarte bine :)
Sanatate tuturor!

sus

Denunta
corneliaberka

02.02.2016 9:37     citat 

Am incercat mai multe siropuri . Dar ce ne-a ajutat este siropul Prospan , pe baza de iedera, natural, fara conservati, coloranti, recomandat de medicul pediatru si ce este important este si pentru tusa seaca si pentru tusa productiva. Aste foarte util astfel incat nu intotdeauna iti poti da seama ce fel de tusa are copilul.Sanatate tuturor!

sus

Denunta
corneliaberka

18.04.2016 11:10     citat 

Incearca siropul natural pe baza de iedera Prospan . Noua ne-a recomandat medicul pediatru si ne-a ajutat. Este un antitusiv si un expectorant super . noi mai luam de obicei si ridiche cu miere. Sanatate!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: