· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > cosmetice pt. bebe - de care?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor cosmetice pt. bebe - de care?     
dodosasha

Copii
S
P

11.09.2007 9:37     citat 

Christa, DA ai dreptate cu cantitatea de ceai. Nu am precizat ce fel de cani. Eu am baut cam 1 - 1,3 litri ceai pe zi timp de aproape 6 luni. Imi pare rau ca nu am alaptat decat vreo 12 dar ... bine ca au fost 6 exclusiv. Rezultat contrar celui scontat nu am avut. Poate am avut noroc.

sus

Denunta
alina-florinela

13.09.2007 9:17     citat 

va multumesc mult fetelor sarut sarut sarut .....imi sunteti de foarte mare ajutor!!!.... sarut sarut sarut

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 11 ani, 9 luni
Ida Maria: 8 ani, 5 luni

13.09.2007 12:34     citat 

----------
mamaluidavid a scris:

Stie cineva ceva pentru stimulkarea lactatiei inafara de ceaiuri? Bebe meu ramane fara papica de la mine,nu a supt niciodata(m-am muls; nu a vrut).Trebuie sa spun ca e alergic la proteinele din laptele de vaca,numai de cateva zile am iesit din spital.Acum ii administrez Pregamin dar face niste colici foarte urate.
----------

Galactogil, cate o lingurita dizolvata intr-o cana cu apa dimineata si seara. La mine a avut efect.
A, si pus copilul la san de cate ori cere, chiar si la o ora.

sus

Denunta
mamaluidavid

Copii
david vlad: 11 ani, 10 luni

13.09.2007 9:46     citat 

Multumesc DJ. o sa caut.Il gasesc la farmacie?
As vrea eu sa il pot pune la san ,dar nu a supt decat o saptamana si atunci numai cu mamelon.Acum ma mulg cu pompa de la Avent si restul cu manutzele.

sus

Denunta
Onush

13.09.2007 10:10   Re: cosmetice pt. bebe - de care?  citat 

----------
alina-florinela a scris:
si ce anume?gel de dus ,ulei?aici chiar sunt in ceata
va multumesc multtt!!!! jenat
----------

Eu am folosit si am fost foarte multumita in ceea ce priveste igiena corporala de produsele de la Sanosan: Sampon, Crema cu zinc, Ulei de curatare, Servetele uleioase.

Igiena jucariilor si a accesoriilor de alimentatie: Solutia de sterilizat de la Chicco

Pentru iritatii Bepanthen

Pentru ingrijirea sanilior incepand cu luna a 6a de sarcina: Garmastan .

sus

Denunta
roxana5

Copii
Zana

14.09.2007 9:31     citat 

Alina, daca vrei s-o ajuti, dupa ce naste fa-i niste caserole cu mancare, du-te pe la ea cand iti cere si stai cu bebe-ul sa faca si ea un dus si sa stea pe buda ca oamenii. Si tine-ti parerile pentru tine. N-ai idee cat conteaza astea lucruri mici (ai sa ai cand ai sa fii si tu mama).
N-am folosit cosmetice pentru copii decat tarziu, dar stiu ca fac cojite, pentru alea am folosit Oilatum.

sus

Denunta
alessia_de

Copii
E: 14 ani, 11 luni
D: 11 ani, 10 luni

14.09.2007 10:54     citat 

----------
roxana5 a scris:
Alina, daca vrei s-o ajuti, dupa ce naste fa-i niste caserole cu mancare, du-te pe la ea cand iti cere si stai cu bebe-ul sa faca si ea un dus si sa stea pe buda ca oamenii. Si tine-ti parerile pentru tine. N-ai idee cat conteaza astea lucruri mici (ai sa ai cand ai sa fii si tu mama).
.
----------

Off topic: Roxana, bravo! De asta are nevoie cel mai mult o mama imediat dupa nastere!

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 11 ani, 9 luni
Ida Maria: 8 ani, 5 luni

14.09.2007 2:58     citat 

----------
mamaluidavid a scris:
Multumesc DJ. o sa caut.Il gasesc la farmacie?
As vrea eu sa il pot pune la san ,dar nu a supt decat o saptamana si atunci numai cu mamelon.Acum ma mulg cu pompa de la Avent si restul cu manutzele.
----------

Da, se gaseste.
In ceea ce priveste suptul mai bine ai incerca sa gasesti o moasa sau o doctorita care sa te invete cum sa il alaptezi. Eu nu aveam mamelon deloc si m-au invatat in spital cum sa il alaptez: il pliam pe toata suprafata si cand deschidea bebe gurita bine atunci i-l bagam in gura. Daca ai sanul mare cel mai usor e ca tu si bebe sa fiti culcati fata in fata. Acum e mai marisor si stie si el cum sa se prinda ca lumea, dar atunci era mic.

sus

Denunta
alina-florinela

15.09.2007 9:56     citat 

multumesc mult fetelor
nici nu aveam de gand sa o stresez
eu nu vreau decat sa o ajut,si asta nu inseamna neaparat siroiul de sfaturi(desi ea pe tot parcursul sarcinii mi-a cerut sfaturi)....si oricum stau linistita ca daca o deranjeaza ceva,cu siguranta imi v-a spune.....suntem foarte apropiate(tocmai am primit interdictie sa mai sun de 20 de ori pe zii acasa sa vad ce face foarte fericit foarte fericit )...... prostit

sus

Denunta
mamaluidavid

Copii
david vlad: 11 ani, 10 luni

15.09.2007 4:30     citat 

Eu dupa ce am nascut am avut mare nevoie de cineva care sa imi aduca mancare si sa faca curatenie in casa.Am avut noroc cu mama care a fost langa mine in primele 3 saptamani.A mai stat si cu bebe sa pot dormi o ora dupa amiaza (normal dormea si el ). Eu am intrat in depresie cateva zile, am facut si furia laptelui si plangeam din orice . Dar a trecut. Mama incerca sa ma faca sa o las sa stea ea cu bebe noapte dar nu am lasat-o.Ceva din suflet nu m-a lasat.

sus

Denunta
alina-florinela

29.09.2007 10:00     citat 

cumnatica mea a nascut acum 5 zile sarut sarut sarut ....si eu am asistat la intreaga nastere si travaliu sarut sarut sarut mai putin ultimele 3 minute in care am iesit din sala de nasteri sa-l sun pe tatic foarte fericit (era in delegatie trist ).....va multumesc din suflet pentru sfaturi ,mi-au fost de foarte mare ajutor

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 6 luni
alaptat, purtat, rasfatat

01.10.2007 11:10     citat 

Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

rox

sus

Denunta
tilla

Copii
Agneta 12 ani
Attila: 13 ani, 11 luni

07.10.2007 7:15     citat 

Eu folosesc cosmetice din italia, Bio Bio Baby sunt total naturale contin extrase de musatel si galabanele si alte minune. Are miros asa de placut incat toate familia foloseste rad Am incercat mai intai uleiul ca am facut si noi alergii pe alte produse din reclame socat Apoi am comandat online lapte de curatat si sapun si amidon de baie pentru nepotica mea care are 3 saptamani. Pielea copilului meu si la bebe nou nasct a revenit in totalitate. Merita sa incerci

sus

Denunta
alina_30091978

Copii
Matei: 18 ani, 6 luni
Alexandru: 12 ani, 10 luni

22.10.2007 9:40     citat 

Pentru mamaluidavid
Incearca sa-l pui la san cat de des vrea chiar si la o ora jumatate. E foarte important sa nu renunti. Al meu are 1 an si 3 lu ni si inca il mai alaptez. E bine si pentru el, dar e usor si pentru tine. Multa sanatate!

sus

Denunta
Mara21

23.08.2016 2:49     citat 

Buna draguta! In primul rand, felicitari pentru nepotica! Eu si gasca mea de pitici iti recomandam gelurile de dus pentru copii de la Bottega Verde. Este unul minunat cu struguri, musetel si tei, care ii calmeaza pe cei mici imediat si ii adoarme in doi timp si trei miscari. Eu sunt super incantata de el ca il folosesc in fiecare seara la baita copiilor, iar apoi adorm imediat. Plus ca Bottega are produse chiar bune nu numai pentru cei mici, dar si pentru mamici (haha, am facut o rima), iar la comenzile de la ei de pe site (www.bottegaverde.ro) au o multime de reduceri si ofera si cadouri. Eu profit de acest aspect ori de cate ori se termina gelul de dus! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: