· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > caderea parului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  raspunde
autor caderea parului     
florinilie

20.11.2013 11:22   Caderea parului  citat 

Suplimentele ar trebui sa ajute deoarece au in componenta vitamine si minerale care pot stopa caderea parului. Eu cand am fost la medic cu problema asta, mi-a zis ca imi cade parul deoarece am lipsa de vitamine si zinc!

sus

Denunta
janas

16.09.2014 12:30   Suplimente  citat 

Follixin, Gerovital, Nanogen si inca cateva stfel de produse. De preferat este ca mai intai sa incerci sa iti schimbi stilul de viata, dieta, sa faci sport si sa nu te stresezi!zambet

sus

Denunta
jernos

03.12.2014 2:39   Caderea parului remedii  citat 

Suplimentele pentru oprirea caderii parului sunt recomandate din cauza faptului ca nu genereaza efecte secundare si ca sunt usor de asimilat de organism.

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 3 luni
Ida Maria: 9 ani, 11 luni

08.12.2014 12:19     citat 

Inainte de suplimente mai bine va faceti si niste analize; caderea parului poate fi un simptom al mai multor boli.

sus

Denunta
janas

10.04.2015 12:20     citat 

Asa este. Caderea parului poate fi intr-adevar un simptom. Pot fi carente de vitamine sau alte probleme poate chiar mai grave care pot genera caderea parului.

sus

Denunta
ionutcarciumaru

07.09.2016 10:12   Tratament caderea parului  citat 

Janas tu ce ai folosit dintre suplimentele alea? Te-au ajutat sa stopezi caderea parului in caz ca ai folosit produsele?

sus

Denunta
markolino

07.03.2017 2:14   Re: Suplimente  citat 

----------
janas a scris:
Follixin, Gerovital, Nanogen si inca cateva stfel de produse. De preferat este ca mai intai sa incerci sa iti schimbi stilul de viata, dieta, sa faci sport si sa nu te stresezi!zambet
----------

cremele saau mastile sunt bune si ele in lupta impotriva caderii parului. Si sa nu uitam nici de sampoane cu extracte naturale fiindca si ele sunt utile in astfel de cazuri.

sus

Denunta
janas

25.08.2017 12:53     citat 

folixin si nanogen. ambele sunt ok!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: