· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > senzatie ciudata
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor senzatie ciudata     
Biencutza

Copii
Ingrid Anna: 11 ani, 4 luni

11.12.2005 2:02     citat 

Dragele mele,
in final sarcina a fost confirmata si la mine....ajunsesem deja la 7 saptamini, ma simteam absolut minunat pina cind in aceasta saptamina au aparut niste mici singerari la inceput, au devenit mai abundente cind deja eram in spital, iar peste 2 zile am pierdut sarcina.
Sunt intrebari la care nici noi, nici medicii nu ne pot raspunde....de ce, cum.........a ramas doar foarte multa durere in sufletele noastre.
A urmat apoi si un chiretaj, acum 2 zile, iar fizic ma simt bine.
Fetelor care mai sunteti in Germania, imi puteti spune daca ati trecut prin experiente asemanatoare, ce analize ati facut ulterior.....mie mi-i s-a spus ca nu e nimic necesar, dar nu mai stiu ce sa cred.
Deja am planuit sa merg la sfarsitul lunii ianuarie in Romania sa imi consult ginecologul meu, vreau sa fiu sigura ca in continuare voi face tot ce imi sta in putinta sa nu mai fim nevoiti sa trecem prin asemenea durere.
Va pup mult si Dumnezeu sa aiba grija de voi toate si de micutii vostri sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani

11.12.2005 2:30     citat 

offff, Biencutza, imi pare rau. trist Bine ca iti este macar fizic bine, si va doresc sa va mearga si sufleteste ceva mai bine cat de curand. sarut

sus

Denunta
ingrid76

Copii
Nina: 12 ani, 11 luni
Jonas: 7 ani, 3 luni

11.12.2005 8:09     citat 

ach Biencuta trist si mie imi pare rau trist va doresc multa putere sa o luati de la inceput sarut multa sanatate

sus

Denunta
snow-white

11.12.2005 9:51   senzatie ciudata  citat 

Biencutza, as vrea sa iti mai ridic putin moralul daca se poate si sa-ti spun ca si eu am patit acelasi lucru ca si tine in vara-mai precis in iulie, la sfirsitul lunii, aveam aproape 8 saptamini de sarcina si am pierdut bebele care se oprise din evolutie iar acuma sint din nou gravida.
Alta prietena de-a mea a patit de 2 ori acelasi lucru iar acuma 2 luni, a nascut o fetita frunmoasa si sanatoasa.Stiu ca e dureros, nu atita fizic cit sufleteste insa nu te gindi la ce e mai rau, o sa ramii din nou graviduta si ai sa vezi ca ai sa uiti de necazul asta.
Sper ca te-am mai linistit putin si-ti doresc multa sanatate si sa auzim cit de curind o veste buna.

sus

Denunta
Biencutza

Copii

11.12.2005 11:02     citat 

Va multumesc fetelor tuturor, va multumesc pentru incurajari si mesajele voastre pozitive. Sunt norocoasa ca exista in viata mea persoane care ma iubesc si ma sprijina si sper ca Dumnezeu ne va mai binecuvinta in curind cu bucuria unei alte sarcini si a unui bebe sanatos.
Singurul lucru care imi da putere acum e gindul ca trebuie sa fiu sanatoasa si sa am grija de mine pentru bebele pe care mi-l doresc si care sper sa nu se lase mult asteptat sarut
Va pup si va doresc multa bucurie, sanatate si lumina in suflete.

sus

Denunta
moldlavi1

Copii
Andreea Maria: 18 ani, 2 luni
am nascut deja!

12.12.2005 3:28     citat 

bia, imi pare rau pt tine, poate ai citit ca mi s-a intamplat acelasi lucru. Acum sunt in 17 sapt, si mi-e f bine. Nu am mai vomitat de vreo 2 sapt, sper sa nu se mai intample. Parca ma simt mai bine ca la sarcina fetitei. Nu dispera. Asteapta 6 luni, eu am asteptat, si apoi puneti-va pe treaba. O sa vezi ca va fi bine. Daca ai Rh pozitiv, chiar nu tre sa-ti faci griji. La Rh negativ trebuia sa-ti faci imunoglobulina dupa avort.
Fii increzatoare. trag cu ochiul

sus

Denunta
Biencutza

Copii

12.12.2005 6:26     citat 

Lavinia iti multumesc si tie pentru mesaj, am citit acum prin ce ai trecut si tu si imi pare rau.....ma bucur insa ca acum esti bine si in forma si ca lui bebe ii merge bine.
Citesc acum foarte multe articole despre avortul spontan si citesc si mesajele voastre, am vazut ca multora dintre voi li-i s-a administrat Utrogestan (sau altele continind progesteron, dar sub denumiri diferite) si doream sa te rog sa imi dai mai multe detalii. Este necesara admininstrarea lui in cazul unei sarcini survenite ulterior unei pierderi de sarcina?
Multumesc mult,
numai bine si o sarcina frumoasa si sanatoasa,
Bianca

sus

Denunta
moldlavi1

Copii
am nascut deja!

13.12.2005 1:40     citat 

nu stiu daca trebuie administrat obligatoriu dupa un avort, dar la mine, la inceputul acestei sarcini, doctorului i s-a parut uterul putin contractat, si , noi dorindu-ne al doilea copil, lui i-a fost teama de un nou avort. Spunea ca uterul daca se contracta va expulza fatul, nu-i va da voie sa se dezvolte. Astfel, se relaxeaza si nu respinge sarcina, sau, mai mult, sarcina se dezvolta spre col, in loc sa se dezvolte in partea cealalta, spre fundul uterului. Asta a fost explicatia lui. Am inceput sa iau de la 6-7 sapt, si cred ca mai iau inca 2 sapt, dupa care sper sa opersa administrarea lui. Deci, in total, iau vreo 2 luni. Acum iau si vitaminele Materna, pentru mine si bebe.
Oricum, nu se compara acesta sarcina cu prima, pt ca ma simt foarte bine. Asa a fost de la inceput.
Ieri am facut si testul anticorpi antiRh, si au iesit absenti, deci totul e bine.
Nu dispera, si asculta parerile mai multor doctori si persoane, si fa cum crezi ca e mai bine. Si eu am inceput sa ma documentez dupa acel avort, si am aflat foarte multe lucruri despre care nu stiam nimic.
Pana atunci, traieste-ti viata cum o traiai si inainte, pana peste 6 luni, si fii vesela. Langa tine sunt multe persoane care te sustin.

sus

Denunta
moldlavi1

Copii
am nascut deja!

13.12.2005 1:42     citat 

am o prietena care , dupa un avort in 6 luni, a asteptat 3 luni, dupa care a ramas din nou insarcinata, si toata sarcina respectiva a stat numai la pat, cu perfuzii saptamanale. Poate ca e bine totusi sa astepti 6 luni. Acum, fetita ei e sanatoasa, normala. Are 3 ani. Dar ea s-a chinuit f mult in cele 9 luni.

sus

Denunta
Amaliutababy

16.05.2015 3:35     citat 

Buna fetelor!!! Am nevoie de parerile si sfaturile voastre. Sunt la prima sarcina in sapt a 16 a si am niste senzatii foarte ciudate la inima, asa ca o presiune, si bataii neregulate ale inimii pe tot parcursul zilei. Am tot ajuns pe la urgente dar cred ca mai mult din cauza panicii, iar intr-o seara am ajuns la urgente cu extrasistole, iar de atunci nu am mai facut dar senzatile astea imi dau o stare foarte rea si imi creeaza panica, mai ales ca majoritatea timpului il petrec singura, Ajutati-ma va rog!
[/b]

sus

Denunta
Mariaa8952

08.02.2018 11:32     citat 

Buna ziua! Sfatul meu este sa nu intrati in panica. Cel mai bine ar fi sa consultati un medic care sa poata prescrie un tratament in acest sens. Am intampinat si eu astfel de probleme, dar am trecut cu brio peste ele cu ajutorul domnului dr Silviu Istoc, care m-a ajutat sa rezolv aceasta problema fara operatie. Sanatate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: