· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Jocul si jucariile pentru copii > Jocuri si jucarii preferate
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Jocuri si jucarii preferate     
ani_ela

Copii
Eric - un spiridus
11 ani, 4 luni

13.01.2010 4:51   Jocuri si jucarii preferate  citat 

Propun sa scriem despre un joc sau o jucarie care a fascinat pe copilul/copii vostrii. Cu detaliul important asupra varstei care a avut copilul/copii la acel moment zambet

Eric la 2 ani si 4 luni este fascinat de jucariile si jocurile Thomas and Friends si piticul care spune povesti Doni. Piticul stie sa povesteasca o serie de povesti usoare si canta. Eric este fascinat, doarme in pat cu piticul si danseaza cand acesta canta.[/color]

sus

Denunta
bebedamian

Copii
Damian Rotaru: 9 ani, 6 luni

17.01.2010 12:16     citat 

nu stiu daca e vorba de acelasi pitic rad si bebe are unul, cu butoane, si spune povesti, trebuie sa dea el pagina, etc...
bebitzu meu e mic, si nu cred ca intelege el foarte multe, dar ii atrage atentia si cateodata se enrveaza pe el, si il prinde cu o fortza rad abia astept sa vad cand va fii mai maricel daca va dormi si el cu piticul rad

sus

Denunta
ani_ela

Copii
Eric - un spiridus
11 ani, 4 luni

17.01.2010 4:29   Piticul Duni  citat 

Buna,

Cred ca este vorba de acelasi pitic zambet, il cheama Duni .Ca sa poti asculta povesti trebuie sa intorci pagina accesand un buton care este situata pe piciorusul piticului. Este o jucarie ingenioasa si utila zambet

http://www.jucariidejucarii.ro/jucarii-...icul-duni/

sus

Denunta
bebedamian

Copii
Damian Rotaru: 9 ani, 6 luni

17.01.2010 4:30   Re: Piticul Duni  citat 

----------
ani_ela a scris:
Buna,

Cred ca este vorba de acelasi pitic zambet, il cheama Duni .Ca sa poti asculta povesti trebuie sa intorci pagina accesand un buton care este situata pe piciorusul piticului. Este o jucarie ingenioasa si utila zambet

http://www.jucariidejucarii.ro/jucarii-...icul-duni/
----------

da asha este....dar noua ne va folosi cand vom creste putin mai mari!

sus

Denunta
edy_nicolaie2011

Locatie: Str.Malului,Nr.4;Turnu Magurele;Teleorman;Cod 145200

31.05.2011 7:14   e fascinat de pistoalele de jucarie  citat 

Baietelul meu e fascinat de pistoalele de jucarie ,are numai 2 ani jumate si a primit de pasti cand am fost la bunici un pistol cu apa pe care eu incantat l-am si umplut ,dupa care am fost udati iar cand i-lam luat a inceput sa planga ,acum e jucaria lui preferata si ne stropeste de cate ori nu e la gradinita sarut sarut

sus

Denunta
anaflorea

26.10.2011 2:20     citat 

Fata mea este fascinata de noile noastre jucarii pe care le-am luat de curand (ursuletul GloE Bear ,plastilina Bionic Putty cu care modelam diverse animalute ,mingiute care sar foarte sus, si o catapulta Toonz cu care catapultam monstruletii din set dar si orice lucru micut care-i pica in mana .Astea le-am gasit aici www.kids.store.ro, Am mai luat din piata niste cuburi mari de plastic cu cifre pe care ne chinuim sa le ordonam.In lista preferintelor mai putem pune jocul cu popicele pe care de curand am inceput sa le tintim foarte bine.

sus

Denunta
megamind

13.03.2012 1:39     citat 

Ai mei baieti sunt inca foarte pasionati de seturile de constructii magnetice Geomag , le-am luat mai multe de-a lungul timpului si acum se joaca cu toate la gramada. Le place foarte mult se imagineze forme noi si au devenit chiar foarte priceputi.
Au inceput sa se joace cu ele acum doi ani, cand aveau 4 si 9 ani.

sus

Denunta
andrellina

18.11.2012 9:06     citat 

piticilor mei le-a placut foarte mult de la cateva luni pana pe la un anisor centrul de joaca de la Tiny Love; a fost cea mai interesanta jucarie din acea perioada; pe urma au aparut in peisaj masinutele, papusile, carticelele.. si acum i-am cerut mosului pentre altele si o chitara! rad

sus

Denunta
magdalina

17.04.2013 10:23     citat 

Juniorul meu e fascinat de o pantera roz din cauciuc. I-am luat o gramada de jucarii mai scumpe, dar el se joaca cu aia!Asta ezambet

sus

Denunta
Claudia65

03.02.2014 12:50   Jucarii pentru copii lego seturi de constructie  citat 

Buna mamicilor de pretutindeni,am tinut sa va pun in tema cu o problema destul de ajutatoare pentru toate mamicile si anume am fost prin mall-uri ca sa dau o raita si sa cumpar niste jucarii pentru copilasul meu ca ii plac foarte mult jucarii lego .Am ramas foarte dezamagita pentru ca aveau jucarii scumpe pentru bugetul meu ,eu vroiam sa ii iau jucarii set de constructie cu submarine si cu politie ,dar pana la urma am gasit cautand pe net o firma Brick Toy specializata pentru aceste tipuri de jucarii lego seturi de constructie enlighten cu submarine de la seria pigboat si cu politie de la seria Police unde le poti vizona si pe http://bricktoy.ro ,mi le-am procurat la un pret bun si accesibil fata de cele din mall-uri si copilasul meu a fost foarte fericit ca i le-am daruit.

sus

Denunta
simion124

19.05.2014 2:09     citat 

jucarii accesibile puteti gasi si pe site-ul acesta http://exclusive.com.ro/pentru-copii/jucarii

sus

Denunta
Claudia65

19.05.2014 10:03     citat 

Buna ziua, baietelului meu ii place sa se joace jocuri online pe internet.Asa cum spuneam jocurionline.us va aduce cele mai noi jocuri online puse pe mai multe categorii.

sus

Denunta
MioaraS

21.11.2014 3:29     citat 

Noi suntem fascinati mai nou de jocurile puzzle galt. Ne distram de minune! zambet
http://www.toysmall.ro/Puzzle/ps_Puzzle-Galt_153.html

sus

Denunta
damyy2019

29.03.2018 1:16     citat 

da

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: