· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Impresii de la nastere - Raspunsuri sincere
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
subiect nou  raspunde
autor Impresii de la nastere - Raspunsuri sincere     
Sorii

12.02.2014 11:48     citat 

Hey mamicilor! Eu sunt la cea de-a doua sarcina, iar la prima mi s-a spus ca exista riscul sa nasc prematur, ceea ce s-a si intamplat. De data asta, nu am vrut sa mai risc si am facut testul Parto Sure dupa ce am implinit 21 de saptamani de sarcina, care a depistat acelasi risc ca la sarcina anterioara. Afland acest lucru, mi-am petrecut mare parte din al treilea trimestru de sarcina in pat sau in casa, fara eforturi majore si astfel am reusit sa nasc la termen. Este un test nemaipomenit, m-a salvat de la chinul unei alte nasteri premature, vi-l recomanda si voua. Puteti sa va informati despre test pe site-ul www.testdenastere.ro

sus

Denunta
CHRISTHINA

Copii
Ianis: 4 ani, 8 luni
am nascut deja!

05.07.2014 11:29     citat 

fetelor mie mi e frica de nastere:( stiu ca am medic bun si am incredere in spitalul la care nasc, dar tot ma incearca asa o teama, stiu ca o sa trec si peste asta, dar asta nu ma opreste sa fiu speriata:))

sus

Denunta
Cocyyccs

17.04.2018 3:02     citat 

Buna mamici...am fost ieri la eco pt k sunt insarcinata in 7 sapt si am dureri de burta ameteli si la eco mi.a zis ceva de un lichid ce trebuie eliminat dar treptat ca la menstruatie k daca vine tot eodata pot pierde sarcina...poate ma poate ajuta vreo mamica care a mai trecut pe aici cu un sfat..daca trec de primul trimestru riscurile sunt aceleasi?problena e k la eco nu am inteles mare lucru caci sunt in Anglia si nu prea am inteles mare lucru

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: