· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Fibrom uterin intramural in sarcina de 18s
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Fibrom uterin intramural in sarcina de 18s     
LaVIniVI

04.08.2014 10:50   Fibrom uterin  citat 

Buna fetelor. Si eu sunt din Ardeal, mai exact Satu Mare insa am preferat sa mi fac aceasta interventie la doctorul cel mai bun si asa am si facut. Am plecat la Bucuresti unde l am intalnit pe dr. Rares Nechifor un om deosebit care te face sa razi si sa iti uiti problema pentru ca el se va ocupa de ea. Am simtit acele 30 de min de pe masa ca si cum as fi fost cu un prieten la un suc, chiar m am amuzat si a trecut foarte usor si repede asa ca fetelor chiar dak faceti un pic de drum in plus va lasati pe mainile celui mai bun doctor din tara cu privire la embolizari! Sunt incantata de decizia luata, ulterior fibroamele au scazut si sunt in proces de eliminare. De ce am insistat sa ajung pe mana acestui om? E foarte simplu... nu stii niciodata ce complicatie poate aparea in timpul interventiei si in acele momente este vital sa stii ca esti pe mainile cele mai pricepute!
Am 24 de ani si voi putea face copii oricand datorita acestui om!

sus

Denunta
Alexxagr

11.08.2014 11:15     citat 

Buna. Eu am 42 de ani si fibroame de vreo 4 ani. Prima data cand le-am descoperit erau acceptabile ca marime, 8 cm si 6 cm. Am incercat tratamentele naturiste si intr-adevar pentru inceput cu folos...mi-au scazut dimensiunile fibroamelor insa aveam durerile caracteristice si sangerari. Am zis k totusi e bine, poate mai tb sa se miceasca ca sa nu mai am simptome. Si s-au micit in timp in jur de 2-3 cm, insa la un moment dat nu a mai dat randament. Vazand totusi ca pe medicamente pot oarecum prelungi o operatie am zis sa incerc ceva pe baza hormonala daca natural nu mai functioneaza. Am fost la ginecolog si mi-a prescris Emsya. Eii...asta a fost cea mai proasta decizie a mea de pana acum! De la hemoragii, cheaguri, transpiratii si toate caldurile si senzatiile proaste posibile. Si cum e omul...am stat o luna, doua, trei ca zici ca poate iti trece! Nu trecea, se agrava si la un mom dat m-am intors la ginecolog. Aici mi-a zis ca nu prea avem ce sa facem mai mult decat o miomectomie laparoscopic, cu care nu am fost de acord.
Acum caut o clinica responsabila cu un doctor interventionist foarte bun pentru o embolizare. Spuneti-mi pe unde ati fost voi pt embolizare. Multumesc!

sus

Denunta
AmaAme

29.08.2014 9:52     citat 

In primul rand ar fi corect sa refaci consultul ginecologic sa vezi e exact daca e cazul pentru o embolizare, Daca nu ai simptome legate de fibrom si nu are o marime de speriat nu e neaparat cazul de interventie. Recomandarea mea e sa mergi pentru consult la Spitalul Universitar la domna Dr. Veronica Stanciu, iar ulterior daca e necesara embolizarea cel mai indicat ar fi sa mergi la dr. Rares Nechifor.
Sper ca te am ajutat, asteptam un raspuns.

sus

Denunta
Alexxagr

24.09.2014 11:44     citat 

Am fost la consult la dna dr Stanciu, o doctorita ft draguta. Dupa eco mi a inmanat documentele necesare si apoi am ajuns la consult la dl dr Nechifor. Dl dr si- a dat acordul pentru embolizare si urmeaza sa merg la interventie. Va tin la curent.

sus

Denunta
Alexxagr

31.10.2014 2:55     citat 

Buna fetele!
Va ramasesem datoare cu un raspuns cu privire la embolizarea despre care vorbeam luna trecuta. Printre una si alta am trecut si eu prin aceasta procedura. Sunt la 2 saptamani jumatate si vreau sa zic ca sunt bine, durerile mi-au trecut dupa primele 2-3 zile. Am fost si la dna dr Veronica Stanciu la eco si mi-a confirmat ca suny bine. Acum astept ca fibroamele mele sa se miceasca si sa stiu ca totul s-a rezolvat.
Am ramas placut impresionata de personal in primul rand, care este alcatuit numai din persoane tinere care au rabdarea necesara sa iti explice fiecare pas si mai mult de atat sunt umani...poti vorbi orice cu ei. Apoi, conditiile de cazare pot spune cu usurinta ca se ridica la nivelul unui hotel de 4 stele. Domnul doctor este un om minunat, vesel care iti castiga increderea deindata ce ajungi sa stai de vorba cu el.
Ma bucur foarte mult ca am ajuns sa fiu indrumata de aceasta echipa, le multumesc si ii recomand cu caldura!

sus

Denunta
Mariaa8952

18.05.2018 12:15     citat 

Buna ziua! Sfatul meu ar fi sa faceti niste analize pentru a stii exact daca exista un fibrom sau aveti alte probleme. In cazul in care este vorba despre un fibrom va pot recomanda doctorul meu, care m-a ajutat sa scap de aceasta problema. Dr. Silviu Istoc este un medic foarte bun. Eu merg la el de cativa ani si este specializat in interventie laparoscopica, prin care pacienta cu fibrom este tratata fara a i se elimina uterul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: