· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > super tratament par
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  raspunde
autor super tratament par     
nicholas

Copii
VICTORIA ANA-MARIA: 16 ani, 11 luni
NICHOLAS SEBASTIAN: 20 ani, 8 luni

11.12.2005 11:18     citat 

Si eu am facut tratament cu Revalid si cu inca o crema preparata in farmacie timp de 3 luni si vreau sa va spun ca mi-a crescut mult parul si in fata am o gramada de puf!Pastilele Revalid se iau 2 pe zi dimineata si una seara si ajuta foarte mult ,este pt.caderea parului si tulburari ale cresterii parului de origine necunoscuta,alopecie aparuta in timpul sarcinii,alopecie medicamentoasa sau datorata unor tulburari hormonale!Eu una sint multumita ca ma ajutat foarte mult si dupa cum vi-am mai spus eu am avut pelada adica mi-a cazut parul in spate o gaura cit o moneda nu mai aveam in locul acela nici macar un firicel plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Acum a crescut destul dar mai am de asteptat pina ajunge la lungimea dinainte sa cada!De cazut asa mai cade citeva fire cum este si normal la pieptanat si la spalat dar nu mai cad suvite cum cadeau inainte!Multa sanatate si Doamne ajuta sa scapam de problemele astea cu cazutul parului zambet

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 15 ani, 4 luni

12.12.2005 2:35     citat 

ramy, ce ne mai spui in urma tratam,entului cu Panthenol? O sa ma duc la farmacie sa incerc pastilutele panthenol...

sus

Denunta
bubuliculus

Copii

12.12.2005 10:39     citat 

farmaciile din romania nu comercializeaza panthenol sub forma de comprimate, ci doar alifie sau spray pt rani, eczeme, ulceratii, samd..plang sau sunt foarte trist((((

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

13.12.2005 10:44     citat 

de unde stii asa de sigur?
ca nu prea mai poti sa pui baza pe ce itzi spune o farmacista.
eu zic sa mai intrebi undeva, pt ca asa mi s-a intamplat si mie. cu atata convingere imi povestea farmacista ca nu exista un anumit unguent, incat aproape am renuntat sa mai intreb in alta parte si credeam ca e nebuna cosmeticiana pt ca mi-a recomandat ceva ce nu exista. noroc ca am mai fost la o farmacie si am cumparat fara probleme produsul de care aveam nevoie.

sus

Denunta
bubuliculus

Copii

13.12.2005 10:40     citat 

stiu, kiki, ai mare dreptate, dar am fost in 5 farmacii si toate mi-au spus ca nu exista panthenol comprimate. Acum am vbt cu o prietena mai desteapta scot limba care e tot farmacista si mi-a spus ca panthenolul este de fapt provitamina B5 si ca o pot gasi la farmacii si plafare daca cer vanzatoarei B5 comprimate...maine ma duc sa caut si va spun ce am rezolvat

pupici

sus

Denunta
MarcelaR

18.05.2018 1:36     citat 

Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.
zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: