· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Sexul si sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
subiect nou  raspunde
autor Sexul si sarcina     
Piscoto

Copii
Andrei Alexandru: 14 ani, 9 luni
Matei Cristian: 13 ani, 7 luni

25.10.2005 10:02     citat 

Hai ca am trecut si noi printr-o perioada de abstinenta. Data trecuta nu a fost asa.
Acum...s-a gandit tati ca se apropie nasterea si sa nu ma oboseasca prea mult. Mai ales ca mi-a crescut si tensiunea...daca patesc ceva in timp ce... rad
Eee, ieri dimineata tot am comis-o. I-am zis ca trebuie sa nasc normal si am nevoie de asta. trag cu ochiul scot limba jenat

sus

Denunta
palomita

26.10.2005 6:23     citat 

La mine lucrurile stau cam asa: abstinenta totala de cca 2 luni
Luna asta pe 12 mi s-a facut cerclaj ........
Sotul meu, acum plecat vreo 2 sapt. ar fi vrut dar trist . Inainte de a pleca ne-am certat, e f nervos....... cred ca si de la lipsa........
E adevarat ca dupa cerclaj nu mai ai voie deloc pana la nastere?

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 13 ani, 8 luni
Paul Ravan, zis Pika: 11 ani, 4 luni

28.10.2005 6:31     citat 

Declaratie pentru cele care vor citi acest subiect:
Perioada in care sunteti insarcinate este magnifica... nu se compara cu nimic... N-aveti nici un motiv sa va simtiti neatragatoare, ba din contra.
Eu una m-am simtit tare bine in pielea mea ca graviduta si asta s-a vazut in relatia mea cu sotul: am fost mai apropiati ca oricand foarte fericit
Sprijiniti-va unul pe celalalt in aceasta perioada, orice rasfat sau mangaiere va fi foarte apreciata, ganditi-va ca va veni momentul in care timpul (din pacate la fel de limitat) va trebui impartit la 3 scot limba

Sa fiti iubite!!! sarut

sus

Denunta
danutzac

03.01.2011 7:23     citat 

buna seara sunt casatorita de cateva luni in piatra neamt si nu prea cunosc orasul
mi ar putea cineva recomanda un doctor ginecolog bun?
va multumesc frumos

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.01.2011 10:23     citat 

In PN ti-o recomand pe dr. Denciu Alina. Daca vrei mai multe detalii legate de oras sau de dr, intra la subiectul potrivit data viitoare zambet :
http://www.parinti.com/MamicidinPiatraN...37751.html

sus

Denunta
Sorii

13.12.2013 12:23   fertilizare  citat 

Majoritatea persoanelor din jurul meu au incercat sa ma demoralizeze cand am spus ca vreau sa incerc fertilizarea in vitro. Nu am nici un regret! Sunt mama unui baietel sanatos datorita fertilizarii in vitro la Clinica Fertilia. Sunt singurii din Romania ce ofera o reducere de 50% la tratament si detin singurul laser PGD pentru controlul genetic al sanatatii embrionilor si cresterea ratei de sarcini in fertilizarea in vitro.

sus

Denunta
svr

21.02.2019 3:42   Despre " dragoste in timpul sarcinii "  citat 

Vezi la urmatorul link despre " dragoste in timpul sarcinii "

https://www.articole-interesante.ro/art...rcinii/508

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: