· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.77
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.77     
parfumdeorhidee

19.03.2012 7:52     citat 

Cori, eu am mai dat click pe linkul de mai sus cu cap 78 si tot acelasi mesaj trist
trebuie sa apas altundeva?
da si tu un link care merge , ca eu vad ca nu ma descurc si nu vreau sa va pierd rad
pupici, mersi!!!

sus

Denunta
corinush86

19.03.2012 8:05     citat 

pai linkul ala nu l-am schimbat.am zis ca incercati sa intrati direct.hai ca pun un link
Cap 78
ia incercati asta

sus

Denunta
corinush86

19.03.2012 8:05     citat 

ia sa vedeti daca merge.la mine a mers.daca merge sa o sterg pe cealalta confuz

sus

Denunta
buke

22.03.2012 7:51     citat 

buna dimineata fetelor ,
orhidee am citit ce ai scris tu mai inainte si scuzama dar nu sint de acord cu tine te cred intru totul ca D_ZEU ne pune la incercare ,dar nu sint de acord ca daca nu ne iubim devenim mame posesive ,etc credema te uiti la tv ?ai vazut cite mame isi ucid copii sau ii maltrateaza ,ii arunca sau pur si simplu ii abandoneaza ?De ce ma intreb de fiecare data si nu inteleg ,de ce D -zeu da la cine nu stie sa pretuiasca ceea ce au ,dar intradevar toti avem un destin,pe care eu am ajuns sa cred ca D_ZEU il stabileste inainte sa ne nastem noi trebuie doar sa nu ne lasam ispititi si sa nu ne lasam macinati de durere ,de multe ori daca ai avut o viata complicata si greu de suportat,renuntam ,sau cel putin avem tentatia sa ne indepartam de EL ,insa destinul nu il putem schimba,iar noi trebuie sa ducem povara mai departe chiar daca uneori ne e greu sa intelegem si ne intrebam De ce ?
eu una acum dupa atitea incercarii esuate merg pe calea orbului daca e ,e ,daca nu, nu ,insa nu renunt inca, de ce zic inca ?pt ca si copii se fac la o virsta nu vreau ca eu cin ei au 10 ani sa fiu oprita pe strada si sa ma intrebe lumea ,sint nepotii tai?
dar ma rog in viata sint urcusurii si coborisurii ,iar noi trebuie sa mergem mai departe ca ne convine sau nu asta ne e destinul .
te rog sa ma scuzi daca team contrazis dar nu inteleg de ce sa ne iubim pe noi ,bla bla bla ,eu una cred ca e dovada prin ce trecem ca ne iubim suficient sa avem un bebe ,eu te intreb acele femei sau iubit pe ele cind siau ucis sau siau abandonat bebelusi?eu cred ca este doar destinul punct;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; sarut
eu merg mai departe menopur ,sint aproape de ET
daca e,e daca nu data viitoare scot limba
angy fruntea sus viata e grea ,dar nu ii da satisfactie ca renunti ,e greu dar trebuie sa mergem mai departe te pup sarut
sper ca nu vam suparat dar am ramas in urma inca nu am citit toate postarile ca am fost tot la spital si inapoi iar de servici nu mai zic ca ma doboara ,dar trece trist sint epuizata dar intru deseara si recuperez

sus

Denunta
Dianaradu

16.03.2019 9:40     citat 

Buna fetelor. Sunt noua pe grup si am nevoie de parerile voastre. Povestea mea pe scurt. Am 26 de ani si sotul 33. Acum 5 ani sarcina nedorita, am facut intrerupere de sarcina (decizie pe care o regret zilnic din acea zi). La un an distanta, alta sarcina, dar am pierdut.o in urma unei raceli ff puternice... de atunci am avut numai contact neprotejat, insa fara a ne dorii neaparat un bebe pana acum. Acum de 6 luni ne dorim bebe si am tot asteptat sa apara. Mentionez ca este acelasi partener ca si acum 5 ani.Am mers la ginecolog luna aceasta, mi.a spus ca am endometrul ok si ovarul stang la fel. In schimb pe ovarul drept a zis ca am microchistulete si ca cel mai probabil nu ovulez si de asta nu am ramas insarcinata. Mi.a dat duphaston sa iau din ziua 16 a cm pana in ziua 25, si menopur 4 injectii incepand cu ziua 3 a cm. Si inofolic plicuri(nu am inteles f bn de cand sa le incep, ori de acum ori dupa ce imi vine cm) si sa revin la control in ziua 12 a cm. Ce ziceti de aceasta schema? Credeti ca voi ramane insarcinata? La voi cum functioneaza tratamentul? Multumesc pt rabdarea de a.mi citii romanul expus &#128513; si astept sfaturi si pareri...

sus

Denunta
Anduta75

18.06.2019 9:35     citat 

Buna fetelor, vreau sa va impartasesc din experienta mea . Ani de zile mi-am dorit un copilas si din pacate dupa multe tratamente esuate am fost gata sa renunt la ideea ca intr-o zi voi fi mama.
Am hotarat sa apelez la o clinica de specializare, dupa multe cautari si sfaturi, in cele din urma am hotarat impreuna cu sotul meu sa mergem in Kiev. Din ce ne-au sugerat cei de acolo a trebuit sa urmez un tratament FIV de donare cu mitocondrii.
Am avut un succes in urma acestui program si acum sunt multumita pe deplin cu alegerea facuta.
A fost un drum lung si chinuitor pana cand am gasit solutia problemelor mele si acum sunt cea mai fericita mamica. Succes !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: