· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > ticuri bebelusi
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor ticuri bebelusi     
geani22

03.03.2013 9:30   ticuri bebelusi  citat 

Buna! Sunt noua pe forum, nu stiu exact cum functioneaza. Am un baietel de 9 luni si am observat de cca 2 luni ca atunci cand ii place ceva face o miscare ciudata ( isi strange pumnii si isi misca mainile si corpul brusc ca si cum l-ar trece un fior). La inceput nu am dat importanta dar in ultimul timp face tot mai des (cateodata strange si din ochi, dar asta e o problema separata). Din ce am citit ticurile semnaleaza o problema emotionala sau neurologica. Este cazul sa ma ingrijorez? A mai patit vreo mamica asa ceva?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

03.03.2013 9:59   Re: ticuri bebelusi  citat 

Buna, eu cand observ ceva de ce sunt nesigura il intreb pur si simplu pe pediatru. zambet Al vostru ce spune? El iti cunoaste cel mai bine copilul!

sus

Denunta
geani22

03.03.2013 10:32     citat 

Pediatra noastra nu acorda prea mare importanta acestor lucruri ,considera ca bebe este inca prea mic sa aiba un comportament definit. Pe mine insa ma ingrijoreaza nu atat comportamentul de care am vorbit ci mai ales faptul ca se repeta f des in ultima vreme. Sa fie un fel de tic trecator?

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.03.2013 11:31     citat 

Geani, fetita mea are un astfel de frison cand face pipi, dar mie nu mi se pare nefiresc. Poate n-o fi la fel ca la voi. Vorba Christei, mai bine intrebi un medic, ca ca fii linistita.

sus

Denunta
geani22

04.03.2013 10:25     citat 

Multumesc mult ptr raspunsuri. O sa mai intreb inca o data pediatra ca sa fiu mai sigura. Va pup!

sus

Denunta
nicolasdaniel

11.03.2013 6:46     citat 

geany22,lasa copilul in pace!se bucura si el in felul lui...daca nu ar fi reactionat in nici un fel ar fi fost intradevar o problema si iti spun asta din surse sigure. trag cu ochiul

sus

Denunta
n_cosmin

06.06.2019 7:30     citat 

geany22, Referitor la ticul care ai descris, mai persistă. Suntem in aceeași situatie si noi cu fetița noastră de 9 luni (strânge pumnii, tremură câteva secunde si pe urmă ca revine la normal). Vă rog dacă cineva știe ceva să răspundă.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: